Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Înţelept
Postări: 126
Înregistrat: ‎26-02-2012

Re: Nr.sms1314,etc.posibile fraude?

Salut Claudiu si multumesc ptr.intelegere,oricum pana la implementarea ideei daca v-a avea loc, vreau sa trasmit o adresa ptr cei interesati sau ptr.evitarea unor eventuale fraude.www.faravirusi.com Aici puteti gasi informati cu privire la asa zisi binevoitori care ne bombardeaza cu mii de spamuri.Eu deja m-m obisnuit cu ele,ori de cateori verific vremea pe mail ma trezesc cu un spam ca am castigat un telefon.Am vazut pe toate canalele de media ca au aparut foarte multe saituri cu multe oferte in diverse domenii si de aceea mi s-a parut normal ca noi useri sa fim ajutati de ''baieti'' buni sa ne ferim de ''baieti''rai mai ales aceste saituri se apropie aproape perfect de cele originale.Numai niste profesionisti printre care sunteti si voi ar putea sa ne explice punctele slabe si cum putem demonta aceste saituri.Multumesc si un an nou impreuna.

Înţelept
0

Buna Claudiu,

sa inteleg ca problema Fraude este in ''stand-by'' , nu prezinta ''interes'' sau nu exista ''personal'',totusi v-as multumi daca se afla pe lista de prioritati sau macar discuti,oricum ptr. cei interesati de noutati in domeniu recomand aceiasi adresa de internet www.faravirusi.com

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna danutzld,

Te aigur ca toate opiniile si sugestile adresate in cadrului forumului sunt analizate de catre cei vizati.

Iti multumim pentru atentia acordata serviciilor noastre si pentru timpul pe care il aloci transmitandu-ne aceste idei! Ele sunt foarte importante si folositoare deoarece ne ajuta in imbunatatirea calitatii produselor noastre ( fie servicii, fie legate de departamentul Relatii Clienti/Suport Online ).

Weekend fain iti doresc!

Roberta

Înţelept

Buna Elena-Roberta,

multumesc ptr. proptitudine si desi la prima vedere sugestile adresate de useri par cam prea analizate,eu cred cu adevarat ca pana la urma se v-a imbunatati calitatea servicilor Vodafone.Timpul v-a demostra acest lucru mai ales ca este in interesul tuturor.

weekend super fain si tie

danutzld

Membru
Postări: 41
Înregistrat: ‎24-05-2012
0

1314 frauda!

Cand iti spun ca ai castigat iti mai spun sa trimiti un singur mesaj.Trimiti mesajul si urmeaza apoi sa mai trimiti unul.Oare cate trebuie sa trimiti?Inmultiti 2 euro cu numarul de mesaje si o sa vedeti cu cat ati fost pacaliti,cu acordul tacit al firmei Vodafone.Firma Vodafone ar trebui aspru sanctionata pentru ca favorizeaza asemenea fraude.Cat despre moderatori,habar nu aveti ce vorbiti.Comparati numere scurte de taxi cu numere detinute de firme fantoma.Voi sunteti vinovati pentru ca permiteti asemenea lucruri.Apropo...de ce firmele de telefonie mobila permite apeluri cu numere ascunse?Puneti-va mintea la contributie si incercati sa oferiti clientilor un raspuns!Dar tinand cont ca voi,moderatorii sunteti platiti de Vodafone imi inchipui ce veti raspunde.Rusine, Vodafone! V-ati facut burta mare si acum faceti ce vreti!

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut nick1304,

Doresc sa ofer cateva informatii legate de serviciile in parteneriat care fac subiectul acestui topic, respectiv despre numarul de telefon 1314 apartinand partenerului Simplus Invest SRL:

- acestea nu sunt servicii Vodafone, furnizorii lor fiind singurii responsabili pentru functionalitatea si functionarea serviciilor, pentru preturile practicate, campaniile de comunicare si relatiile cu clientii;

- acesti furnizori semneaza acorduri cu toti operatorii de telefonie, nu numai cu Vodafone, pentru ca un numar cat mai mare de clienti sa aiba acces la serviciile furnizate;

- sunt servicii bazate pe SMS si/sau pe voce , in principal servicii de divertisment , iar mai multe informatii se pot afla sunand la departamentul de relatii clienti al furnizorului respectiv.

Avand in vedere situatia aparuta in urma utilizarii acestui serviciu, pe viitor, recomand sa cereti asistenta consultantilor firmei Simplus Invest SRL  in legatura cu serviciile pe care doriti sa le utilizati si pentru care nu aveti la indemana  informatii complete. Numerele la care pot fi contactati sunt 0215890033 si 1800, apel taxabil .

Multumesc,

Cristina

Membru
0

Multumesc pentru raspuns!

Si acum,priviti cui i-ati alocat un numar scurt (1314):

"Simplus Invest SRL.doc"

Firma cu 13 angajati si statut nelistat.

Obiect de activitate: "Alte activitati de telecomunicatii"

Curios,nu?"Alte activitati de telecomunicatii"Emoticon foarte fericit

Ia priviti cate servicii ofera o companie cu 13 angajati:

"Simplus Prezentare.pdf"

Citat din "Simplus Prezentare.pdf":

"Simplus furnizeaza solutii sms si IVR in Romania si in tarile in care exista comunitati romanesti"

Emoticon foarte fericit.Romanii sunt mai usor de pacalit,nu?

Putine si vage informatii pe internet in legatura cu aceasta firma.

Nu cred ca are rost sa continuam discutia, dar cred ca sunteti partasi in mare masura la tepele pe care le da firma respectiva!

Va doresc sa reveniti la seriozitatea de care ati dat dovada acum cativa ani!

Apropo! Cati clienti ati pierdut in ultimii doi ani?

Cu respect! 

Membru
0

Vad ca nu pot pune atasament fisiere .doc sau .pdf.

Poftiti linkurile!

Pentru "Simplus Invest SRL.doc":

http://www.securities.com/Public/company-profile/RO/Simplus_Invest_SRL_ro_2307904.html

Pentru "Simplus Prezentare.pdf":

https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDwQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.si...

Dar acesta e cel mai tare:

http://www.vrajitorul.eu/firma/15791280/simplus-invest-srl

Capital social subscris si varsat :200 RON

Cifra de faceri:22,845,079 RON

Profitul net:1,300,734 RON

Pierderea neta:0 RON

Datorii Total:7,870,627 RON

Cheltuieli totale:21,315,372 RON

Active imobilizate TOTAL:1,612,049 RON

Active circulante TOTAL:8,038,589 RON

Stocuri:0 RON

Disponibilitati banesti / Casa si conturi la banci:281.120 RON

Creante:7,757,469 RON

Capitaluri:1,778,500 RON

Patrimoniul regiei:0 RON

Patrimoniul public:0 RON

Provizioane pentru riscuri si cheltuieli:0 RON

NO COMMENT!Emoticon foarte fericit

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎22-04-2013
0

domnilor ave-ti mare grija cu acest nr. de telefon eu am incercat sa sun dupa o cartela de vodafon si mi-au spus ca am credit insuficient pentru directia apelata

nu stiu ce fel de firma exista in spatele acestor numere dar aveti mare grija

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎01-05-2013
0

Buna,

In primul rand multumesc celui care a initiat topicul, sincer amm intalnit acest tip de reclama sar din experienta stiam deja ca in general se practica aceste tarife la anumite numere speciale, acest topic mi-a intarit banuiala, dar indiferent de topic sigur nu trimiteam SMS - experienta Emoticon fericit.

In al dolilea rand va spun  sigur ca in nici un caz nu tin partea furnizorilor de telefonie sau alti furnizori cu statut apropiat de monopol, dar adevarul este ca Vodafone " inchirieaza" acest numar cu anumite servicii atasate, cel putin aproximativ despre asta este vorba si daca asta nu este ilegal de aici el nu maipoate raspunde de aceste servicii.

In schimb daca chiar nu vor sa credem ca ii ajuta pe acesti escroci atunci ar trebui sa publice undeva ( cat mai la vedere ) pe site-ul lor toate aceste numere cu suprataxa care sunt in reteaua Vodafone actualizat la zi. Desigur asta ar trebui sa faca toti operatorii de telefonie. Pana atunci singura arma este OPC si aceste postari online prin care foarte repede se pot informa si altii in legatura cu aceste fraude.

Toate cele bune !