Concursuri Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎13-04-2012
0

Re: castigatorii clubul premiilor 777?

Anyway .... something is missing there. We'll see ....

De-al casei
Postări: 85
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Vad ca sunt ignorat total, tot nu mi s-a raspuns la intrebare, sau trebuie neaparat sa pun semnul intrebarii "?"; se participa cu numarul de telefon sau cu numarul de medalii?

regulamentul spune ceva, SMS-urile primite zilnic spun altceva si Mirela spune ca numarul de telefon participa la extrageri cand ar trebui extragerille facute pe baza tuturor medaliilor asociate tuturor numerelor de telefon care au trimis SMS-ul initial la 777.

"(16) Prin trimiterea unui SMS gratuit cu orice text la numarul scurt 777, orice client Vodafone devine Participant având calitatea de Membru Basic în Clubul exclusiv al Premiilor. Acest prim SMS ofera 1 medalie în tragerea la sorti din ziua respectivă (fiecare medalie reprezintă o șansă de a câștiga la tragerea la sorți) precum și la toate extragerile ulterioare, până la finalul promoției. Mai multe SMS-uri trimise la 777 nu vor conferi mai multe medalii pentru Participanți"

"(22) Medaliile sunt cumulative și nu sunt niciodată resetate la zero pe Perioada Promoției. Un Participant va participa la tragerea la sorți aferentă unei anumite zile cu toate medaliile acumulate până la ora 23:59:59 în ziua respectiva. Toți participanții (Membrii Basic și Premium) devin eligibili pentru tragerea la sorți dintr-o anumita zi, la momentul la care s-a trimis catre ei notificarea SMS care comunică premiul acelei zile, chiar dacă iși anuleaza înscrierea in Promoție ulterior acelui moment."

O zi faina!

PS. by the way, lista iar ramane neactualizata pe site din 25 Martie, mai e putin si se face 1 luna, se incheie concursul in curand..., desi spuneti ca indata ce sunt confirmatii castigatorii se actualizeaza si lista dar se pare ca nu este adevarat. Ati mai spus ca Sensation nu mai este pe stoc si ca il scoateti si de pe site, pe site inca mai exista...

Corneliu

Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎25-03-2012

salut,

...am 2.050.250  de medalii ,,,  si nu cred ca se folosesc nr. de medalii pentru extragere....sunt multe semne de intrebare ref. la modul de extr.

succes tuturor....

De-al casei
0

skyg, daca nici macar tu nu castigi, atunci ce sa zic eu cu cele 7000 de medalii, atata timp cat se pare ca avem aceleasi sanse eu zic sa nu mai trimiti sms-uri...Emoticon fericit succese tuturor, eu ma las pagubas pentru ca vad ca nu mi se ofera nici-o explicatie...

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "cgusa",

Din cate putem observa in convorbirile avute in cadrul acestui subiect, Mirela ti-a oferit toate raspunsurile necesare.

In unul din raspunsurile sale, colega mea spune ca mai multe medalii reprezinta sanse mai mari de castig din punct de vedere procentual.

Practic un numar de telefon este reprezentat de medaliile aferente, iar un numar reprezentat de mai multe medalii este mai avantajat decat un numar cu mai putine medalii, insa trebuie subliniat faptul mentionat mai sus si anume sanse de castig din punct de vedere procentual.

De-al casei
0

[ Editat ]

Salut Claudiu,

"Fiecare medalie acumulata reprezintă o (1) șansă de câștig in tragerile la sorți, în concordanță cu celelalte dispoziții ale Regulamentului curent. "asta scrie in regulamentul concursului, deci mie mi se pare logic sa am 7000 de sanse dintr-un total de X. Nu stiu cum sa va mai explic, ce scrie in regulament este destul de usor de inteles din punctul meu de vedere.

Ar trebui sa particip la extragere cu 7000 de sanse/medalii acumulate pe tot parcursul concursului, iar intrebarea la care inca nu mi-ati raspuns este care este logica/mecanismul extragerilor?, pentru ca teoretic toate medaliile (aferente numerelor de telefon) ar trebui puse intr-o baza de date si extrasa 1 (+back-up up) zilnic...

asta ma interesa pe mine, pentru ca nu scrie nicaieri in regulament despre mecanismul extragerilor si sincer nu cred ca s-au facut cum am explicat eu mai sus.

"(25) Fiecare SMS trimis de Participant la numărul 778 sporește șansele de câștig a Premiilor Zilnice"

Lucrez cu procente zilnic si nu-mi este greu sa pricep ceva ce mi se spune clar, dar atata timp cat un raspuns este evitat ma duce cu gandul la altceva...

zi faina!

Corneliu

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "cgusa",

Modalitatea de extragere este cat se poate de simpla: fiecare medalie este aferenta unui numar de telefon. Din totalul de medalii se extrage o medalie castigatoare, ceea ce inseamna ca se va lua in considerare numarul de telefon aferent medaliei. De aceea este logic ca numarul de telefon cu 7000 de medalii sa aiba mai multe sanse sa aiba o medalie extrasa ca fiind castigatoare decat un numar care are 70 de medalii (spre exemplu). Tocmai de aceea, fiecare medalie sporeste sansa de castig, aceasta fiind din punct de vedere procentual.

Pentru a intelege mai bine ne imaginam ca intr-un bol sunt aruncate biletele pe care sunt scrise numere de telefon. In cazul de fata, biletelele sunt medaliile.

In cazul in care mai sunt si alte informatii de adaugat, te rog sa ma anunti.

De-al casei
0

Claudiu, exemplul cu bolul eu l-am dat, multumesc ca mi-ai repetat teoria pe care eu am dat-o ca exemplu, practica unde este? cum poti sa-mi dovedesti chestia asta?

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎06-04-2012

Salut Claudiu,
Ar fi ok daca extragerea se face cum ai descris dar nu cred , spre exemplu eu am 7079250 medalii si .... . As vrea sa stiu cate medalii au avut castigatorii ... daca este posibil acest lucru .
Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012
0

Buna Cgusa,

Lista castigatorilor a fost actualizata pe site.

Multumesc. Mirela