Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎17-02-2012
0

Extraoptiune prepay

[ Editat ]

Buna ziua,

Am activat pe cartela mea prepay optiunea 3000/75/15MB, ulterior am activat si optiunea "pentru tineri". Acum vreau sa reincarc cartela pentru ca mi-a expirat aceasta extraoptiune, dar am primit sms de la Vodafone, cum ca "Imi trebuiesc 5 euro pentru a reactiva extraoptiunea 3000/74/15MB", dar eu vreau sa beneficiez si de optiunea "Pentru tineri" cu 150MB trafic de date.

Acum daca imi reincarc cartela se activeaza automat extraop. 3000/75/15MB.

Cum fac sa imi activez acea optiune de 150 MB? Am incercat sa configurez de aici, direct de pe site, dar imi cere sa am 5 euro pe cartela.

Multumesc anticipat!

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Extraoptiune prepay

[ Editat ]

Salut din nou TRAP1.

Pentru a face ceea ce ai cerut tu ai nevoie de doua etape:

Prima e sa dezactivezi optiunea actuala 3000/75/15MB, mai exact sa dezactivezi recurenta ei. Poti face asta chiar si in momentul in care vei citi raspunsul meu, apeland *100# -> Contul meu -> Optiuni active -> alegi optiunea din lista -> Dezactivare. Minutele/mesajele incluse nu se pierd, ci rămân valabile până se împlinesc cele 30 de zile de la activare.

A doua etapa e sa activezi optiunea dorita, din programul Pentru tineri. Ca sa poti face asta, trebuie ca sa fii deja inscris in program. Daca nu ai facut-o deja, o poti face prin:

- apel la *100#, urmand ramura Pentru tineri;

- prin SMS cu textul DA la 2626 si urmand mai apoi instructiunile primitel

- de pe site

Activarea extraoptiunii o faci in momentul in care s-au terminat cele 30 zile de la vechea optiune cu conditia sa ai minim 5 euro in cont.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Începător
0

Acum incerc sa transfer credit de pe abonament carte o cartela preplatita si nu reusesc. Imi cere un cod. Am incercat cu ultimele 6 cifre ale CNP-ului si nu merge. Imi puteti spune care ar fi acel cod?

Am apelat *100# > Reincarcare > Direct din contul curent si nu merge sa transfer. Emoticon trist

Highlighted
Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna TRAP1.

Pentru a reincarca o cartela din contul tau de abonat ai la dispozitie mai multe modalitati:

- 444, alegi optiunea "Reincarcare cu plata la factura"

- *100# sau *144#

- Meniul Vodafone din meniul telefonului

- MyVodafone

- Sau poti apela formula directa:*144*2*ultimele 4 cifre ale CNP-ului*valoare in Euro pe care vrei sa o incarci*numarul de telefon pe care vrei sa il incarci#

Pentru primele 3 modalitati de reincarcare ti se cere parola de acces (este acceasi pe care o folosesti atunci cand iti cheltui punctele de loialitate). Daca nu este modificata ea este initial formata din ultimele 4 cifre ale titularului abonamentului de pe care vrei sa faci reincarcarea.

In cazul in cazul nu reusesti sa incarci numarul de cartela trimite-mi, te rog, mesaj privat cu numarl tau de telefon.

Multumesc,

Ramona

Începător
0

Am reusit.
Multumesc Ramo & Tudor! Emoticon foarte fericit