Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru
Postări: 49
Înregistrat: ‎03-02-2012
0

Trecere de la abonament la cartela

Zilele acestea m-a tentat faptul de a trece de la unul din abonamentele pe care le am(perioada contractuala a expirat de vreo 3 ani si ceva) la cartela prepay,m-ar fi interesat varianta de 5E cu extraoptiunea de 2E ,adica dublul minutelor nationale,adica 3000 min sau sms in retea,si in loc de 75 ,150 min sau sms nationale,eventual sa-mi pastrez si acelasi nr. .Sun la relatii cu clientii,pe 7 febr 2012 stiind ca expira validarea extraoptiunii de 2E,si ce aflu??Renuntarea la abonament trebuie anuntata cu o luna inainte ,cu toate ca perioada contractuala a expirat de mult,bineanteles ca in cazul de fata am inteles de la operator ca s-ar putea sa nu mai prind extraoptiunea de 2E.                   Intrebarea esteEmoticon cu limbă scoasăoate cineva din moderatori sa-mi explice si mie de ce nu se poate face rezilierea de contract intr-o zi,doua ???????????Multumesc

Ioa
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Re: Trecere de la abonament la cartela

Salut,

Chiar in contractul semnat de tine, se mentioneaza faptul ca trebuie sa anunti incetarea contractului cu cel putin 30 de zile inainte de data la care vrei sa ti se deconecteze/migreze pe cartela numarul. Contractul il gasesti si pe vodafone.ro la termeni legali -> persoane fizice. Cele spuse de mine pot fi confirmate si de unul dintre moderatori. Seara faina Emoticon fericit

Membru
0

Am inteles lucrul asta,problema este ca trebuie sa te hotarasti cu o luna inainte cel putin pentru ce varianta vrei sa alegi,si din cauza aceasta poti pierde din extraoptiunile pe care ti le doresti.
Ioa
Începător

Asta este un lucru la care trebuie sa te gandesti tu si sa il iei in considerare (faptul ca nu prinzi o anumita promotie la cartela). Banuiesc ca nu ai nevoie de un telefon nou din moment ce treci pe cartela. In cazul acesta te-ai putea orienta spre o varianta de abonament mai avantajoasa(fara achizitionare de telefon, dar mai multe facilitati). Intrebarea este: Chiar ai nevoie de toate minutele pe care ti le ofera cartela?sau este doar acel gand "chiar daca nu le folosesc, lasa-le sa fie acolo"?

Membru
0

[ Editat ]

Unul din abonamente,adica cel despre care e vorba este cam vechi(60 min cu 5 nr favorite ,200 min cu nr favorite cu 0,05E pe min -3 luni pe an le pot folosi fara sa platesc si 3 luni pe an pe viata abonament 0 ,platesc 7E si ceva in cele 3 luni cu 200 min in retea gratis.Cred ca o sa astept ofertele de paste daca e sa ma mai leg la cap inca 2 ani,ca sa-mi iau si un telefon si un abonament cu minute incluse mai multe,ca la ce preturi au telefoanele de la ofertele de acum nu prea imi vine sa-mi iau.Sotia,ca al iei e abonamentul vorbeste cam mult in retea si asta e motivul,oricum merci pt replyuri!

Ioa
Începător
0

Te pot asigura ca vor aparea oferte noi atat in ceea ce priveste abonamentele cat si ofertele de telefoane Emoticon fericit

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎06-02-2012
0

nu e tentant,mai ales la ce oferte sunt la prepay
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "falfal",

Precum spunea si "Ioa", rezilierea contractului trebuie anuntata cu 30 de zile inainte de finalul acestuia, de aici rezulta ca orice cerere de reziliere contractuala se solutioneaza in 30 de zile de la initierea acesteia. In tot acest timp, clientul nu ramane fara servicii, ci le poate folosi la fel ca pana atunci.

Multumesc "Ioa" pentru raspunsul acordat. 

Claudiu

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎13-03-2013
0

daca am pierdut cartela trebui sa platesc cv sa o iau inapoi>????

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salutare onyy2102 si bine ai venit in comunitate!

Se poate sa iei un SIM nou ce va avea acelasi numar de telefon si aceleasi beneficii.

Pentru aceasta, este necesar sa te prezinti la un magazin Vodafone si sa ai la tine actul de identitate.

Se va percepe o taxa in valoare de 2 Euro fara TVA. Daca detii un abonament, atunci aceasta taxa va aparea pe urmatoarea ta factura. Daca detii o cartela reincarcabila, atunci iti va fi retrasa o valoare de 2 Euro din creditul existent.

Iti stau la dispozitie pentru eventualele nelamuriri.

Multumesc,

Cristina