Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013
0

Re: Ce NU vă place la Vodafone?

@leeveeu a scris:

Am scris, si va mai scriu, poate intr-un an, cat mai am pana imi expira perioada contractuala pe cele 3 numere de telefon schimbati ceva.

Sunt platinum (client cu vechime de 14 ani), va platesc 40+ euro lunar. Am un batran telefon Galaxy S2, de trei ani, pe care vreau sa il schimb.

Ganditi-va bine ca nu e OK sa il pot schimba doar trecand la un abonament si mai scump si la un pret care e foarte aproape de ce pret este pe piata.

E o chestiune de respect, nu de bani (imi pot lua oricand ce telefon vreau eu cu banii jos, la liber), pentru clientii vechi, care nu conteaza pentru voi.

Buna,

Din pacate, noi nu mai tratam astfel de solicitari. Te rog sa te adresezi echipei de chat.

CHAT.jpg

Multumesc,

Alexandra

Membru
Postări: 48
Înregistrat: ‎23-02-2012
0

Stiu dragilor ca voi nu tratati nimic. Eu ce am scris am scris DUPA ce am discutat deja cu echipa de chat si nu am facut nicio solicitare prin postul meu, ci mai degraba o expunere a unei stari de fapt.

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎05-05-2014
0

Re: Ce nu vă place la Vodafone?

Nu-mi place ca iti da informatii incomplete despre ceea ce ofera cu scopul de a te tepuii. Mi-a propus si am acceptat un abonament mai ieftin cu aceleasi optiuni dar au omis sa imi comunice (eu cred ca intentionat) ca la acel abonament nu mai am dreptul la telefon la fidelizare, surpriza venind cand dupa 4 ani in care nu am luat nici un telefon sa merg si eu sa imi iau unul si ghiciti ce? Sunt informat ca nu am dreptul la acest abonament dar imi fac o oferta super. Imi reduc minutele la jumate si imi pastreaza costu sau imi pastreaza minutele dar imi maresc costul peste cel avut initial inainte de marea oferta.
Ma intreaba domisoara senin : ce alegeti? I-am raspun la fel de senin : Alt operator, reziliez tot. telef + 1 fax. In secunda urmatoare aceeasi domnisoara care imi propunea variantele de mai sus imi zice ca poate sa imi dea promotional o oferta prin care imi dubleaza minutele, imi mentine costul, ala scazut si pot sa imi iau si telefon.
Am inteles ca Vodafone tepuieste pe cine poate. Mai am 5 luni de contract, urmeaza o portare, inca nu m-am hotarat spre cine.
Nimic pentru clientii fideli. Din 98 clientul lor (de la connex) din 2005 am intrat cu inca un abonament din 2011 am adaugat si un fax. Rasplata? Incearca sa ma fraiereasca dar ofera mai mult unui nou venit.
Da li se cam rupe de clientii actuali. O fii o strategie de marketing sa aduca noi clienti scapand de cei vechi.
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Ce nu vă place la Vodafone?

@Unclient a scris:
Nu-mi place ca iti da informatii incomplete despre ceea ce ofera cu scopul de a te tepuii. Mi-a propus si am acceptat un abonament mai ieftin cu aceleasi optiuni dar au omis sa imi comunice (eu cred ca intentionat) ca la acel abonament nu mai am dreptul la telefon la fidelizare, surpriza venind cand dupa 4 ani in care nu am luat nici un telefon sa merg si eu sa imi iau unul si ghiciti ce? Sunt informat ca nu am dreptul la acest abonament dar imi fac o oferta super. Imi reduc minutele la jumate si imi pastreaza costu sau imi pastreaza minutele dar imi maresc costul peste cel avut initial inainte de marea oferta.
Ma intreaba domisoara senin : ce alegeti? I-am raspun la fel de senin : Alt operator, reziliez tot. telef + 1 fax. In secunda urmatoare aceeasi domnisoara care imi propunea variantele de mai sus imi zice ca poate sa imi dea promotional o oferta prin care imi dubleaza minutele, imi mentine costul, ala scazut si pot sa imi iau si telefon.
Am inteles ca Vodafone tepuieste pe cine poate. Mai am 5 luni de contract, urmeaza o portare, inca nu m-am hotarat spre cine.
Nimic pentru clientii fideli. Din 98 clientul lor (de la connex) din 2005 am intrat cu inca un abonament din 2011 am adaugat si un fax. Rasplata? Incearca sa ma fraiereasca dar ofera mai mult unui nou venit.
Da li se cam rupe de clientii actuali. O fii o strategie de marketing sa aduca noi clienti scapand de cei vechi.

Buna!

Apreciem feedback-ul tau. Acesta a fost adresat celor vizati.

Daca ai nevoie de asistenta din partea unui consultant Vodafone, te rog sa accesezi chat-ul. Fereastra de chat apare pe orice pagina a site-ului Vodafone si arata ca in imaginile de mai jos. Te va prelua un consultant imediat.

Chat.jpg

O zi frumoasa!

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎12-04-2012
0

Nu imi place la Vodafone ca nu depune eforturi pentru clienti.

O situatie concreta: am un abonament principal si as dori inca unul pe sistemul celui "Smart Kids".

Abonamentul pentru copii are un avantaj interesant: nu te trezesti cu costuri suplimentare dupa ce s-au epuizat unitatile incluse (minute/sms/...). Momentan am o cartela prepay cu care reusesc sa limitez costurile pentru un al doilea telefon din familie. Din pacate abonamentul Smart Kids este doar intr-o singura forma, cea de 10 euro. Aceasta forma include mult prea multe pentru mine si am intrebat daca se poate sa imi transform acea cartela prepay intr-un al doilea abonament (cu costul lunar pe care il am de regula pentru acea cartela ) fara nici un minut / benificiu inclus.

Eram 99% convins ca nu se poate cea ce ma intereseaza dar totusi, pentru ca am fost sunat de cei de la "oferte" care dau impresia ca Vodafone incearca sa vina in ajutorul clientilor, am indraznit sa intreb. Raspuns: nu, oferta de abonamente este facuta deja, nu exista adaptare la client.

Probabil nu renteaza sa se adapteze la cerintele clientilor cu abonamente sub 3000 euro / luna dar sunt convins ca efortul ar fi foarte mic.

Din cand in cand am sa incerc sa apelez la "echipa de chat" (precum e sfatul neobosit ce il tot vad pe forum) pentru a verifica nivelul de flexibilitate si adaptare al companiei Vodafone.

Începător
Postări: 18
Înregistrat: ‎22-12-2012
0

Experienta mea cu Vodafone.

17:49:53 [Alexandru Cogeanu] Buna! Sunt Alexandru Cogeanu. Cu ce te pot ajuta?

17:50:09 [Nume] buna

17:50:23 [Nume] am si eu o mica problema,legata de achizitionarea unui telefon

17:51:20 Nume] am discutat pe data de 7.02.2015 ora 21.40,tot pe chat,cu d-l Georgian Simion

17:51:55 [Nume] l-am intrebat daca pot sa trec de la abonamentul actual(0726.xxx.941) la un abonament mai mare,Red 19

17:52:10 [Nume] si sa achizitionez un Htc One M8

17:52:44 Nume] a spus ca da,si ca pret era 210 euro

17:53:05 [Nume] va pot da si copia log chat-ului ,daca doriti

17:53:15 [Alexandru Cogeanu] Te rog spune-mi numarul de telefon in cauza.

17:53:23] 0726.xxx.941

17:53:34 [Alexandru Cogeanu] Te rog sa imi permiti cateva momente sa verific

17:53:50 ,,[Nume] 21:42:24 [Georgian Simion] Recomand un abonament RED 19 vei avea un pret al telefonului in valoare de 210 euro (914 lei) 21:42:45 [Nume] hmmmm 21:42:49 Nume] bun 21:43:00 [Nume] trec de la 15 la 19 21:43:26 [Nume] dar eu am incheiat,prin telefon ,acest abonament 21:43:43 [Nume] si pe o perioada de 2 ani 21:44:00 [Nume] mai pot face upgrade ? la 19 21:45:06 [Georgian Simion] Da, poti alege un abonament cu o valoare mai mare 21:45:08 [Nume] si cand am incheiat abonamentul,nu am luat telefon la promotie 21:46:00 [Georgian Simion] Da, poti modifca abonamentul si poti beneficia de un telefon la pretul precizat.’’

17:56:05 [Nume] astazi la *222 mi-au spus ca trebuie sa platesc 345 euro(daca nu ma insel).Eu dupa cine sa ma iau???noroc ca nu mi-am vandut telefonul actual.,tot un htc one m7

17:57:00 [Alexandru Cogeanu] Verific acum situatia.

18:02:33 [Alexandru Cogeanu] Ok, din cate observ eu, la momentul ca respectivul coleg ti-a facut oferta, aveam o promotie activa. Din acest motiv pretul este diferit.

18:02:52 [Alexandru Cogeanu] In momentul de fata acea promotie nu mai exista si din acest motiv pretul telefonului a crescut.

18:03:30 [Nume] pai nu a mentionat de nicio promotie

18:03:44 [Nume] nu am avut de unde sa sriu

18:03:47 [Nume] stiu

18:03:48 [Alexandru Cogeanu] A incercat sa te sune sa iti comunice toate detaliile insa fara succes.

18:04:09 [Nume] si as fii vrut ca maine sa imi iau telefonul

18:06:46 [Nume] si nu se poate face ceva in legatura cu asta ??? macar trebuia sa imi spuna ca e o promotie si ca dureaza x zile

18:07:09 [Alexandru Cogeanu] Am inteles. Din pacate nu se mai poate la pretul respectiv. Imi pare rau. Colegul a incercat sa te sune...

18:07:24 [Nume] pai a incercat o data si nu am putut raspunde

18:07:28 Nume] trebuia sa incerce

18:07:45 Nume] pana reusea

18:08:46 [Nume] o sesizare unde se poate depune???

18:08:57 [Alexandru Cogeanu] Din pacate daca nu raspunzi nu te mai suna. Nu poate sa stea sa te sune intr-una.

18:09:27 [Nume] =))

18:09:36 [Nume] tare asta

18:09:54 Nume] ce sa zic......la revedere

18:10:12 [Alexandru Cogeanu] La revedere

Mergem catre o reziliere ???

Apropo,nu cersesc.Doar vroiam sa imi achizitionez un alt telefon.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salutare!

Sunt convins ca vrei sa-ti achizitionezi un alt telefon,dar am rugamintea sa realizezi ca si Vodafone vrea sa-ti vina in ajutor,prin operatorii delegati pentru aceasta sarcina.

Periodic sunt lansate oferte promotionale,care ofera reduceri substantiale la unele telefoane.Din pacate,atunci cand ai fost sunat,nu ai putut raspunde.Ar fi de dorit ca acesta sa fi revenit cu un apel,dar trebuie sa intelegi ca pe langa aceasta solicitare de achizitie a ta,mai sunt multe altele similare,iar consultantul cauta sa le solutioneze cum poate mai bine.

Eu am achizitionat in noiembrie doua tablete la un pret foarte bun.Cand am revenit pentru achizitia celei de-a treia,mi s-a spus ca nu se mai poate.A trecut promotia aceea.S-a intamplat,fara sa stiu,sa le cumpar cand au avut ele pretul cel mai bun.Imi aduc aminte ca amanasem,dar ceva m-a indemnat sa le achizitionez imediat.Si,bine am facut.

Este vorba de un concurs al imprejurarilor.

Sunt convins ca promotie ca aceea are sa mai fie. Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Începător
0

@Ionut,

-1.NU mi s-a spus ca ar fii o oferta promotionala. Daca as fii stiut poate nu se ajungea aici. Ma duceam a 2-a zi si rezolvam.

- 2. am crezut ca pretul este calculat  si dupa client.(numar ani in retea ,puncte,Gold sau Platinium,abonamente).

- 3. legat de sunat:-chiar nu am putut raspunde.Lucrez intr-un domeniu in care,uneori, nu pot pune mana pe telefon.Putea sa mai revina dupa 20-30 minute.Macar noi asa procedam la firma.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Daca nu ai putut raspunde atunci,de ce nu ai revenit mai tarziu cu un apel?De 3 ani asa procedez.Daca pierd un apel de la Vodafone,legat de eventuale achizitii,revin cu apelul.

Vodafone
Începător
0

Am sunat.Am vb cu o doamna/domnisoara.I-am spus ca doresc sa vb cu d-l Georgian Simion.Dansa tot insista sa-i explic ce problema am.I-am povestit ce s-a discutat in data de 6.02.si a ramas ca ma va suna d-l Georgian.si nu a mai sunat.
Anyway....pp ca lucrezi la Vodafone.
Daca doresc sa reziliez 2 abonamente.Unu incheiat in 01.2014 cu achizitie de telefon pe 2 ani,si unu incheiat in 11.2014 fara telefon tot pe 2 ani.care ar fii procedura de reziliere ????
Multumesc