Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎20-10-2013
0
Soluţie acceptată

Valabilitate maximă la preț minim?

Salut,

Nu folosesc telefonul foarte mult. Opțiunea de 300min rețea + 20min naționale mi-ar ajunge o lună.

Problema e valabilitatea.

Nu cunosc toate chestiile micuțe de pe la Vodafone la fel de bine cum le știe Ionuț de exemplu, dar vreau puțin ajutor în a găsi soluția cât mai bună.

Mă gândeam să încep prin a cumpăra 3 cartele a câte 7 euro (pentru că astea am văzut că au valabilitatea cea mai bună în raport cu prețul — adică 8.5 zile per euro).

3 * 7 = 21 euro cu o valabilitate de 3 * 60 = 180 zile = 6 luni.

Dacă aș folosi extraopțiunea de 2E/lună, la sfârșitul celor 6 luni aș mai avea 9 euro cu valabilitate zero. Ceea ce mi se pare nasol, e cam ca și când aș fi plătit 4 euro pe lună în loc de 2. Știu, aș putea să fac o prelungire aberantă de o lună pentru 4 euro, dar parcă nu mi-aș da singur așa o țeapă.

Deci întrebarea mea este...

Care ar fi cea mai bună soluție ca să pot folosi extraopțiunea de 2E/lună pentru cât mai mult timp și cu cât mai puțin credit irosit?

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Valabilitate maximă la preț minim?

[ Editat ]

Am scris pe undeva pe aici.

Eu mi-am gasit solutia imediata pentru obtinerea  a valabilitatii de 30 de zile pentru 1 euro si 2 euro.

Extraoptiune 1 euro.
   Incarc in prima luna 7 euro(primesc 2 luni valabilitate credit),in a doua luna 7 euro(inca 2 luni de valabilitate,in a treia luna 7 euro(inca 2 luni de valabilitate).In a patra luna reincarc cu 6 euro si cu 18 euro, care mi-au ramas din cei 21 incarcati,fac 24 euro.Cumpar valabilitate 1 an si raman cu 14 euro pentru 14 luni de valabilitate.

##############################################################################################

Extraoptiune 2 euro
   Incarc in prima luna 7 euro(primesc 2 luni valabilitate credit),in a doua luna 7 euro(inca 2 luni de valabilitate,in a treia luna 7 euro(inca 2 luni de valabilitate),in a patra luna 7 euro(inca 2 luni de valabilitate,in a cincea luna 7 euro(inca 2 luni de valabilitate,in a sasea luna 9 euro(inca 2 luni de valabilitate..In a sasea luna cumpar valabilitate 1 an si m-am facut cu 2 euro valabilitate 30 de zile,pentru inca 11 luni.

ScreenShot027.gif

##############################################################################################

Vodafone
Vizitator

[ Editat ]

Super. Mersi mult! Emoticon fericit

Edit 2: Haha, ne-am modificat mesajele în același timp. Eu l-am șters pe al meu că văzusem că ai postat tu calculul mai clar și mai bun. Emoticon fericit

Membru VIP

[ Editat ]

Da,am scris aici despre calculele astea ,atat pentru extraoptiunea de 1 euro ,cat si pentru cea de 2 euro.

Cu placere si convorbiri placute!

Vezi ca ,pentru vechimea in retea coroborat cu valoarea reincarcata exista beneficii suplimentare.Stiai asta?  Vezi aici.https://www.vodafone.ro/personal/servicii-si-tarife/cartela-vodafone/oferte-promotionale/index.htm#t...

Vodafone
Highlighted
Vizitator

Dap, foarte util. Mersi! Emoticon fericit

Membru VIP

Da! Emoticon fericit) A aparut un pic de nebunie la mine ,dar ,totusi,eram dator cu raspunsul imediat.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Vizitator

Deci asta ar însemna că în lunile în care încarc cu 7E primesc 15m&SMS naționale și 15MB net. Destul de bine. Merge să verific de 2 ori pe zi e-mailul cu Opera Mini.

Mersi!!! Emoticon fericit
Membru VIP
0

[ Editat ]

Te-a rezolvat ,cu nevoile de comunicare ,Vodafone si forumul sau.  Emoticon foarte fericit

Pentru alte intrebari te asteptam pe aici.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Ar mai fi ceva!  Numarul tau imi pare a fi nou activat. Eventual,poti cauta un SIM mai vechi(6 luni<3 ani),in felul acesta sa beneficiezi de 30 minute/ SMS-uri nationale+30 MB.

Daca esti pe aproape de Teleorman,iti pot da eu un SIM vechi de peste 1 an.

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Ionut ai o varianta de calcul si pentru optiunea de 5 euro?

Mersi, Andrei M.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone