Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎29-04-2012
0
Soluţie acceptată

Probleme credit lipsa la reincarcare

Buna,

Pana acum am avut activata extraoptiunea TOTAL 5. Astazi, dupa ce a expirat, am intrat in cont si am dezactivat-o. Apoi am incercat sa activez optiunea Nelimitat 8 dar am primit eroarea "credit insuficient", asa ca am incarcat cartela cu 8 euro. Imediat dupa aceea am primit un sms care ma anunta ca minutele ramase neconsumate din optiunea TOTAL 5 vor fi valabile pana pe 17 Iulie, si creditul ramas este de $6.65.

Intre timp m-am logat in contul online (folosing netul de la calculator) si creditul ramas este brusc $5.62, fara ca macar sa fi folosit telefonul.

Nu inteleg ce se intampla, si cum pot sa activez optiunea Nelimitat 8.

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Re: Probleme credit lipsa la reincarcare

Buna dragonflyidt,

Pentru a te ajuta cu situatia mentionata, te rog sa-mi lasi numarul intr-un mesaj privat.

Multumesc,
Alexandra

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut dragonflyidt!

Telefonul tau este setat ca atat timp cat are datele activate in setari sa faca push sau fetch pentru anumite aplicatii, ceea ce inseamna ca iti descarca si incarca in mod automat date pe anumite servere. Pentru moment ti-am trimis mai multe date intr-un mesaj privat.

Iti recomand ca pe viitor, inainte de orice reincarcare sa inchizi pachetele de date din setari - debifezi Mobile Data, exact ca mai jos.

ScreenShot034.jpg

Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎29-04-2012

Multumesc pentru informatii.

Trebuia sa-mi fi dat seama ca trebuie oprit traficul inainte de reincarcare dar nu m-am obisnuit inca sa folosesc cartela si ma asteptam ca extraoptiunea aleasa sa se activeze in momentul reincarcarii.

Voi tine minte pentru data viitoare.  

Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎23-11-2012
0

Probleme credit lipsa la reincarcare

salut  . in data de 26.11.2013 am reincarcat extraotiunea TOTAL 5 ,  iar dupa 5 zile a disparut complect . De ce ?

Începător
0

[ Editat ]

Multumesc VODAFONE,   va rog nu va inghesuiti sa ma ajutati ,sa va pastrati clientii .

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012
0

Buna crystyancryss,

Te rog sa imi mentionezi numarul in cauza, printr-un mesaj privat, pentru a putea efectua verificarile necesare. 

Imi pare rau pentru raspunsul intarziat insa, te rog, sa tii cont de faptul ca programul echipei mele se inchide la orele 22:00.

Multumesc,

Roberta

Începător
0

[ Editat ]

Buna seara ,

Numarul in cauza era 0721593355 , care a putut fi rezolvat  gratie serviciului non-stop *555 . Vi-se pare normal ca optiunea sa dispare  ( expire ) fara a fi instiintat in prealabil iar telefonul tau sa nu-ti mai fie de niciun folos decat dupa interventia ta la vodafone ? Ei bine eu personal vad asta ca o lipsa de profesionalism din partea vodafone.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Intr-adevar, situatia este neplacuta insa cel mai important acum este sa ne asiguram ca situatia a fost rezolvata. Inteleg din postarea ta ca, in final, totul a fost rezolvat. 

Multumesc,

Claudiu

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎17-05-2018
0

Buna si eu am pasit ceva asemanator. Aveam 3 euro și a dispărut atunci am stiut ca trebuie reîncărcarea. Am pus 5 euro prin banking și a mers după 5 minute, de obicei, incarc si se activeaza. Dar după câteva ori mai spre seara, încă o dată nu mai merge internetul și trebuie încărcată cartela.