Concursuri Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Concurs Vodafone! 10.000 E??

[ Editat ]

Salut jordano si bine ai venit pe forumul Vodafone!

"VII. MECANISMUL PROMOȚIEI PREMIUM

Prin trimiterea unui SMS gratuit la unul din numerele scurte 310 sau 311 (Înregistrare SMS Premium) conținând unul din cuvintele cheie “DA”, “START”, “CASH”, “BANI”, “PREMIU”, “MAXIM”, “ACCES” (“Cuvinte Cheie”), Participantii activeaza taxarea zilnica de 0,99 EURO aferentă Serviciului începand cu ziua trimiterii mesajului și până la finalul Promoției (21 decembrie 2012)."  sursa

Aceasta este conditia pentru a fi taxat.

"Participantul poate opta să întrerupă Serviciul Recurent prin apelarea gratuită a numărului *222, de luni până vineri între orele 10:00 – 22:00 și sâmbătă-duminică între orele 10:00-18:00 sau oricând, trimițând gratuit cuvântul “STOP” către numărul scurt 310 sau 311."

Ionut

Vodafone
Înţelept
Postări: 113
Înregistrat: ‎24-07-2012

Buna jordano,

Pentru a te ajuta cu mai multe detalii, te rog sa-mi lasi un mesaj privat cu numarul de telefon.

Pentru intrebari si suport, iti stau la dispozitie.

O seara frumoasa!
Multumesc,
Andra
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012

Nu pot înțelege de ce oamenii încă se mai amăgesc cu ofertele de câștiguri... E o năvală de câștiguri peste noi, avem atâtea metode de a câștiga la îndemână, încât ar trebui ca măcar 25% dintre noi să fim bogați în urma acestor câștiguri! Aproape orice reclamă TV îți spune că ai șanse enorme să câștigi ceva! Și iată că nu-i așa. Eu nu cunosc pe nimeni care să fi câștigat în ultimii 10 ani.

Loteria promotionala este un intrument de marketing menit sa stimuleze utilizarea unui serviciu și face parte din schemele masonice de marketing, alături de falimentarea, închiderea și demolarea fabricilor, scheme destinate să sărăcească populația și să scoată oamenii în stradă ca să strige „jos cu susul, sus cu josul”. Să nu ne mai lăsăm amăgiți de aceste „fata Morgana”!

Eu nu găsesc nici o vină lui Vodafone și nici altor firme că se folosesc de această metodă care aduce câștiguri uriașe. Hai să numărăm: Vodafone are aproximativ 8 milioane de numere active (nu mai știu exact cifra). Din aceștia, numai de la 50.000 dacă se încasează câte 0,80 euro într-o zi (0,99 euro - TVA = 0,80 euro), rezultă suma de 40.000 euro PE ZI. Cine poate avea un astfel de câștig zilnic dacă produce ceva? Poate Nokia, Samsung, Ford, Citroen, sau alte firme care au piață mondială de desfacere. Dar ele au acest câștig PRODUCÂND ceva!

Eu găsesc vinovați pe clienții Vodafone care se îmbată cu apă chioară că vor câștiga ceva fără să dea nimic... ca la Caritas.

În concluzie am rugămintea să precizați dacă printr-un apel la numărul netaxabil *567 și alegerea opțiunilor corespunzătoare scăpăm de primirea acestor mesaje de la toate loteriile promoționale ce se vor organiza de către Vodafone începând de acum și până la sfârșitul lumii...

La *567 ar trebui să existe mai multe opțiuni referitoare la CATEGORII DE OFERTE PROMO despre care dorim și despre care nu dorim să primim informații. Așa de pildă mă interesează oricând oferta de servicii Vodafone și din cauza năzbâtiilor ăstora a câștigurilor de bani nemunciți, sunt silit să renunț și la primirea acestor informații folositoare.   

Membru cu acte în regulă

Poate nu m-am exprimat clar în celălalt mesaj și nu s-a înțeles întrebarea.

Deci întrebarea mea este: dacă apelăm numărul *567 și alegem peste tot opțiunea că nu dorim să primim nimic de la Vodafone și parteneri, sub nici o formă, nici scris, nici prin mesaje, atunci scăpăm de primirea acelor grupe de câte două SMS-uri care îndeamnă cu cuvinte dulci să trimitem mesaj gratuit la nr. 310? Efectiv îmi vine să renunț la Vodafone, pur și simplu este ceva care mă enervează la maximum, la 2-3 zile aceleași SMS-uri, ba pe abonament, ba pe cartelă, ba pe ambele! NU VREAU NICI MĂCAR 1 EURO FĂRĂ SĂ MUNCESC! Este alegerea mea ca și client să NU mai primesc aceste mesaje și trebuie să se introducă o metodă prin care să putem alege!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Eu m-am invatat cu astfel de mesaje.

Dar pana atunci:"Participantul poate opta să întrerupă Serviciul Recurent prin apelarea gratuită a numărului *222, de luni până vineri între orele 10:00 – 22:00 și sâmbătă-duminică între orele 10:00-18:00 sau oricând, trimițând gratuit cuvântul “STOP” către numărul scurt 310 sau 311."

regulament

Ionut

Vodafone
Membru cu acte în regulă

Prin trimiterea cuvântul „STOP” către numărul 310 oprești cele ce au urmat dacă ai făcut ceea ce erai îndemnat să faci în al doilea dintre cele două SMS-uri. Nu oprești primirea informațiilor despre respectivul joc, ci oprești jocul.  

Membru cu acte în regulă

Iată că întreb și eu ceva aici și nu mi se răspunde Emoticon foarte fericit Emoticon foarte fericit

Cumva nr. *567 o fi al lui Roger's Canada și nu al lui Vodafone România??? Emoticon cu limbă scoasă

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Numarul *567 ofera posibilitatea de dezabonare de la diferite promotii, oferte de vanzari, concursuri, trimise prin mesaje de recrutare sau informative. 

Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎27-10-2012
0

stop
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "1qaz2wsx",