Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-03-2018
0

Probleme trimitere SMS

[ Editat ]

Salut!

Am facut ieri o sesizare pe https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contact/index.htm , avand 2 zile de solutionare scriu si aici poate se rezolva mai rapid, problema este ca nu pot trimite SMS-uri, in centrul de mesaje este setat numarul +40722006000.

Multumesc! Astept un raspuns, problema este de cand m-am portat, dar dupa ce dadea de maxim 2 ori resend se trimiteau.

Vizitator
Înregistrat: ‎16-05-2018
0

Re: Probleme trimitere SMS

Acest numar este valabil pentru cartela.
Pentru abonament , daca este cazul , trebuie sa fie +40722004000.
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Ne pare rau ca ai intampinat probleme, AndreiDpsmi. Cum ai rezolvat atunci? Sunt doua centre de mesaje, unul pentru cartela si abonamentele de tip Ce vrei tu +40722006000 si numarul +40722004000 pentru toate celelalte abonamente.

Multumim pentru interventie, Mioara1!

Tudor

Vodafone
Vizitator
Înregistrat: ‎28-11-2018
0

Buna ziua

Si eu am aceeasi problema trecand recent de la abonament la prepay. Cum s-a rezolvat?

Nu reusesc sa dau de niciun consultant (Gratie robotului Andreea), iar pentru sesizarea pe care am facut-o nu am primit email de confirmare ca a ajuns la ei.

Sper sa fiu eu cea nenorocoasa, pentru ca am avut numai greutati cu VDF in ultima vreme..

Highlighted
Moderator
Postări: 650
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna,

Ai nevoie de centrul de mesaje corect. Ce model de telefon ai? Daca pana sa raspunzi reusesti sa intri(iti ofer calea aproximativa - difera de la telefon la telefon) la Mesaje - Setari mesaje - Numar centru de mesaje, aici trebuie sa modifici de la +40722006000(pentru cartela Vodafone) la +40722004000(pentru abonamente).

Astept confirmarea ta.

Madalina
Vizitator
Înregistrat: ‎18-01-2019
0

De ce intrebati toti daca numarul de la centrul de mesaje este corect?

La mine este corect si tot nu merge sa trimit catre un numar de telekom.

Catre vodafone pot trimite mesaje dar merge greu iar catre Orange merge instant....acelasi mesaj evident.

Este o problema si nu este de la telekom, ci mai degraba de la vodafone.

Moderator
Postări: 36
Înregistrat: ‎08-10-2014
0

Buna,

Traversam o perioada mai aglomerata motiv pentru care se poate sa raspundem cu intarziere. Depunem tot efortul sa reducem acest timp de raspuns si iti multumim pentru intelegere!

Daca solicitarea mai este de actualitate, iti recomandam sa iei legatura cu noi prin apel la *222 sau completand acest formular https://goo.gl/cZe1gP in care sa ne oferi date concrete si nuamrul de orange la care functioneaza si cel de telekom la care nu functioneaza trimiterea de mesaje. Este posiibil sa nu fie fie o problema de la noi daca la unele numere poti termite si la altele nu.

Raluca

Vizitator
Înregistrat: ‎11-04-2019
0

ai rezolvat problema eu tot nr asta il am la centru mesaje si sunt pe cartela reincarcabila +40722006000 deci e bine dar nu pot trimite mesaje ai rezolvat cum va problema asta ?
Moderator
Postări: 650
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna, Ionel!

Ai incercat sa introduci cartela si in alt telefon pentru a testa trimiterea SMS-urilor? A reusit cu un alt dispozitiv sa trimiti un SMS?

De asemenea, poti verifica daca setarile pentru trimiterea sms-urilor sunt corecte trimitand sms gratuit la 767.

Te asteptam ulterior cu o confirmare.

Madalina