Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 41
Înregistrat: ‎24-01-2012
0
Soluţie acceptată

PIN si PIN2

Cum aflu PIN si PIN2 la o cartela Vodafone ?

Înţelept
Postări: 132
Înregistrat: ‎27-02-2012

Re: PIN si PIN2

Suni la *835 apoi apesi 18 si intri in legatura cu un operator.

Poti afla doar PUK 2 cu ajutorul caruia resetezi PIN 2.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "mariusc",

Te rog sa ma anunti in cazul in care nu ai rezolvat situatia. .

De asemenea, poti afla PIN-ul si prin meniul de la *100#.

Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Buna ziua ,are fiu-miu o cartela cu care s-a jucat si cred ca este activa,i-am dat credit de ceva timp,insa s-a jucat la cod-uri pin si acum ami spune sim blocat...numai in caz de urgenta...daca ma pute-ti ajuta ,,multumesc frumos ...o sa va dau si ne tel daca ami lasa-ti un e-mail pe aici...multumesc frumos ..nu poate primi apel-uri ...O ZI BUNA !!!este pe Vodafone...Emoticon tristEmoticon fericit

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna claudiuu,

Te rog sa imi lasi numarul fiului tau intr-un mesaj privat pentru a realiza verificarile necesare si a te ajuta cu aceasta solicitare.

Multumesc,

Irina.

Membru de bază
0

Buna ziua,multumesc frumos nu stiu cum sa dau mesj privat....ma puteti ajuta?multumesc frumos!!!astept on line!!!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salut!

Dai click pe numele de utilizator,iar in pagina de profil vei vedea in dreapta -sus ca in screenul de mai jos,optiunea "Trimite un mesaj privat acestui utilizator"

Screen-ul este facut chiar in pagina de profil a Irinei.

ScreenShot028.gif

Bafta!

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 1.749

Buna claudiuu,

Imi poti confirma ca totul este in regula acum?

Daca mai ai nevoie de ajutor, te rog nu ezita sa ne spui acest lucru.

Multumesc,

Irina.

Highlighted
Membru de bază

Buna ziua ,,,da d-na moderatoare Irina ,am rezolvat problema cu ajutor-ul dumneavoastra,multumesc frumos din nou,la ap Motorola v360vcum fac sa dezactivez la securitate..blocare tel sa nu m-ai ceara am optiuni;blocheaza acum...blocare automata..fiu-miu a intrat la blocare acum si a dat cod pin ,,,cum pot dezactiva aceasta problema ???multumesc...cu stima !!!!Emoticon fericitEmoticon fericitpot confirma ca se primesc apel-uri pe el....multumesc frumos ...daca se poate si ce am mentionat m-ai devreme bine ..daca nu nu e problema.....

Moderator
Postări: 2.729

Salut claudiuu.

Informatii despre acest telefon poti obtine din manualul telefonului. Il poti gasi la adresa https://admin.piccellwireless.com/en/docs/V360.pdf

@claudiuu a scris:

Buna ziua ,,,da d-na moderatoare Irina ,am rezolvat problema cu ajutor-ul dumneavoastra,multumesc frumos din nou,la ap Motorola v360vcum fac sa dezactivez la securitate..blocare tel sa nu m-ai ceara am optiuni;blocheaza acum...blocare automata..fiu-miu a intrat la blocare acum si a dat cod pin ,,,cum pot dezactiva aceasta problema ???multumesc...cu stima !!!!Emoticon fericitEmoticon fericitpot confirma ca se primesc apel-uri pe el....multumesc frumos ...daca se poate si ce am mentionat m-ai devreme bine ..daca nu nu e problema.....

In manual, spune ca poti face asta de la:

Menu > Settings > Security > SIM PIN

PIN CODE.JPG

Succes,

Tudor.

Vodafone