Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-06-2012
0

Re: PIN si PIN2

[ Editat ]

Am blocat PUK2 si pin 2 nu stiu care este PIN2, mi-a umblat o prietena pe el si mi-la blocat ! Scrie PIN2 REJECTED!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Trimite-mi te rog, un mesaj privat cu numarul tau de telefon pentru a putea face o serie de verificari.

Highlighted
Vizitator
Înregistrat: ‎07-07-2012
0

PIN si PIN2

Salut

Am si eu o problema asemanatoare. Sunt in Australia, am cumparat o cartela de aici din reteaua Telstra si dupa ce am scos cartela Telstra din telefon(Nokia c3-00) am constatat ca am apeluri restrictionate. Resetat setari, scos restrictia pentru apelurile primite si receptionate si in continuare primesc mesajul ca am apelurile blocate. Am mai gasit o alta optiune in telefon de blocare a apelurilor dar am nevoie de pin 2, pe care nu il stiu. Cunosc doar codul de barare, securitate si pin. Pin 2 nu il stiu. Ma puteti ajuta va rog sa il aflu? Multumesc

Vizitator
Înregistrat: ‎07-07-2012
0

am uitat sa mentionez ca am incercat sa sun pe *835 dar nu merge, probabil ca merge doar din Ro

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna Andrada08 si bine ai venit in comunitate!

Ti-am lasat un mesaj privat. Te rog sa imi raspunzi la el pentru a te putea ajuta cu aceasta solicitare.

Multumesc,

Irina

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎14-09-2012
0

Buna !

Din greseala mi-am blocat codul PIN2. Acum mi se solicita codul PUK2. Codul PUK il pot afla din interfata MyVodafone dar nu stiu nimic de PUK2. Ma puteti ajuta ?

Înţelept
Postări: 113
Înregistrat: ‎24-07-2012

Buna oxiarad,

Trimite-mi numarul tau intr-un mesaj privat si te voi ajuta cu informatiile de care ai nevoie.

O seara placuta!

Multumesc,

Andra.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎08-10-2012
0

buna,

se poate sa restrictionez primirea apelurilor doar de la un anumit numar? daca da, cum pot face asta in reteaua vodafone pe un telef Nokia C5? am incercat ceva pe un Nokia E7 dar imi cere un cod de restrictionare care imi spune ca e blocat.

Multumesc,

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salut jonela29 si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Nu stiu daca telefonul  Nokia C5, are in meniu o optiune de filtrare a apelurilor.Dar se poate instala o aplicatie,de tip "blacklist", din Ovi Store,cum este cea de aici (desigur reclama autentificare in magazinul celor de la Nokia).

ScreenShot194.gif

Ionut

Vodafone
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012
0

jonela29 a scris:

buna,

se poate sa restrictionez primirea apelurilor doar de la un anumit numar? daca da, cum pot face asta in reteaua vodafone pe un telef Nokia C5? am incercat ceva pe un Nokia E7 dar imi cere un cod de restrictionare care imi spune ca e blocat.

Multumesc,

jonela, intra te rog aici pentru Nokia C5 sau aici pentru Nokia E7

Descarca aplicatia trial pentru 30 de zile si incearca Kaspersky Mobile Security 9.

Restul aplicatiilor sunt pistoale cu apa.

Ai grija, la instalare trebuie sa setezi tu un cod secret de 4 cifre( ca la pinul telefonului) . Trebuie sa nu il uiti, altel nu mai poti intra in aplicatie, asa ca iti recomand sa pui pinul telefonului.

E superba aplicatia, costa putin la inceput , cam 1 mil, dupa care beneficiezi de discount la reinnoirea licentei. Sunt convinsa ca in cele 30 de zile vei reusi sa realizezi ca e superba aplicatia....

Uite ce poate sa faca :Snap1.png

Mai multe despre aplicatie gasesti aici

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator