Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Valabilitate maximă la preț minim?

[ Editat ]

Pentru extraoptiunea de 5 euro,trebuie sa faci reincarcare lunara.Avand in vedere ca cei 5 euro deja dispun de valabilitate 30 de zile,nu se justifica un calcul artificial.

Calculele de mai sus se aplica pentru extraoptiuni mai mici de 4 euro.

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Ionut inca o intrebare.

Eu fiind pe abonament cum pot afla cu ce suma pot cumpara valabilitate si perioada de valabilitate?

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru VIP

[ Editat ]

Fiind abonat nu ai nevoie sa cumperi valabilitate.In eventualizatea cumpararii pentru o cartela prapaid,poti afla informatiile de pe site.Tot de pe aceeasi cartela poti apela *100#>>Credit in avans si servicii SOS"

https://www.vodafone.ro/personal/servicii-si-tarife/cartela-vodafone/servicii-cartela-vodafone/servi...

Vodafone
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Ionut multumesc.

Nu stiu pe unde cautai de nu am vazut link-ul respectiv.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru VIP
0

Cu placere!

Tocmai de aceea am pus si un screen,ca sa ai imaginea meniului de cautare.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Membru VIP

[ Editat ]

Pentru cei care doresc un cost de 2,5 euro pe luna(2 euro credit/luna) exista urmatooarea schema:

Asta este mai de preferat,fata de cea de aici,in cazul utilizarii SIM-ului cu un smartphone.Daca,din intamplare,accesezi netul ti se ia  1 euro pentru optiunea"INTERNET ZILNIC"

In felul acesta,cu schema de mai sus,nu detii credit IN AVANS,dar valabilitate este din belsug.

"

Internet zilnic    

1€ /zi

Oferta conţine 100MB, care pot fi consumaţi din momentul accesării internet-ului în ziua respectivă pâna la ora 23:59:59 în aceeași zi"

Vodafone
Începător
Postări: 21
Înregistrat: ‎26-03-2013

cam lungi calculele dar reprezinta solutia cea mai buna! o zi buna!

bogdan.p
Membru VIP

[ Editat ]

Par descurajante la prima vedere.  Oricum,ideea este ca timp de 23 de luni,in primele 2 luni se reincarca cu cate 7 euro credit ,iar restul de 21 se reincarca cu 2 euro credit.

Eu asa imi facusem socotelile pentru numarul meu de prepaid,caci aveam si cartela de Cosmote.Astfel,nevoia de comunicare nu depasea beneficiile incluse in extraoptiunea de 2 euro credit(2,5 euro TVA INCLUS) cu 300 minute in retea si 20 nationale.

Insa,aproape am renuntat la SIM-ul de Cosmote(il reincarc odata la 10 luni) si mi-am facut abonament.Cu combinatii de voucher,reduceri promotionale la telefoane(aveam nevoie si de telefon) si reduceri prin activarea de VMB am obtinut abonamentul dorit.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012

Valabilitate maxima o ai la Cosmote.
Înţelept
Postări: 126
Înregistrat: ‎26-02-2012

Buna Ionut si tuturor care cred in inventivitatea romanesca

dar am o intrebare,ce fac daca la un moment  dat sant obligat de imprejurari trebuie sa trimit un sms?Deci in grila ta ar trebui sa reincarcam macar 3 euro ca un fel de tampon.Oricum mie sincer mi se pare ca timp de 23 de luni sunt ,,prizonier,, in retea chiar daca am 20 min.in afara retelei,ar trebui ca agenda mea de telefon sa aiba marea majoritate nr. in retea si un autocontrol foarte rigid dar cum am spus fiecare isi cunoaste nevoile de comunicare.Eu cred ca ar fi foarte simplu daca la o reincarcare de 4 euro am primi 2 luni valabilitate,ar simplifica totul.Dar aici este secretul valabilitate cat mai mica ptr.reincarcari cat mai multe.Cei care cred in aceasta varianta le doresc reincarcari si convorbiri placute tuturor.