Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-03-2018
0

Schimbare SIM in nanoSIM cu pastrare numar la cartela prepaid

Buna ziua!

Sunt utilizator de cartela prepaid si mi-am cumparat smartphone. Am mers la o reprezentanta Vodafone in Brasov si mi s-a spus ca nu e posibil sa imi inlocuiasca SIM-ul normal cu nanoSIM decat daca trec de la prepaid la abonament. Mentionez ca doresc sa imi pastrez numarul.

In postarile de pe acest forum se spune ca este posibil, se face pe loc si nu costa nimic. Este adevarat?

Este posibil sa obtin un nanoSIM cu acelasi numar de telefon si sa raman la cartela prepaid? Cat costa si unde trebuie sa merg? Nu doresc sa trec la abonament.

Va multumesc!

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎20-04-2018
0

Re: Schimbare SIM in nanoSIM cu pastrare numar la cartela prepaid

Ciudat, eu mi-am schimbat SIM-ul în magazin și nu am avut această problemă. Poate la altă reprezentanță?
Highlighted
Începător
Postări: 14
Înregistrat: ‎07-04-2018

Te duci intr-un magazin Vodadone si ceri un blank adica un sim gol de prepaid si suni la *222 si il schimba operatorii direct in sistem.
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Ne pare rau ca raspundem cu intarziere, mariusgrid, dar speram sa reveniim la normal si aici. Cum ai rezolvat? Trebuie sa ti se poata oferi un SIM compatibil 4G si prin pastrarea numarului pe cartela. In asemenea situatii precum cea in care te-ai aflat atunci, ne puteai apela din magazin la *222 pentru clarificari.

Tudor

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎12-05-2012
0

Doresc si eu sa schimb un sim prepaid. Din magazin mi s-a spus ca se poate schimba doar la o reprezentanta. Se mai pot cumpara sim-uri goale de undeva si sa sun la 222?

Multumesc.

Moderator
Postări: 660
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna,

Poti achizitiona si dintr-un magazin partener, insa pentru stocul este mai redus exista posibilitatea sa nu aiba. Datorita acestui lucru recomandarea noastra este sa vii intr-una dintre reprezentantele noastre.

Multumesc,
Madalina