Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Reactivare cartela

Buna ziua, am o cartela Connex din 10 Decembrie 2005 cu seria 508271674649 (asa apare pe SIM) care a expirat si doresc sa o reactivez. Nu stiu cand a expirat si nu-i stiu  nici numarul. Ma poate ajuta cineva?

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Reactivare cartela

Buna bodgi14,

Din pacate, numarul acesta este inactiv de prea mult timp si nu se mai poate recupera.

Multumesc,

Irina.

Highlighted
Începător
0

Dar va rog frumos! Am nevoie de acel numar. Nu cred ca daca incercati sa-l puneti pe acelasi SIM numarul nu va functiona!

Puteti macar sa incercati?

Membru de onoare

Buna bogdi14,

Dupa expirarea perioadei de gratie (cele 10 luni in care poti doar sa primesti apeluri), numarul sta pentru o perioada de 2 luni inactiv.

In aceasta perioada el poate fi reactivat dar, dupa trecerea acestui timp, numarul este dezactivat de sistem automat si nu mai poate fi recuperat.

Acesta este motivul pentru care nu putem sa iti reconectam numarul pe SIM. Daca ar fi posibil, te-am ajuta cu cea mai mare placere.

Multumesc,

Irina.

Începător
0

Bine, macar spuneti-mi care este numarul in mesaj privat si cand a expirat!

Membru de onoare

Buna bogdi14,

Ai un mesaj privat, te rog sa il citesti.

Multumesc,

Irina.

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎18-05-2012
0

buna seara am o cartela pierduta si as dori sa o inchid!

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna,

Lasa-mi, te rog, un mesaj privat cu numarul tau de telefon, pentru a te putea ajuta.

Multumesc, Mirela
svc
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎19-07-2012
0

[ Editat ]

Buna ziua! As dori sa stiu daca mai pot reactiva cartela cu nr 0728xxx. Nu ma intereseaza creditul de pe ea, ci ff mult numarul. Multumesc

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012

Buna svc si bine ai venit pe forum!

Iti mai poti reactiva cartela si iti poti pastra numarul. Cartela ta a devenit inactiva in data de 29 iunie. Din aceasta data ai la dispozitie 60 de zile pentru a o putea reactiva. Trebuie sa achizitionezi o cartela valorica  cu cod secret de minim 5 euro, din care  4 euro se vor retrage pentru reconectare. Dupa ce vei cumpara aceasta cartela reincarcabila, te rog, sa imi  trimiti mie un mesaj privat, care sa contina seria cartelei si codul secret, pentru a te ajuta cu recuperarea numarului. 

Multumesc,

Alina