Concursuri Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Promotia "premii VIP"

Salut! si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Urmeaza sa se actualizeze lista.Moderatorii deja au solicitat acest lucru.

Ionut

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎21-12-2012
0

concurs 10 000 euro

am primit un mesaj care zice Vodafone:felicitariati cistigat un premiu de 10 000 euro oferit de Compania vodafoneEmoticon cu limbă scoasăentru informatii:0733305481. expeditor vodafone . este real acest mesaj ?poate sa-mi raswpunda cineva?

Anunţ

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Re: concurs 10 000 euro

Buna dimineata rusu_dan18,

Acest mesaj pe care l-ai primit nu este din partea companiei Vodafone. Te rog sa-mi trimiti un mesaj privat care sa contina numarul pe care ai primit acest mesaj pentru ca departamentul implicat sa efectueze verificari amanuntite.

Multumesc,

Roberta

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎28-12-2012
0

si eu am primit acest mesaj, referitor la castigarea a 10 000 euro. vreau sa stiu daca este adevarat. si daca nu este, ce as putea face in acest caz. eventual, daca pot depune vreo plangere...

va rog sa imi raspundeti cat mai repede.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Buna estefania si bine ai venit pe forumul Vodafone!

Ce format are acel numar de telefon?

Orice mesaj informativ va veni de pe un numar scurt, numar special sau numar de centrala.

Este posibil sa fie o tentativa de frauda.Vezi mesajul lui Claudiu de aici.

Ionut

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
0

mai intai am primit un mesaj: VODAFONE: Felicitari ati castigat un premiu de 10 000 euro oferit de compania VODAFONE. pentru informatii: 0725863956.

am incercat sa sun sa vad despre ce este vorba si mi-a intrat casuta. imediat dupa aceea, m-au sunat. si au inceput sa-mi spuna ca a avut loc o extragere la sorti, in urma careia am fost aleasa castigatoare a premiului.

nu am crezut, dar limbajul pe care il foloseau m-a convins incetul cu incetul. nu m-au lasat sa vorbesc cu nimeni si m-au pus sa cumpar cateva cartele de cosmote (culmea, si de cosmote...dar le-am facut jocul). 

astazi m-au sunat din nou si au incercat sa ma convinga sa mai procur si alte cartele, dar le-am spus ca nu ii cred si sa ma lase in pace.

au tot continuat cu telefoanele, dar nu le-am mai raspuns.

trec cu vederea peste toata povestea... problema adevarata este ca le-am dat cnp-ul meu si adresa. 

as vrea sa stiu in ce fel ar putea sa ma afecteze acest lucru. ce pot face ei cu aceste date? si ce pot face?

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Buna estefania si bine ai venit pe forum!

Imi pare rau pentru situatia pe care o intampini. Ti-am lasat un mesaj privat. Astept raspunsul tau cu interes pentru a te putea ajuta.

In cazul in care nu stiai deja, pentru a-mi lasa mesaj este necesar sa dai click pe numele meu de utilizator si in fereastra care se va deschide vei avea aceasta posibilitate.

Roberta.jpeg

Multumesc,

Roberta

Vizitator
Postări: 8
0

Cine este castigatorul premiului de 10.000 euro ?