Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator
Postări: 68
Înregistrat: ‎14-12-2012
0

Achizitia de terminale cu plata in rate direct pe factura

Realizarea unui program prin care sa se realizeze achizitia de terminale cu plata in rate direct pe factura ar fi o varianta extrem de utila pentru abonatii vodafone care fie nu au un card de credit fie oamenii nu doresc sa aiba de a face cu o banca din diverse motive ar fi una extrem de utila pentru ambele parti.

De exemplu la incheierea sau prelungirea unui abonament abonatul sa poata alege daca doreste sa achizitioneze un anume terminal cu plata in rate pe factura rate ce se calculeaza de la inceputul incheierii abonamentului pe toata durata acestuia.Tot in acest fel abonatul poate alege si durata contractuala de la inceput de la un an la cat doreste fiecare iar pe acea durata urmand sa se calculeze o rata lunara pentru terminalul achizionat specificanduse in factura valoarea ratei lunare ne mai fiind astfel necesar de card de credit si acte la banci.Iar de aici vodafone cred ca ar avea de castigat.

Astept si parerile altor persoane despre acest lucru.

EXEMPLU

- un HTC one pret in magazin 200 euro (pret aleatoriu,doar pt a da un exemplu)

- abonament red 29 pret 25 euro

- abonament de 4 ani,specificat de client de la incheierea contractului

- pe factura va veni

- abonament red 29 de 25 euro + rata lunara timp de 4 ani la HTC one de 4,17 euro = total 29,17 euro

Iar daca acest lucru se face si in magazinul online si in magazinele Vodafone din tara eu zic ca va avea de castigat si clientul dar si vodafone.Faceti aceasta propune la cei autorizati si cred ca vor fi de acord.As fi incantat sa vad ca aceasta propunere devine realitate.As fi primul care va aplica la ea si cred ca nu si singurul.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Re: Achizitia de terminale cu plata in rate direct pe factura

Salut,

Iti multumim pentru propunere. Din postarea ta inteleg ca ai cunostinte legate de existenta unui program in rate pentru achizitia terminalelor Vodafone: 12/24 rate egale fara dobanda (am vazut ca ai facut referire la ideea de interactiune cu banca). 

Daca doresti, iti pot oferi mai multe detalii. 

Multumesc

Colaborator
Postări: 68
Înregistrat: ‎14-12-2012
0

Este vorba de o sugestie pentru Vodafone.Realizarea unui astfel de program prin care sa nu mai fie nevoie de banca stiut fiind faptul ca romanii se feresc mult de banci aceasta fiind o varianta de vanzare fara banci ci incasarea contravalorii terminalului concomitent cu abonamentul.Nu stiu daca si exista asa ceva dar poate fi o varianta.

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎01-06-2012
0

Subscriu.

Si eu consider binevenit un asemenea program care ar exclude bancile.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Daca tot au facut posibila achizitia de tablete in rate cu plata pe factura,ne dorim sa o faca posibila si la telefoane.Eu chiar urasc interactiunea cu bancile.

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012
0

Salutare!

Va multumim pentru sugestiile voastre! Le-am transmis mai departe.

Zi faina!
Roberta

Highlighted
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎08-03-2014
0

Exista deja in mai multe tari, inca nusi la noi. Eu lucrez in domeniu si in Franta se aplica sistemul asta de ceva vreme.