Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 406
Înregistrat: ‎01-02-2012
Soluţie acceptată

Nu mai inteleg nimic cu promotile acestea

[ Editat ]

Buna ziua ! Asa cum suna si titlu : Nu mai inteleg nimic cu promotiile acesteala la cartele,adica pe data de 25-26 noiembrie 2012 cand a aparut optiunea de 5 euro / luna erea in felul urmator : 4500 min......in retea 115 min.........nati /inter.....+75 mb trafic pe net,iar acum vad ca a scazut minutele nati...... / inter la 100 min........oare dc o fi asa ???

Astept raspuns !! Multumesc mult !

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Nu mai inteleg nimic cu promotile acestea

[ Editat ]

Salut!

Pe data de 26 noiembrie a fost lansata actuala oferta.

Intr-adevar, la TOTAL 5 sunt doar 100 nationale incluse( comparativ cu 115 cate erau inainte) in extraoptiune,dar sa nu uitam de Bonusul de 100 minute nationale,care ridica numarul de minute naţionale şi internaţionale sau SMS naţionale la 200.

Nou! Bonusul de 100 de minute naționale și internaționale/SMS-uri naționale poate fi activat prin apel gratuit la *100#, ramura "Promoție", se acordă la fiecare reînnoire a extraopțiunii și este valabil până la finalul perioadei promoționale.

Ionut

Vodafone
Membru cu acte în regulă

Buna Ionut ! Dar la bonusul 100 minute nationale nu este si internationale ????

Aaa,si mai am inca o intrebare la acest bonus mai ne mai ia ceva din credit sau ne ia tot 5 euro / luna ???

Astept un raspuns din partea ta !!! Multumesc mult !!!

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

[ Editat ]

Buna Florin,

Intr-adevar, componenta optiunii Total 5 s-a modificat odata cu lansarea bonusului de 100 de minute nationale/internationale. Acest bonus este compatibil cu oricare dintre optiunile TOTAL si se poate activa la *100#, ramura Promotie. Asadar, pe langa cele 100 de minute nationale/internationale din extraoptiune vei mai avea inca 100.

O duminica frumoasa!

Multumesc,

Roberta

Membru cu acte în regulă

Ok,am inteles cum sta cu promotia Total 5 .Emoticon care face cu ochiul

Va multumesc !!!  O duminica placuta va doresc si eu dvs !!!  Sanatate maxima !!

Membru VIP

Florin-Iordache a scris:

Buna Ionut ! Dar la bonusul 100 minute nationale nu este si internationale ????

Aaa,si mai am inca o intrebare la acest bonus mai ne mai ia ceva din credit sau ne ia tot 5 euro / luna ???

Astept un raspuns din partea ta !!! Multumesc mult !!!

Nou! Bonusul de 100 de minute naționale și internaționale/SMS-uri naționale poate fi activat prin apel gratuit la *100#, ramura "Promoție", se acordă la fiecare reînnoire a extraopțiunii și este valabil până la finalul perioadei promoționale.

Vodafone
Membru VIP
0

O duminica placuta si tie!  Emoticon fericit

Ionut

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Salut.

Am si eu o nelamurire. La catrela vodafone nu este specificat sau probabil nu am gasit eu daca, atunci cand incarc cu 5, 6, 7 respectiv 9 euro aceasta valoare este cu sau fara TVA. Adica daca activez extraoptiunea Total 5 cu 5 euro daca se mai calculeaza si TVA-ul, la fel si la celelalte extraoptiuni.

Mersi Andrei.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru VIP
0

Salut!

Creditul reincarcat pe prepay are TVA-ul inclus.De exemplu,cand cumperi 5 euro,de fapt platesti si TVA-ul.

1 euro credit= 1 euro+ TVA=1,24 euro

Ionut

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Deci in cazul acesta ar fi asa:

Total 5 = 5 euro fara TVA =   6.20 euro cu TVA

Total 6 = 6 euro fara TVA =   7.44 euro cu TVA

Total 7 = 7 euro fara TVA =   8.68 euro cu TVA

Total 9 = 9 euro fara TVA = 11.16 euro cu TVA

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone