Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-10-2012
0

Re: PIN si PIN2

Buna seara , am si eu o problema in legatura cu acel cod PIN2.

De o saptamana tot sunt apelat in fiecare zii de peste 60 de ori , primesc peste 100 si ceva de mesaje pe zi , depinde de ce face accea persoana .

Am un nokia 2730 clasic , si doresc sa va cer ajutorul in legatura cu acel cod PIN2 .. nu il stiu si am nevoie de el pentru a putea activa optiunea Restrictie apeluri .

Am ajuns la disperare imi tine linia ocupata , trebuia sa fiu sunat sa plec la munca si n`am mai fost ,nu am de unde sa stiu poate acel om a vazut ca am ocupat si s-a saturat sa ma sune.

Va rog frumos sa ma ajutati sa aflu si eu acel cod PIN2 si poate impreuna cu Dvs. sa pot baga restrictia la apeluri .

Va multumesc frumos daca ma ajutati.

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salutare Alexutzu92 si bine ai venit in comunitatea noastra!

Imi pare rau pentru situatia cu care te confrunti.

Referitor la aceasta, noi iti putem oferi codul PUK2.

Asadar, iti recomand sa iti blochezi codul PIN2, iti oferim noi codul PUK2, iar pe baza acestuia iti vei seta tu un nou cod PIN2. Emoticon fericit

Te rog sa imi lasi intr-un mesaj privat numarul de telefon implicat.

Sa ai o zi frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Vizitator
Înregistrat: ‎30-10-2012
0

aceias problemutza .....nu stiu pin 2 l am blocat si imi trebuie puk 2....ma poate ajuta cineva? cu puk 2?  Emoticon trist

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salutare steff_raul,

Ti-am lasat un mesaj privat.

Astept sa imi confirmi daca totul este ok.

O seara placuta!

Multumesc,

Cristina

Nou venit
Înregistrat: ‎20-11-2012
0

Buna ziua!

As dori sa aflu si eu pin2 pt  restrictionarea unui nrEmoticon fericit...Am "cutiuta" aia cu tot de la cartela...dar scrie doar pin/puk/bpuk.

Cum pot afla si eu pin2?

Va multumescEmoticon fericit!

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna AllexandraAlle si bine ai venit pe forum!

Din pacate nu avem acces la cod PIN2. Pentru a reseta acest cod, il poti bloca si il setezi cu ajutorul codului PUK2. Iti stau la dispozitie pentru orice informatie sau nelamurire.

O zi frumoasa!

Multumesc,

Roberta

Nou venit
Postări: 2
Înregistrat: ‎07-12-2012
0

sal as dori sa ma ajute si pe mine cineva vreau sa fac niste setari la telefon si imi trebuie pin2 si mai am doua incercari . nu vreau sa il blochiez si as dori sa aflu cum as putea afla pin2 . plizzzz help

Nou venit
Postări: 2
Înregistrat: ‎07-12-2012
0

sal as dori sa ma ajute si pe mine cineva vreau sa fac niste setari la telefon si imi trebuie pin2 si mai am doua incercari . nu vreau sa il blochiez si as dori sa aflu cum as putea afla pin2 . pliz help

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salut si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Raspunsul la solicitarea ta se afla cateva postari mai sus.

"

Imi pare rau pentru situatia cu care te confrunti.

Referitor la aceasta, noi iti putem oferi codul PUK2.

Asadar, iti recomand sa iti blochezi codul PIN2, iti oferim noi codul PUK2, iar pe baza acestuia iti vei seta tu un nou cod PIN2. :smileyhappy:"

Un moderator te poate ajuta cu obtinerea PUK2 dupa care inbaza lui iti setezi tu un alt cod PIN2

Ionut

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna dimineata MicleaEugen si bine ai venit pe forum!

Intr-adevar, Ionut are dreptate. Asadar, trimite-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina numarul de telefon in cauza. Eu te ajut cu Puk2 si in baza acestuia iti setezi un nou cod Pin2.

O zi frumoasa!

Multumesc,

Roberta