Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 406
Înregistrat: ‎01-02-2012
Soluţie acceptată

Bonus aniversar la cartele nu mai exista ?

Buna ziua ! Am vazut ca de ceva timp nu se mai ofera nici un bonus aniversar ca inainte,ma refer ca prin ani 2008-2009.

Inainte cand faceai primul an in retea iti dadeau cate 1 euro cei de la vodafone,iar in al doilea an iti dadeau cate 2 euro cei de la vodafone si tot asa....... Intrebarea mea este urmatoarea acum de ce nu mai este asa......ca inainte ???

Astept un raspuns !!! Multumesc mult !!!

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Re: Bonus aniversar la cartele nu mai exista ?

[ Editat ]

Buna Florin-Iordache,

Este cam greu sa comparam ofertele de la cartela din anii 2008-2009 cu cele care sunt in prezent.

Daca ne gandim putin, ne vom aminti faptul ca in perioada mentionata de catre tine existau alte extraoptiuni ce ofereau un numar mic de minute atat in retea, cat si nationale.

Iti ofer un exemplu concludent: la sfarsitul anului 2008, la cartela Vodafone, se putea activa o extraoptiune la pretul de 4 Euro care iti oferea urmatoarele: 50 MMS-uri in retea, 50 SMS-uri in retea si 250 de minute in retea.

In prezent, cunoastem cu totii cum sunt ofertele la cartela. Este de inteles de ce bonusul nu se mai ofera.

O zi frumoasa!

Multmumesc,

Cristina

Membru cu acte în regulă
Postări: 406
Înregistrat: ‎01-02-2012

Buna Cristina_M ! Da am inteles care este secretul cu acest bonus aniversal .

O seara buna va doresc si sanatate maxima pentru ca este cea mai buna sanatatea !

Merci pentru informatii !!!Emoticon care face cu ochiul

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012

Eu sunt mai greu de cap: de ce nu se mai ofera? Ce are vechimea in retea(pentru care se oferea bonusul) cu extraoptiunile? Si acestea se ofera in functie de vechimea in retea? Si acestea reprezinta un fel de fidelizare?
Astept si eu un raspuns. Sunt curios ce extraoptiuni (si la ce pret) pot activa doar dupa 1 an/2ani/3 ani in retea.
Multumesc
Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

[ Editat ]

Salutare sirtius,

Prin modificarile din structura bonusurilor de la Cartela Vodafone s-a dorit a se oferi utilizatorilor beneficii sporite, cu bonusuri mai mari pentru reincarcare si pentru apelurile primite.

Practic, bonusurile de fidelitate si cel aniversar au fost redirectionate in bonusurile la reincarcare si bonusul pentru apeluri primite, astfel incat se poate afirma ca Vodafone a retras din oferta comerciala doua bonusuri, dar le-a imbunatatit pe cele ramase.

Sa ai o zi frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012

Pacat ca s-a dorit dar nu s-a si reusit. Bonusul la incarcare este  egal cu zero deoarece nu voi ajunge sa-l folosesc vreodata avand in vedere numarul de minute incluse in extraoptiuni (si care se platesc, deci nu sunt bonus) , modul si momentul in care se poate folosi "Bonusul este valabil 30 zile calendaristice şi se consumă după minutele incluse în extraopţiuni"  "Bonusul poate fi consumat doar pentru apeluri în reţea, la tarife standard"

Bonusul pentru apelurile primite se aloca doar pentru convorbirile taxabile primite de la persoane din alte retele.

In concluzie nu vad ce se ofera pentru fidelizare.

Daca ar fi sa ne uitam la Orange vom constata ca la ei exista posibilitatea de a cumula bonusurile de la reincarcari (pe care le primesc doar cu numele, avand in vedere cele scrise mai sus) si de a achizitiona cu suma acumulata un telefon la reducere.

Nu traiesc din bonusurile respective, dar nu mi se pare corect spus ca acum este mai bine. Cel putin nu pentru mine.