Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎04-01-2016
0

Portare conditionata

Buna ziua

Am fost vineri 13.04 la sediul Vodafone din Arad (Revolutiei) sa portez o cartela din alta retea in Vodafone sa vad daca mai este activa oferta cu 100GB la portare.
Reprezentantul Vodafone de aici imi spune ca nu ma pot porta fara sa accept o "optiune" pe numele meu, timp de 12 luni care se reactiveaza la 14 zile, tip abonament. 
Am spus ca nu doresc asa ceva, doresc o optiune normala care dureaza 28 zile/ 35 zile etc dar am fost refuzat.

Exista undeva specificat in ce conditii pot sa portez o cartela in reteaua Vodafone si ce optiuni am?

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎20-04-2018
0

Re: Portare conditionata

Highlighted
Membru
Postări: 33
Înregistrat: ‎18-11-2012
0

Daca ai fi avut relatii la vodafone, altfel ar fi stat treaba. Mergi mai bine in alta retea pt ca sunt optiuni mult mai bune.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna, crizzu si ne pare rau ca raspundem cu intarziere. Cum ai rezolvat atunci? Portarea nu trebuie sa iti fie respinsa indiferent daca vii de la o cartela sau un abonament din alta retea, pe cartela sau abonament Vodafone. Cred insa ca era vorba mai degraba despre progamul Net folosesti, net primesti, prin care primeai la fiecare 14 zile pana la 15 GB de net. Acum s-a modificat in smart family si ai detalii aici.

Tudor

Vodafone