Concursuri Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
Soluţie acceptată

Promotia "premii VIP"

Salutare!

Incepand cu data de 13 septembrie 2012,s-a deschis o noua posibilitate de a castiga gratuit.

Detalii aici

premii VIP.jpg

Vodafone
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎28-09-2012
0

Re: Promotia "premii VIP"

daca am primit un mesaj de tipul ,, Felicitari! Tocmai ai castigat un premiu de la vodafone ! Trimite DA la 310 acum ca sa-l revendici si de asemenea intri astazi in  extragerea pentru 50000 de Eurocash! Intri astfel in Pauza de Joaca pentru 0.99/zi ...""  am castigat un premiu in bani sau e doar un mesaj automat ce se refera probabil la niste puncte in plus ? 

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012
0

Buna Puenaru,

Nu este un mesaj automat. Daca ai primit un astfel de mesaj esti castigator. Te rog sa urmezi instructiunile din sms.

Felicitari!

Multumesc,

Alina

Membru VIP
0

Felicitari Puenaru!

Ionut

Vodafone
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎11-10-2012
0

Deci am primit un mesaj sa trimit OK la 310, fara cost. Dar aici gasesc ca ar fi un cost zilnic de 0.99 Euro. Deci cum e?

Membru VIP

[ Editat ]

Salut vladrazvan si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Promotia este Standard si Premium

Cea Standard este gratuita( trimiţând SMS cu textul GRATUIT la 310),iar cea Premium (trimiţând SMS cu textul DA la 310)presupune "Taxare zilnică automată 0.99 EUR/zi, TVA inclus."

"Participantii activeaza taxarea zilnica de 0,99 EURO aferentă Serviciului începand cu ziua trimiterii mesajului și până la finalul Promoției (21 decembrie 2012)."

Detalii in regulamentul concursului.

Vodafone
Vizitator
0

[ Editat ]
Anunţ
SMS-ul primit nu zice nimic de taxare pana la sfarsitul concursului, ci doar ca se poate trimite gratuit mesajul la 310. Mi se pare o nesimtire si hotie taxarea cu 0.99 timp de xxx zile in conditille care nu e scris in SMS.Un caz bun de protectia consumatorului.
Membru VIP

@vladrazvan a scris:
Anunţ
SMS-ul primit nu zice nimic de taxare pana la sfarsitul concursului, ci doar ca se poate trimite gratuit mesajul la 310. Mi se pare o nesimtire si hotie taxarea cu 0.99 timp de xxx zile in conditille care nu e scris in SMS.
Anunţ
Un caz bun de protectia consumatorului.
Anunţ

Anunţ
  Salut!
Anunţ
  Daca citesti regulamentul concusului,vei realiza ca nu este nicio hotie.
Anunţ
Mesajul pe care l-ai primit este unul informativ."Toate mesajele SMS primite și trimise de la / către numărul scurt 310 sunt gratuite. Participantul poate opta să nu mai primeasca mesaje in legatura cu Promotia prin apelarea gratuită a numărului *222, de luni până vineri între orele 10:00 – 22:00 și sâmbătă-duminică între orele 10:00-18:00 sau oricând, trimițând gratuit cuvântul “STOP” către numărul scurt 310 sau 311."

Ionut

Vodafone
Membru cu acte în regulă
Postări: 470
Înregistrat: ‎18-06-2012
0

Buna vladrazvan,

Lasa-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina numarul in cauza pentru a putea face verificarile necesare.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Multumesc,

AlinaAlina-Elena PM.JPG

Vizitator
0

@Ionut: mesajul primit este: "Esti Apreciat. xxxxxxxxx apare pe lista de asteptare gratuit  in extragerea de 10.000 EURO cash cu Vodafone! Trimite Ok la 310, fara cost" - asta e tot SMS-ul primit si nu face trimitere catre nici un regulament si ; Daca exista costuri ascunse fara trimitere din SMS la regulament, imi mentin punctul de vedere: hotie
@Alina-Elena: mesajul e mai sus(nu e necesar sa-ti scriu privat) si imi apare ca trimis de la acelasi numar de la care primesc informatii despre emiterea facturilor, deci nu se pune problema ca n-ar fi de la Vodafone.