Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎09-05-2013
0

Activare fara acordul meu !!

Buna ziua , de dimineata am fost sunat de catre cineva iar cand am inchis am apasat si tasta de internet astfel mi-a fost activata obtiunea internet pentru 24 ore cu 1 euro .

De ce mi-a fost activata aceasta obtiune fara acordul meu ? nu trebuia sa fiu intrebat daca vreau sa activez acea obtiune ? Pot sa spun ca am fost furat de 1 euro de catre voi , unde pot face aceasta reclamatie ?

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Activare fara acordul meu !!

Salutare,

Daca ti-ai activat aceasta optiune in trecut, ea se reactiveaza automat, atunci cand accesezi internetul. In conditii normale, tu ai plati 0.20 Euro/MB de trafic, iar in felul acesta taxa este de 1 Euro/100MB. Daca doresti sa dezactivezi optiunea, astfel incat sa nu se reactiveze automat la conectare, atunci trebuie sa accesezi *100#.

Multumesc,

Paul

Vizitator
0

Am dezactivat acum de la *100# , nu , am avut doar internetul activat dar nu ca obtiune dar nu il foloseam il accesam din greseala ca tastam gresit si ma taxa cu cativa centi dar acum 1 euro ... nu era normal sa primesc o notificare prin care sa fiu anuntat daca vreau sa accept ? 

Membru veteran
0

In momentul in care ai activat aceasta optiune, ai acceptat faptul ca ea sa se reactiveze atunci cand accesezi internetul. Daca nu doresti ca lucrul acesta sa se intample, trebuie sa o dezactivezi de la *100#, dupa folosire.

Multumesc,

Paul

Vizitator

[ Editat ]

Nu ai inteles , nu am activat pana acum aceasta optiune cu 1 euro 24 ore , am avut cartele inactiva din decembrie 2012 . Am apasat din greseala pe tasta de internet azi (am incarcat marti sa nu pierd numaru ) si  s-a activat singura , asta este prosteala pe fata .. 

Singura oferta acceptata a fost de minute + sms + internet  dar nu am acceptat niciodata internetul separat ca oferta deci prin accesarea internetului mi-au bagat pe gat optiunea fara acordul meu .

Stii daca pot transfera creditul de pe telefon intr-un cont de paypal / card ? sau cum pot schimba creditul in ban reali ?

Membru veteran
0

Aceasta optiune se activeaza automat, la fiecare activare a unei optiuni cu minute/mesaje si internet. Dupa activarea unei optiuni complete, trebuie sa intri in meniul *100# si sa dezactivezi optiunea cu 24 ore internet.

Paul

Vizitator

Asta este inselatorie, trebuia sa fiu anuntat daca doresc ceva nou . Unde pot face o reclamatie ?

Membru veteran
0

Daca doresti sa inregistrezi o reclamatie, iti recomand sa folosesti link-ul de aici. Mai poti face lucrul acesta in orice reprezentanta Vodafone.

Multumesc,

Paul

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

[ Editat ]

Buna Cristian00

Am verificat contul tau si in lunile precedente ai avut activata o extraoptiune care iti oferea minute/sms-uri in retea. minute/sms-uri nationale si trafic pentru internet. 

Incepand cu data de 22.02.2012, optiunea Sesiune Internet pe Mobil a fost inlocuita cu optiunea Internet pe mobil 1Euro/zi 100 MB, astfel a fost activata automat pe numarul tau si ai primit un mesaj de notificare la momentul respectiv. 

Optiunea activata automat de catre sistemul nostru ramane activa in cont si intervine tarifarea doar in momentul in care acceezi internetul, chiar si din gresealaEmoticon fericit, accesare facuta de tine in data de 09.05.2013.

Ai reusit dezactivarea optiunii prin apel la *100# insa daca iti vei activa o optiune Total se reactiveaza automat.

Sper ca este totul in regula acum.

O zi frumoasa,

Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg