Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012
0
Soluţie acceptată

nu pot trimite sms la 1778 (regina maria), desi am sms-uri nelimitate (Flexi6)

[ Editat ]

Buna ziua,

Regina Maria trimite sms de la numarul 1778 pentru a-ti reaminti ca ai o programare 

pentru a doua zi. Mai nou ai posibilitate sa raspunzi cu cifra 1 la sms-ul primit 

pentru a anula programarea.

In documentul https://www.vodafone.ro/numerescurte se specifica 

"Apelurile sau SMS-urile către numere cu tarif special (supra taxate), mai mare decât cel aferent apelurilor naţionale (ex: jocuri, concursuri, 

informaţii utile. etc) vor fi taxate corespunzător tarifului declarat, aşadar nu vor fi consumate din abonament sau extraopţiune"

Totusi, desi numarul 1778 nu e cu supra-taxa, nu pot trimite smsuri pe motiv ca creditul meu este 0, desi

am activata optiunea Flexi 6 cu sms-uri nelimitate. 

Care este cauza ?

Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Re: nu pot trimite sms la 1778 (regina maria), desi am sms-uri nelimitate (Flexi6)

Buna iradu2004,

Apelurile si SMS-urile catre numere de interes general, la nivel local sau national (ex: numere de taxi, ora exacta etc.), sau catre numere cu tarif special, mai mare decat cel aferent apelurilor nationale (ex: jocuri și concursuri), nu se consuma din minutele nationale si/sau SMS-urile incluse in extraoptiune, ci sunt taxate conform specificatiilor numarului apelat/ SMS trimis. Link-ul mentionat  www.vodafone.ro/numerescurte  face referire doar la apelurile catre numerele scurte.

Multumesc,
Alexandra