Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: O mica problema pe contul meu

[ Editat ]

Salut micutuljhon,

Din discutiile cu colegii care se ocupa de aceste situatii, mi s-a spus ca este o problema de browser. Probabil era o problema de cache.

Eu ma bucur ca ai reusit sa o rezolvi din Ubuntu. Mie personal imi place foarte mult sistemul de operare si Windows-ul il accesez numai atunci cand trebuie sa folosesc anumite aplicatii sau jocuri Emoticon fericit

Te rog sa ne anunti daca mai intampini probleme legate de contul tau.

Multumes,

Paul

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Paul a scris:

"Te rog sa ne anunti daca mai intampini probleme legate de contul tau."

Salut Paul!

De vreo cateva zile a mai aparut o problema cu privire la autentificare.

Pe site sunt trei posibilitati prin care un utilizator poate efectua un login.Se pot observa in screenshot-urile de mai jos.

ScreenShot012.png

ScreenShot001.png

Nu stiu din ce motive,in fereastra ce se deschide, ca urmare a unui eveniment mouse,in dreapta-sus,cand introduc username si parola nu se efectueaza autentificarea.Rezultatul este ceva de genul:

ScreenShot009.png

Te asigur ca operatia de introducere username si parola am repetat-o suficient incat sa fiu convins ca nu am gresit tastarea 

Daca introduc datele in celelalte doua posibilitati, autentificarea este realizata.

Aceiasi problema, ca in windows 7, persista si in Ubuntu 11.10.

Am folosit si laptopul cu alta versiune de windows 7 instalata;la fel.

Partea neplacuta este ca acum nu ma mai pot loga direct in pagina de forum.Trebuie mai intai sa intru in pagina principala a site-ului ,sa efectuez autentificarea,abia apoi sa intru pe forum

Postarea aceasta are in principal rol informativ.Sunt curios daca si alti utilizatori mai au o astfel de problemaDaca puteti gasi o rezolvare ar fi ok.Nu cred ca asta mai poate avea vreo legatura cu memoria cache sau cookie-uri.

Multumesc!

Ionut

Vodafone
Membru veteran
Postări: 536

[ Editat ]

Buna Ionut.

Ai incercat logarea in contul tau de MyVodafone in diferite browsere si iti apare aceeasi eroare?

Da-mi, te rog, mai multe detalii despre accesarea forumului. Daca accesezi pagina www.forum.vodafone.ro nu te redirectioneaza catre pagina nostra de forum ci pe pagina principala de vodafone.ro? 

Multumesc,

Ramona

Membru VIP
0

[ Editat ]

Ramona a scris:

"Buna Ionut.

Ai incercat logarea in contul tau de MyVodafone in diferite browsere si iti apare aceeasi eroare?"

Buna Ramona!

Am incercat logarea pe Internet Explorer 9,Mozilla Firefox 10 si Google Chrome 17,La toate 3,prin fereastra ce se deschide in dreapta-sus,nu pot sa ma autentific.Intr-adevar imi apare aceiasi eroare

ScreenShot009.png

Ramona a scris:

"Da-mi, te rog, mai multe detalii despre accesarea forumului. Daca accesezi pagina www.forum.vodafone.ro nu te redirectioneaza catre pagina nostra de forum ci pe pagina principala de vodafone.ro?"

Cat priveste accesarea forumului folosesc adresa:https://forum.vodafone.ro .Aceiasi care este si in codul-sursa a aplicatiei din imaginea de mai jos:Selection_020.png

Multumesc!

Ionut

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Buna RAmona!

Acum cateva minute am instalat Ubuntu 11.10 si pe laptop.

Primul lucru a fost sa incerc introducerea datelor de autentificare in meniul din dreapta-sus a paginii(Firefox).

Aceiasi eroare.

Acum incerc un update si upgrade in terminal.Dupa finalizare,mai incerc inca odata operatia de logare(cu toate ca sunt convins de pe acum de rezultat)

Ionut

Vodafone
Colaborator debutant
Postări: 45
Înregistrat: ‎01-02-2012
0

Salut micutuljhon !

Eu cred ca este o mica problema cu validarea la user sau la parola,eu asi zice sa incerci sa dai la optiunile atasate de mine mai jos. 

Ti-ai uitat parola??

Ti-ai uitat numele de utilizator??

Succes ! 

Membru VIP
0

[ Editat ]

Gica a scris:

"Salut micutuljhon !

Eu cred ca este o mica problema cu validarea la user sau la parola,eu asi zice sa incerci sa dai la optiunile atasate de mine mai jos. 

Ti-ai uitat parola??

Ti-ai uitat numele de utilizator??

Succes ! "

Salut Gica.

Nu stiu daca ai citit si posturile anterioare de pe acest topic.Nu este vorba despre introducerea eronata de user si/sau parola.

Citeste mesajul 32  si te vei lamuri.

Multumec!

Ionut

Vodafone
Membru veteran
0

[ Editat ]

Salutare Ionut,

Am trimis mai departe aceasta situatie si urmeaza sa vedem ce anume se intampla atunci cand vrei sa te loghezi din meniul de sus.

Multumesc pentru feedback si pentru printscreen-uri.

Paul

Membru VIP
0

Salut Paul,si multumesc...

Vodafone
Membru veteran

Cererea ta are numarul de inregistrare 906346. Cand voi primi un raspuns, am sa il postez aici.

Multumesc si eu.