Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎28-07-2012
0
Soluţie acceptată

Recuperare credit cartela

Salut!

In conditiile in care acumulez pe cartela prepay un credit(25 euro de exemplu) as dori sa stiu daca pot achizitiona de la Vodafone ceva,de aceasta valoare si ce anume.

Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012

Re: Recuperare credit cartela

Buna ionasu,

Cu creditul disponibil, iti poti achizitiona minute sau extraoptiuni promotionale din meniul telefonului *100#  sau poti alege varianta de a transfera creditul pe o alta cartela, utilizand serviciul *120#. 

Multumesc,

Alina

Vizitator
0

Multumesc ,Alina!

Mai am o intrebare.Daca trec cartela pe abonament si am un credit cumulat,ce se intampla  cu acesta?

Vizitator
0

Am aflat din alta parte raspunsul!

Înţelept
Postări: 121
Înregistrat: ‎27-04-2012

Stiu ca la trecerea pe abonament contravaloarea fiecarei facturi,se va retrage din creditul cartelei pana se epuizeaza.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Creditul de pe cartela se va mentine in contul noului abonat, iar din suma totala se vor scadea urmatoarele facturi ale abonamentului. 

Multumesc Georgetei pentru raspunsul oferit. 

Claudiu

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Exista o limita de 250 de euro,in acest sens.Daca pe contul cartelei suma este mai mare nu se garanteaza  trecea intergrala a sumei.

Detalii aici:

"Intr-adevar, daca ai trecut de la cartela la aboanament, din prima factura Vodafone iti va fi scazuta valoarea creditului existent pe cartela la momentul trecerii pe abonament. Suma va aparea la sectiunea " Crediit de la cartela Vodafone".
Valoarea maxima este de 250 de euro.
In cazul existentei pe cartela a unui credit mai mare de 250 EURO nu se garanteaza trecerea integrala a creditului catre abonament, fiind necesare verificari suplimentare."

Ionut

Vodafone
Highlighted
Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎23-11-2012
0

Salut       , Pana acum am avut activata extraoptiunea TOTAL 5 , am incarcat cartela  in 26.11.2013 cu 5 E  iar astazi 02.12.2013extraobtiunea cu credit cu tot  a disparut pur si simplu. Sa intaleg ce ?

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012
0

Buna crystyancryss,

Ti-am lasat raspuns aici.

Multumesc,

Roberta

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎16-08-2014
0

Buna ziua,am si eu o problema. Am incarcat azi cu 6 euro si mi s-a activat automat o extraoptiune cu 5 euro. Am incercat sa trimit mesaj cu Credit la 579 si mi-a spus ca serviciul e indisponibil pentrunumarul meu. Ma puteti ajuta va rog? Multumesc mult.