Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎04-07-2013
0
Soluţie acceptată

Probleme SMS!

Buna seara! Detin un Iphone 5 si de cand mi-am schimbat cartela nu mai pot trimite sms-uri. Este vorba despre acelasi numar de telefon, doar ca am luat o cartela compatibila 4G, care este problema? Cand trimit un sms imi scrie ***Nelivrat**

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Re: Probleme SMS!

Salutare.

Pentru rezolvarea situatiei iti recomand sa accesezi chat-ul pentru a intra in legatura cu un consultant vodafone. Fereastra de chat apare pe orice pagina a site-ului Vodafone si arata ca in imaginea de mai jos.

chat2.jpg

In situatia in care tot nu poti intra in legatura cu un operator cu ajutorul chat-ului online, poti contacta departamentul Relatii cu Clientii, folosind una din metodele de aici.

Succes!

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

@TMG89 a scris:

Buna seara! Detin un Iphone 5 si de cand mi-am schimbat cartela nu mai pot trimite sms-uri. Este vorba despre acelasi numar de telefon, doar ca am luat o cartela compatibila 4G, care este problema? Cand trimit un sms imi scrie ***Nelivrat**

Verifica daca nu cumva s-a modificat ceva in centrul de mesaje.

Te ajuta postarea lui Tudor,de aici.

"Pentru interogarea centrului de mesaje, formezi *#5005*7672# și tasta de apel.

Pentru a il schimba trebuie sa formezi

- pentru abonament **5005*7672*+40722004000# apoi tasta de apel;

- pentru cartela **5005*7672*+40722006000# apoi tasta de apel."

Vodafone
Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎04-07-2013

Multumesc!!!!! Merge acum sa trimit sms fara probleme!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Cu placere!Emoticon fericit

Te mai așteptam pe forum. Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
cu1
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-08-2015
0

buna ziua, primesc mesaje de la sms partener 23122 ce se taxeaza cu 0.9euro+tva; cum pot dezactiva serviciul? nu m-am abonat niciodata la acest numar.

am vorbit acum vreo 2 luni cu un moderator vodafone dar nu s-a intamplat nimic, mesajele curg in continuare, platesc in plus la factura 50-60ron.

multumesc anticipat pentru ajutor

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

@cu1 a scris:

buna ziua, primesc mesaje de la sms partener 23122 ce se taxeaza cu 0.9euro+tva; cum pot dezactiva serviciul? nu m-am abonat niciodata la acest numar.

am vorbit acum vreo 2 luni cu un moderator vodafone dar nu s-a intamplat nimic, mesajele curg in continuare, platesc in plus la factura 50-60ron.

multumesc anticipat pentru ajutor

Buna!

In vederea rezolvarii acestei solicitari te rog sa accesezi chat-ul. Te va prelua un consultant in cel mai scurt timp posibil.

Multumesc!

chat2dec15.jpg