Cartelă preplatită

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎16-12-2012

Re: sim FREE !

Am incercat sa sun la un numar din reteaua Vodafone, dar dupa apelare, o voce imi spune ca nu am suficient credit si imi indica sa reancarc la 144. Mentionez ca astazi am luat cartela. Mai mentionez ca dupa o prima incercare de apelare (pe care am anulat-o inainte de a-mi suna celalalt telefon pe care mi l-am apelat), inainte de cea descrisa mai sus, am primit un mesaj in care imi confirma nr. de telefon si ma incuraja sa apelez *100# pentru activarea optiunii Total5.
Partea deranjanta este ca Vodafone nu da detalii pentru asa-zisele cartele gratuite... lasand clientul sa-si consume calmul si bunele maniere pe incercari nereusite / cautari nereusite care consuma timp si macina nervi.
Am incercat la 445 sa introduc numarul favorit: alta serie de incercari care consuma aceleasi resurse biologice (cica numarul nu corespunde... - e logic ca numarul este tot din reteaua Vodafone).
Deci:
1. De ce nu pot apela un nr. vodafone atata timp cat pe cartela sunt 100 minute in retea.
2. De ce nu pot seta/configura/introduce numarul favorit?
3. De ce sunt permanent indrumat sa activez optiuni atata timp cat ar trebui sa pot folosi telefonul pentru apeluri in retea... mai ales ca pe ambalajul cartelei apare ”...ce ofera gratuit comunicare nelimitata cu un numar favorit din retea” ?!? ...Probabil ca lipseste o frantura de informatie, textul complet fiind: ”...ce ofera gratuit comunicare nelimitata cu un numar favorit din retea, dupa ce clientul incarca cartela in valoare de minim ?? euro”.
Astept cu nerabdare raspunsurile dumneavoastra!
Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut citi71,

Lasa-mi, te rog, intr-un mesaj privat numarul de telefon implicat pentru a te ajuta cu aceasta solicitare.

O zi frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

@Claudiu a scris:

Salutare tuturor!

Cartelele pot fi activate oricand si contin 100 de minute in retea promotional. 

Promotia cu convorbiri nelimitate cu un numar favorit in retea nu este momentan disponibila. 

Claudiu

Salutare!

Campania Free SIM Online a luat sfarsit.Link-ul de mai sus este inactiv.Practic se poate observa ca s-a scos de pe site sectiunea dedicata campaniei.

Pentru achizitie de SIM raman ca solutii magazinele Vodafone si partenere.

Ionut

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎01-01-2013
0

[ Editat ]

buna ziua, 

as dori un sim gratuit dar nu stiu cum sa il achizitionez, ma puteti ajiuta nr meu de tel este 0723xxx

Membru VIP

[ Editat ]

Salutare!

Campania SIM Free Online s-a incheiat de aproape o luna.

Am sa-ti trimit 2 SIM-uri ce "ofera  comunicare nelimitata cu un numar gratuit in retea"

O adresa de livrare prin mesaj privat si s-a rezolvat.  Emoticon fericit

Ionut

Vodafone
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎02-07-2013
0

ma poate ajuta cineva cu un sim free? multumiri cordiale

Membru VIP

[ Editat ]

Salut si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Daca zici pe unde trebuie sa ajunga SIM-ul...poate.   Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Highlighted
Vizitator
0

multumesc pentru promptitudine, cum fac sa iti trimit datele mele de contact?

Membru VIP

Dai click pe Ionuţ  ,iar in dreapta sus ai link-ul"Trimite un mesaj privat acestui utilizator"

Vodafone
Vizitator
0

ti-am trimis un pm, ms deocamdata