Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Vorbesti,NET primesti.

[ Editat ]

Ce parere aveti de oferta promotionala "Vorbesti,NET primesti"?

Eu zic ca este numai buna.

In functie de cat de mult apelezi,se poate beneficia de trafic de date in cuantum de pana la 5GB.

"Fiecare apel dat sau primit te încarcă cu 1 MB de net. Primeşti bonus până la 5 GB lunar, cu care să navighezi în reţea."

Ca sa se beneficieze de oferta amintita,se trimite SMS gratuit cu textul DA la 2777 .In felul acesta,te inscrii în promoţia “Vorbeşti, NET primeşti”.  Emoticon fericit

Mai multe informatii in meniul info-Bine de stiut,pe care-l voi posta,si eu,mai jos.

• Pentru a primi bonusul, trebuie să fii înscris în promoția “Vorbești, NET primești”
  • Primești 1MB pentru fiecare apel efectuat sau primit către/din orice rețea națională sau internațională și care are o durată de minimum 1 minut. Nu se iau în cosiderare apelurile către/de la numere netaxabile, de exemplu *222, numere verzi etc.
  • Primești primul bonus la 2 săptămâni de la momentul înscrierii în campanie; acesta e valabil 2 săptămâni. De exemplu: te-ai înscris în promoție marți, 18 februarie 2014; primești primul bonus pe 3 martie și e valabil până la 17 martie.
  • Valoarea minimă de acordare a bonusului este 10 MB, iar maxim de 2,5 GB. Dacă ai acumulat mai puțin de 10 MB, bonusul nu se acordă și nu se reportează pentru perioada următoare.
  • Bonusul se consumă doar în perioada de valabilitate a Cartelei.
  • Perioada de acumulare pentru bonus este de două săptămâni, iar perioada de valabilitate a bonusului primit este tot de două săptămâni.
  • Bonusul nu poate fi utilizat în roaming.
  • Acordarea bonusului nu este condiționată de efectuarea unei reîncărcări sau de activarea unei extraopțiuni.
  • Bonusul se consumă cu prioritate, înaintea oricărui alt bonus sau a extraopțiunii (dacă există) sau înaintea creditului. Pentru a consuma din bonus, după primirea notificării, trebuie să închizi sesiunea de date deschisă și să o redeschizi (sau telefonul). În caz contrar, vei continua să consumi din extraopțiunile active sau din credit.

Oferta este prezentata aici.

Vodafone
Membru VIP

Re: Vorbesti,NET primesti.

[ Editat ]

Pentru un plus de ințelegere,cei de la mentenanța site-ului,au pus la dispozitie si Scenarii pentru primirea bonusului

Cazul 1 – Te-ai înscris în promoție și îndeplinești condițiile de acordare a bonusului

14 februarie: te înscrii în promoție cu un SMS la 2777
14 februarie dupa ora înscrierii - 27 feb ora 23.59.59 reprezintă perioada de acumulare bonus I
28 februarie: primești bonusul I (ex: la ora 10.00). Bonusul este valabil pana la 15 martie (ora instalării ex: 8.30)
28 februarie ora 00.00.00 – 13 martie ora 23.59.59 reprezintă perioada de acumulare bonus II
14 martie: primești bonusul II (ex: ora 11.00). Bonusul este valabil pana la 29 martie ora 11.00.
14 martie ora 00.00.00 – 27 martie ora 23.59.59  reprezintă perioada de acumulare bonus III
28 martie: primești bonusul III (ex: ora 9.00): Bonusul este valabil pana la 12 aprilie ora 9.00.

Cazul 2 - Te-ai înscris în promoție dar NU îndeplinești condițiile de acordare a bonusului
14 februarie dupa ora înscrierii - 27 feb ora 23.59.59 reprezintă perioada de acumulare bonus I
28 februarie: ai acumulat mai puțin de 10MB in intervalul 14 - 27 februarie, iar bonusul se pierde (nu se acordă).

Cazul 3 - Te-ai înscris în promoție și îndeplinești condițiile de acordare a bonusului dar nu îl poți utiliza pentru că nu ești în perioada de valabilitate a Cartelei
28 februarie : primești bonusul I (h 9.00). Bonusul este valabil pana la 15 martie ora 9.00
1 martie: perioada de valabilitate a Cartelei tale a expirat iar Cartela intră în perioada de grație

Pentru a putea utiliza bonusul dupa data de 1 martie, va trebui să efectuezi o reîncărcare. Dacă reîncarci în perioada 1-15 martie,  vei deveni eligibil pentru consumarea bonusului. Dacă reîncarci după 15 martie, nu vei mai beneficia de acest bonus.

Vodafone
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

[ Editat ]

Lipsesc informații esențiale din această ofertă:

1. „Primești 1MB pentru fiecare apel efectuat sau primit către/din orice rețea națională...”  - nu este specificat dacă este vorba de orice rețea națională INCLUSIV Vodafone sau EXCLUSIV Vodafone. 

2. Făcând asocierea cu bonusul pentru apelurile primite (despre care nu se spune dacă mai e sau nu valabil), ar fi trebuit să se specifice dacă primim sau nu primim 1 MB pentru apelurile efectuate din minutele incluse în opțiune. 

În ultimul timp informațiile oferite pe site sunt din ce în ce mai sumare...

Pentru faptul că primim câte 1 MB pentru fiecare apel de minimum 1 minut, vom închide telefonul și vom reapela la fiecare 2 minute, ocupându-ne astfel puținul timp liber pe care îl avem cu acumularea de MB. Îmi iau o opțiune cu 7 euro ca să am convorbiri nelimitate în rețea, îmi pierd câteva zile, dacă le am, și voi aduna 2,5 GB sau 5 GB apelând pe cealaltă cartelă căreia îi cumpăr 1 an de valabilitate cu 10 euro (și în privința limitei informațiile sunt complet distorsionate, pe site scrie 2,5 MB, pe SMS-ul primit de la 2777 scrie 5 GB) care costă mai mult de 7 euro. 

Îîîuuu!!! Ce idei diabolice am!!! Emoticon surprins Emoticon surprins

Fiți fără grijă, că n-am timp să dau 2560 apeluri în 14 zile! (2,5 GB = 2560 MB) Emoticon foarte fericit Și nici prieteni din aceștia care taie frunză la câini nu am, ca să-i pun să mă sune.

Cred însă că vor fi destui care vor face așa... Aceste opțiuni cu du-te-vino prezintă multe riscuri greu de intuit dinainte.

Membru VIP

[ Editat ]

1.Intr-adevar ,nu este specificat,dar pastrand consecvența "NELIMITAT SMS-uri naționale",este lesne de ințeles ca-i vorba INCLUSIV de apelurile in reteaua Vodafone.Cel putin,pentru mine,nu a fost  asta o problema

2.  In contul meu de prepaid,figureaza ca existent serviciul Bonus Cartela Vodafone,desi nu mai regasesc informatia pe site.

Vodafone
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012

Emoticon foarte fericit Numai asociind putem interpreta ofertele... Parcă e la ora de filozofie!

Dacă pe cont e activ acest serviciu, de ce bonus pentru apelurile primite beneficiem? Minute în rețea, MB, sau ambele?

Ce-o fi având de câștigat Vodafone cu aceste oferte neclare? 

Membru VIP

Hmmmm!

Nu cred ca s-a produs vreo modificare,legat de bonusul amintit.In sensul ca,se vor primi doar minute in retea,ca si pana acum.

Vodafone
Highlighted
Colaborator debutant
Postări: 30
Înregistrat: ‎06-04-2013
0

Asta cu Vorbesti,NET primesti trebuia sa se faca pe baza sms-urilor...ca la cate sms-uri baga unii pe zi ar trebuii sa li se acorde PREMIU OSCAR..si vedeati acolo Bonusuri...