Concursuri Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎25-03-2012
0

Re: Concurs Vodafone! 10.000 E??

...buna ziua,, 

referitor la cei care sunt castigatori pentru 500 euro extragere zilnica, de ce nu sunt afisati in pagina dvs. suntem in data de 5 oct. si nu sau  facut extragerile????? cat si la cei care participa la 50000 euro..

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut skyg,

Castigatorii sunt anuntati aici.

De asemenea, este bine sa stii ca fiecare castigator va fi contactat de catre Organizator pe numarul de telefon mobil cu care a participat in Competitie.

Regulamentul concursului il gasesti aici.

O zi frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎05-10-2012
0

Niste sarlatani! Dupa numeroase sms-uri de la Vodafone, am cedat si am intrat si eu in porcaria asta de concurs unde ei spun ca este gratuit am sezizat  alaltaieri cand am verificat la *123# cate minute mai am, ca de fapt am cost suplimentar vreo 4 euro si ceva! Mi-am adus repede aminte de tampenia asta de concurs si am trimis la 310 "info" pentru a vedea daca exista vreo modalitate sa opresc taxarea asta abuziva. Bun, am trimis la 310 si 311 "STOP" dupa cum ne indruma ei si am primit mesajul, citez: "Cererea ta a fost procesata. Nu vei mai primi mesaje pentru "Premii VIP" de la vodafone. Ca sa continui gratuit pentru 10000 Euro, trimite "GRATUIT" la 310!" Sa inteleg din acest mesaj ca nu mai sunt taxata. Ca sa fiu sigura am mers si la oficiul lor din oras, unde domnisoara de acolo m-a asigurat ca nu mai sunt taxata. Astazi cand verific, surpriza, cost suplimentar 6,40 Euro. De unde naiba, daca eu am dezactivat taxarea asta. De diperare le-am trimis iar mesaj la 310 cu "STOP" am sunat la *222 dar bineinteles a raspuns robotica pentru ca nu aveau operator disponibil (te si anunta ca o sa stai o groaza de timp sa astepti)  Va rog sa rezolvati aceasta problema sau sa imi dati posibilitatea sa vorbesc cu cineva capabil sa o rezolve, pentru ca eu o sa merg sa depun o plangere la Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorului. Nu se poate asa ceva, ma jefuiti pe fata! Asa va rasplatiti cilentii fideli, care va platesc facturile la timp? Si de ce ma mai taxati daca eu am trimis "STOP"la 310 si chiar angajata voastra m-a asigurat ca nu mai platesc nimic? Eu tin sa va anunt ca daca nu rezolvati problema, eu oricum nu o sa va platesc nici un cent din costul acela suplimentar si o sa depun si plangere impotriva voastra pentru ca sunteti niste sarlatani, ademeniti clientii prin niste jocuri care sunt frauduloase! Va rog sa rezolvati problema pentru ca sunt decisa sa nu tac si sa iau masuri impotriva voastra, oricum va ve-ti pierde inca un client. De doi ani de cand sunt abonata voastra nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Rusine sa va fie!

Vizitator
Înregistrat: ‎05-10-2012
0

Am intrat si eu in concurs si m-au taxat 4 Euro si ceva. Am trimis la 310 si 311 "STOP" dupa cum ne indruma ei si am primit mesajul, citez: "Cererea ta a fost procesata. Nu vei mai primi mesaje pentru "Premii VIP" de la vodafone. Ca sa continui gratuit pentru 10000 Euro, trimite "GRATUIT" la 310!" Sa inteleg din acest mesaj ca nu mai sunt taxata. Ca sa fiu sigura am mers si la oficiul lor din oras, unde domnisoara de acolo m-a asigurat ca nu mai sunt taxata. Astazi cand verific, surpriza, cost suplimentar 6,40 Euro. De unde naiba, daca eu am dezactivat taxarea asta. De diperare le-am trimis iar mesaj la 310 cu "STOP" am sunat la *222 dar bineinteles a raspuns robotica pentru ca nu aveau operator disponibil (te si anunta ca o sa stai o groaza de timp sa astepti)  Va rog sa rezolvati aceasta problema sau sa imi dati posibilitatea sa vorbesc cu cineva capabil sa o rezolve, pentru ca eu o sa merg sa depun o plangere la Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorului. Nu se poate asa ceva, ma jefuiti pe fata! Asa va rasplatiti cilentii fideli, care va platesc facturile la timp? Si de ce ma mai taxati daca eu am trimis "STOP"la 310 si chiar angajata voastra m-a asigurat ca nu mai platesc nimic? Eu tin sa va anunt ca daca nu rezolvati problema, eu oricum nu o sa va platesc nici un cent din costul acela suplimentar si o sa depun si plangere impotriva voastra pentru ca sunteti niste sarlatani, ademeniti clientii prin niste jocuri care sunt frauduloase! Va rog sa rezolvati problema pentru ca sunt decisa sa nu tac si sa iau masuri impotriva voastra, oricum va ve-ti pierde inca un client. De doi ani de cand sunt abonata voastra nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Rusine sa va fie!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "MarieMVS",

Daca doresti, imi poti oferi numarul de telefon in cauza printr-un mesaj privat si voi face eu o serie de verificari legate de situatia prezentata de tine. 

Doresc sa mentionez ca in mesajul initial, exista informarea legata de modalitatea de taxare pentru concursul VIP. In cazul in care s-a raspuns la mesajul in cauza, inseamna ca ai luat in vedere si acest fapt si ai acceptat modalitatea de taxare. De asemenea, exista posibilitatea ca actualizarea costului suplimentar sa fi fost facuta in urmatoarea zi, incluzand tot costul de pana in momentul in care ai trimis sms-ul cu STOP. 

Voi verifica toate aceste informatii daca imi oferi numarul de telefon. 

Multumesc,

Claudiu

Vizitator
Înregistrat: ‎13-05-2012
0

Niste hoti cu acte in regula. Cred ca doar la noi se poate asa ceva.Ar trebui sa vedem cati am fost inselat si sa sesizam protectia consumatorului si politia. Sunt client Vodafone de vreo 8 ani, dar s-a terminat, nu o sa stau sa verific fiecare sms daca este alta inselaciune marca Vodafone

Vizitator
0

Cei care nu au acces la net nu-si dau seama ca sunt inselati decat daca verifica costul, daca nu Dumnezeu cu mila

Înţelept
Postări: 113
Înregistrat: ‎24-07-2012

Buna ikiss,

Loteria promotionala este un intrument de marketing menit sa stimuleze utilizarea unui serviciu, fiind reglementat de Ordonanţa Guvernului nr.99/2000 si este o practica de marketing des intalnita pe piata din Romania, si nu numai.

Mesajul pe care l-ai primit este doar unul informativ, iar pentru abonare este necesar acordul tau.

Mai multe informatii privind regulamentul acestei promotii poti gasi aici

O zi placuta!

Multumesc,

Andra.

Vizitator
0

INSELACIUNEA NATIONALA,caci asta e, a functionat in felul urmator la mine:sms primit,, In semn de multumire, Vodafone a confirmat azi candidatura lui <nr. telefon<,  in extragerea in care se castiga gratuit 10.000 EURO! Trimite OK la 310, fara cost". Am trimis Ok, dupa care nu am mai trimis niciun sms. DECI ATAT A FOST ACORDUL MEU Dupa aia la doua zile cred, nu mai retin exact, am primit un sms ,, Ai reusit! Tocmai ai primit sansa ta in extragerea Vodafonede 50000 Euro diseara! Tu poti fi castigator! Taxarea zilnica automata 0,99Eur/zi Regulamentul la care ma trimiteti este pe net, nu oricine are acces la net de asta si eu am trimis sms sa opresc furtul acesta doar dupa ce am intrat pe net. Oricum maine o sa anulez un abonament , iar celalat cat o sa pot de repede. Nu ma puteti convinge ca eu am vrut sa dau 1 euro pe zi decat prin inselaciunea asta, iar eu o sa anunt oricum protectia consumatorului si politia pentru ca nu sunt singurul pe care l-ati fraierit. Cu asa ceva se ocupa doar teparii care dau telefoane ca ai castiga iar tu trebuie sa le incarci cartele sau sa le trimiti bani, dupa care o sa primesti castigul, profitand de naivitatea oamenilor. Vad ca vodafone a copiat acete smecherii, le-a imbracat in intr-o forma aparent legala, referire la OG /2000, fara sa prezinte explicit costurile si faptul ca in urma unui singur sms sa fiu furat cu 4 euro( cred ca la atata s-a oprit furtul cand am dat sms cu stop). Cred ca si ceilalti oameni care sunt nemultumiti au patit cam la fel, dar o sa scap cat pot de repede de vodafone. Credeti cumva ca suntem toti nebuni am stiut ca suntem taxati iar acum facem pe smecherii? Altfel nu se explica.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Am sa te rog sa-mi trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon pentru a verifica aceste detalii, intrucat orice inregistrare in concursul taxabil se face numai cu acordul utilizatorului/ clientului. 

In mesajul care propune inregistrarea in concurs sunt scrise toate detaliile legate de taxare. 

Astept mesajul tau privat. 

Claudiu