Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎27-08-2012
0

Portare numar ???

Buna seara! Am fost ieri la Vodafone sa-mi portez numarul din Orange in reteaua dumneavoastra si astazi am primit urmatorul mesaj: ***Pentru moment, portarea nu poate fi efectuata, cererea fiind respinsa de operatorul donor. Vom retrimite cererea sau va vom contacta daca va fi necesar.***

Ce pot sa fac in cazul asta? Am sunat la Orange si ei au zis ca nu apare nici o cerere de portare la ei si ca sunt foarte ocupati si sa revin mai tarziu! Pareri? 

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Portare numar ???

Salut,

Din mesajul tau extragem urmatorul fapt: cererea trimisa deja catre Vodafone si Orange pentru portare, nu a fost acceptata de catre operatorul donor, adica cel in care este numarul activ actual, si anume reteaua Orange. 

Asadar, operatorul donor este Orange. 

Din pacate, in acest caz nu te putem ajuta cu nicio alta informatie, intrucat cei care iti pot oferi explicatiile necesare sunt reprezentantii Orange. 

Daca te putea ajuta cu orice alta informatie, te rog sa ne anunti si iti vom raspunde cu placere la intrebari. 

Multumesc,

Claudiu

Începător

Da, o sa dau un raspuns dupa ce vorbesc cu cei de la orange, sper sa nu fac scandal pentru portare, oricum lor asa le place

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Iti urez succes si asteptam raspunsul tau.

O seara frumoasa!

Claudiu

Începător

Buna seara! Am rezolvat problema! Am vorbit cu cei de la Orange si au zis ca nu ma gasesc cu numarul si numele, apoi am vorbit cu o doamna de la Vodafone, a verificat si e totul ok. Mesajul a fost unul fals sa zic asa din cauza unei erori de server, multe cereri de portare, etc, pe data de 31 o sa am numarul portat in reteaua Vodafone. Abia astept sa scap de Orange Emoticon fericit

Începător

Gata, am trecut din 28 in reteaua Vodafone! Emoticon fericit

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Convorbiri placute si o experienta pe masura in reteaua Vodafone!   Emoticon fericit

Asta este de dorit!

Vodafone