Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Consultant
Postări: 254
Înregistrat: ‎30-12-2014
0

Re: cartela expirata/blocata

@alexcjo a scris:

CARTELA EXPIRATA/BLOCATA.NU mi-am mai incarcat telefonul de ceva timp si mi-a expirat valabilitatea.As dori sa pot folosi iar aceasta cartela cu acest numar.Va rog sa ma ajutati daca se poate.

Buna, alexcjo!

In vederea rezolvarii acestei solicitari, te rog sa accesezi chat-ul. Apare pe orice pagina a site-ului Vodafone www.vodafone.ro,  si vei fi preluat in cel mai scurt timp posibil.

Multumesc,

Elena

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎27-11-2015
0

Buna Elena,

Mi as dori foarte mult sa pot folosi chatul dar imi apare urmatorul mesaj: "

Chat online

Poți lua legătura cu noi online pe mail sau Forum, ori telefonic la *222. Momentan, serviciul de chat nu este disponibil pentru categoria ta de client." Vreau sa mentionez ca nu ma aflu in tara. Si in acelasi timp ma intrebam dk exista vreo posibilitate sa primiesc o cartela nano cu acelasi nr de telefon.

Multumesc anticipat!

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

@alexcjo a scris:

Buna Elena,

Mi as dori foarte mult sa pot folosi chatul dar imi apare urmatorul mesaj: "

Chat online

Poți lua legătura cu noi online pe mail sau Forum, ori telefonic la *222. Momentan, serviciul de chat nu este disponibil pentru categoria ta de client." Vreau sa mentionez ca nu ma aflu in tara. Si in acelasi timp ma intrebam dk exista vreo posibilitate sa primiesc o cartela nano cu acelasi nr de telefon.

Multumesc anticipat!

Buna!

In acest caz, te rog sa trimiti aceasta solicitare prin e-mail la adresa forumsupport_ro@vodafone.com in atentia mea.

Multumesc!

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎16-11-2015
0

[ Editat ]

in urma cu 8 pre am cumparat o reincarcae electronica pe numar, cartela fiind in peroada de gratie, conform myvodafone. Nu am primit crdit si in plus la ora actuala cartela imi apare ca inactiva, ma puteti ajuta cu reactivarea? 0724086959

Highlighted
Moderator
Postări: 18
Înregistrat: ‎24-06-2016
0

Buna!

Observ ca intre timp ai discutat cu colegii nostri si te-au ajutat cu activarea cartelei.

Este totul in regula acum?

Flavius

Vizitator
0

Flavius, cartela mi-a fost deblocata, dar cei 11 euro reincarcare au ramas pierduti in neant.

La ora la care am solicitat eu reincarcarea pe site-ul vodafone cartela avea statusul ;in perioada de gratie; si recomandarea 'site-ului' era sa fac o reincarcare pentru a activa toate beneficiile. Am platit online aceea reincarcare directa si nu am primit nicun credit, mai mult la cateva ore de la plata creditului mi-a fost blocata cartela. Ma consider nedraptatita si de doua ori jefuita, nu consider ca trebuia sa platesc cei 4 euro pentru deblocarea cartelei si nici sa imi fie confiscat cei 11 euro platiti pentru reincarcare.

Am trimis doua sesizari, una pe email la o adresa mai veche si una de pe formularul de asistenta clienti si nu am primit niciun rapsuns. Inteleg ca probabil au fost ceva probleme tehnice si de asta nu imi aparea statusul real al cartelei pe site la ora cand am facut eu reincarcarea, dar macar dupa ce a fost platita taxa de blocare ar fi trebuit sa imi fie deblocat si creditul de 11 euro/

.

Moderator
Postări: 670
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Buna,

De pe ce adresa de e-mail ai trimis acea sesizare? Dorim sa o verificam si noi.

Madalina
Vizitator
0

ninapreda@yahoo.com

Vizitator
0

update...am priit de la furnizorul Digital Payments SRL cei 11 euro in doua plati, una de 5 euro si una de 6 euro. Din plata de 5 euro ati oprit cei 4 euro pentru deblocarea cartelei, pe care ati blocat-o dupa plata celor 11 euro credit. LA momentul virarii celor 11 euro cartela sim avea status ''in perioada de gratie'', statusul a fost modificat ca sim invalid dupa mai mult de 4 ore de la plata celor 11 euro. Nu consider ca trebuia sa platesc acea taxa de deblocare, eu cand am virat cei 11 euro credit cartela nu era blocata!

ps. cei 11 euro credit direct au fost anulati intre timp... nici macar asta nu ati binevoit sa imi comunicati, astept sa imi comunicati care este situatia cu cei 4 euro pe care mi i-ati confiscat nejustificat

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎06-12-2012
0

La multi ani!

Salutari. Am si eu o cartela prepay care a expirat in 18.12.2017. Din pacate am uitat sa o incarc, iar acum as dori sa recuperez numarul. Mai exista aceasta posibilitate?

Multumesc.