Concursuri Vodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
De-al casei
Postări: 85
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Re: castigatorii clubul premiilor 777?

Merci Mirela, apreciez!

Dragi Moderatori, atata timp cat in regulament nu este specificat cum este facuta extragerea castigatorilor, evitati sa ne dati un raspuns clar sper ca va dati seama ca lasati foarte mult loc de interpretari si in loc sa se rezolve acest subiect din ce in ce mai multe intrebari au aparut. Concursul este pe final oricum, si atata timp cat nu castiga un participant cu 7000000 de medalii cu atat mai putin ma astept eu cu 7000 de medalii sa castig.

Mirela deja a raspuns partial "Medaliile sunt alocate numarului de telefon de pe care se trimit sms-urile, prin urmare fiecare client este inscris la extragere cu numarul de mobil." din asta eu am inteles ca indiferent cate SMS-uri trimit aceleasi sanse le am cu un participant care a trimis 1 singur SMS pentru ca toate numerele de telefon sunt puse intro list si aleatoriu ales acel castigatori.

De ce am eu indoiala asta, pentru ca nu cred ca exista vreun sistem in lumea asta (nici macar random.org) in care poti pune o lista de participanti la care sa le aloci un procent de sanse de castig. Daca Vodafone a conceput acest sistem eu va felicit! in schimb ma asteptam ca exemplul meu cu bolul sa va faca sa intelegeti mai usor interpretarea mea in lipsa explicatiilor voastre.

Mult success tuturor participantilor si felicitari celor care au castigat! chiar cred ca toti am avut aceleasi sanse la castig indiferent de cate sms-uri s-au trimis. la urma urmei este un concurs cu foarte multe premii si de asta speram ca trimiterea sms-urilor sa creasca sansele, dar se pare ca nu este asa (pana la proba contrarie in cazul in care ne veti demonstra cum s-au facut extragerile si/sau numarul de medalii cu care au participat castigatorii)

Multe salutari!

Corneliu

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut "cgusa",
Daca cele doua exemple sunt la fel, inseamna ca ai inteles inca de la inceput modalitatea de extragere, desi din ultimele tale postari reiesea cu totul si cu totul altceva.
Acum am siguranta ca am raspuns tuturor intrebarilor tale si ca nu am evitat niciun raspuns concret.

Multumesc,
Claudiu
De-al casei
0

Salut Claudiu, sa inteleg ca-mi dai dreptate ca toata lumea a avut aceleasi sanse indiferent de cate sms-uri au trimis la 778?

Membru de onoare
0

Salut,

Toata lumea a avut sanse de castig in cadrul acestui concurs, insa procentual vorbind (din punct de vedere al probabilitatii), cei inregistrati in joc cu mai multe medalii (automat cei cu mai multe sms-uri trimise) aveau sanse mai mari de a li se extrage o medalie din bolul pe care l-am amintit amandoi in exemplele trecute.

Spre exemplu: daca eu am sase biletele cu numele meu in acelasi bol in care tu ai patru biletele cu numele tau, inseamna ca eu am 60% sanse de castig, adica cu 20% mai mult decat tine. In acelasi timp, asta nu inseamna ca tu nu ai sanse de castig.

De-al casei
0

Merci Claudiu de explicatii, deci cate sanse am avut eu in concursul asta cu 7000 de medalii?

merci fain!

Membru de onoare
0

Salut,

Pentru acest raspuns ar trebui sa calculam proportional din totalul medaliilor puse in extragere. Cu 7000 de medalii automat exista tot atatea sanse de a fi extras, insa daca dorim sa stim procentual va trebuit sa adunam toate medaliile aferente fiecarui participant la concurs.

De-al casei
0

Din moment ce este atat de complicat de calculat atunci ma indoiesc ca extragerile au fost facute in functie de cate medalii au participat la fiecare extragere. de aici reiese indoiala mea ca nu conteaza cate medalii au avut participantii pentru ca nu medaliile au "fost bagate in bol" ci numerele de telefon, rezulta toti participantii au avut aceleasi sanse adica 1 din numarul total de participanti si nu, exemplul meu, 7000 din numarul total de medalii.

regula de 3 simpla se poate aplica foarte usor daca stim acest numar total de medalii la o anumita extragere...

hai sa facem un compromis, extragerea de azi, 21 aprilie, cate medalii "sunt bagate in bol" la ora 23.59?

daca imi spuneti ca nu-mi puteti preciza numarul de medalii asta inseamna ca am avut dreptate, si toti am avut 1 sansa indiferent de cate sms-uri am trimis.

Vizitator
Postări: 4
0

[ Editat ]
salut. de ce nu publicati numele complet pt fiecare castigator? ne lasati cu emotia in san. parca ma vad castigatoare pe 26.03 in acelasi timp ma gandesc ca poate nu sunt eu Emoticon trist(((
Membru de onoare

Buna Anca,

Numele complet al castigatorilor nu este afisat din motive de protectie si confidentialitate ale datelor cu caracter personal.

S-a luat aceasta decizie in urma sondajelor efectuate.

Vizitator
Postări: 4
0

Inteleg. Si cum aflu daca sunt intradevar printre castigatori? rabdarea nu e pct. meu forte Emoticon foarte fericit