Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
De-al casei
Postări: 57
Înregistrat: ‎14-02-2012
0

Re: Ce nu vă place la Vodafone?

Citez un "clasic" de pe un alt forum

La vodafone exista cateva oferte supermegapromotionale pentru cei ce vin din alte retele:
1. Oferta "Noi putem mai mult" - Si-au batut ceilati provideri de telefonie joc de tine? Noi putem mai mult.
2. Oferta "De la noi pentru tine" - Au ceilalti tarife prea mari pentru posibilitatile tale? Noi dublam totul. De la noi pentru tine, tarife duble.
3. Oferta "Relatii cu clientii pe banii tai" - Te-au facut ceilalti operatori sa astepti minute bune la relatii cu clientii? Nu-i nimic, noi putem chiar sa-ti blocam accessul la *222 si sa fii nevoit sa suni la *555. Relatii cu clientii pe banii tai.
4. Oferta "Internet pe jumatate" - Ofera concurenta internet de proasta calitate? Noi iti putem oferi un internet la fel de prost si in plus oferim si filtrare pe porturi. Internet pe jumatate.
.... va urma

Ps: nici ceilalti operatori nu sunt mai "grozavi"
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎12-02-2012
0

si eu vreau saptamana viitoare sa imi fac abonament la voda,ufff
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎20-02-2012
0

TRAP1, iti poti activa casuta vocala(Vox) doar pentru situatia in care ai telefonul inchis sau nu ai semnal. Bafta!

Highlighted
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna TRAP1,

Te rog sa imi lasi un mesaj privat cu numarul tau de telefon pentru mai multe verificari pe partea de semnal si pentru a-ti activa casuta vocala.

Detalii referitoare la activarea mesageriei private gasesti aici.

Multumesc,

Irina.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salutare!

Inca un lucru care nu imi place la Vodafone,este ca declaratul internet (indiferent de optiunea in cadrul abonamentului, pentru care a optat utilizatorul) are o restrictie:imposibilitatea de a efectua call voice pe Yahoo,Skype si altele care mai sunt.Pentru a se ridica aceasta restrictie,abonatul trebuie sa mai activeze optiunea INTERNET PREMIUM , pentru care trebuie sa mai scoata din buzunar un cost anume.

Cunoscuti de-ai mei,care au accesat internetul de la Vodafone,tocmai pentru a putea vorbi cu cei dragi in strainatate,s-au dovedit foarte descurajati,cand au realizat ca nu pot efectua astfel de apeluri.Problema nu a rezidat ATAT in faptul ca trebuiau sa mai plateasca in plus(si asa un serviciu care este scump),ci ca nu aveau de unde sa stie de restrictia aceasta.Eu am gasit, un singur loc,pe site-ul Vodafone, unde se aminteste de INTERNET PREMIUM

Inca un artificiu de marketing,care supara...Si care creeaza confuzie.Pentru un amarat de euro,trebuie sa rataceasca necunoscatorul,pana in momentul in care se gaseste cineva sa-l "lumineze".Pentru ca, cineva crede ca produsul este vandut mai bine daca ,de exemplu,e apreciat in formula 9 euro(la inceput)+1 euro(cand ii va arde buza ...),decat sa ceara 10 euro de la inceput

Am verificat  pe Orange ,daca si ei au cumva vreo restrictie in sensul acesta,insa nu exista.Pot efectua apelurile de voce pe Yahoo.(Mi-au cerut banii de la inceput,fara alte restrictii)

Vodafone
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎24-02-2012

Re: Ce NU vă place la Vodafone?

nu i-mi mai pla ce pentu ca: Valentin Vasilescu operator cred   [0372027395] pentru ca a incercat [si a si reusit ] pentru 24 ore sa-mi modifice abonamentul fara a avea acordul meu [fapt ce l-am descoperit din greseala printrun sms primit care ma anunta ca nu mai am internert pe mobil ] si pe care cu ajutorul Ana Maria Poienaru sau mai precis ea a reusit s-a rezolve aceasta problema. Acest INDIVID m-a mintit pe mine [oferind-umi un abonament de 49 RON care s-a dovedit a fi de  99 RON]  si si-a mintit si colegi [pe Ana Maria care intrebandu-l daca a rezoolvat problema mea    [ si anume anularea contractului FALS pe care el incerca sa-l puna in vigoare]   el  zicand-ui ca m-a sunat si s-a rezolvat totul [de fapt el NU MA SUNASE] acum ma gandesc siner sa ma mut in alta retea impreuna cu familia cam 6 abonamente pentru a nu ne trezi cu niste facturi astronomice  rezultate din alte posibile contracte FALSE.  Apropo  voi posta aceeasta patanie si pe alte saituri [inclusiv pe cateva  spaniole]  pentru a vedea si altii ce se intampla la VODAFONE .

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎24-02-2012

nu i-mi mai pla ce pentu ca: Valentin Vasilescu operator cred   [0372027395] pentru ca a incercat [si a si reusit ] pentru 24 ore sa-mi modifice abonamentul fara a avea acordul meu [fapt ce l-am descoperit din greseala printrun sms primit care ma anunta ca nu mai am internert pe mobil ] si pe care cu ajutorul Ana Maria Poienaru sau mai precis ea a reusit s-a rezolve aceasta problema. Acest INDIVID m-a mintit pe mine [oferind-umi un abonament de 49 RON care s-a dovedit a fi de  99 RON]  si si-a mintit si colegi [pe Ana Maria care intrebandu-l daca a rezoolvat problema mea    [ si anume anularea contractului FALS pe care el incerca sa-l puna in vigoare]   el  zicand-ui ca m-a sunat si s-a rezolvat totul [de fapt el NU MA SUNASE] acum ma gandesc siner sa ma mut in alta retea impreuna cu familia cam 6 abonamente pentru a nu ne trezi cu niste facturi astronomice  rezultate din alte posibile contracte FALSE.  Apropo  voi posta aceeasta patanie si pe alte saituri [inclusiv pe cateva  spaniole]  pentru a vedea si altii ce se intampla la VODAFONE . 

Si mai primesc si un sms ca serviciul de internet 250 mg la 3.99 a fost dezactivat dar il pot activa cu 4.19 euro super, ce mai urmeaza??

Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎17-02-2012

Minutele si sms-urile din extraoptiuni. La ceilalti operatori de telefonie mobila ai, spre exemplu, 100 minute nationale SI 100 sms-uri nationale.Pe cand la Vodafone ai 100 de minute si sms-uri nationale (adica 50 minute si 50 sms-uri).
Membru de bază
Postări: 196
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna, 0730535769!

Iti confirm ca sesizarea ta a fost luata in considerare si este in curs de rezolvare. Te asigur, pe aceasta cale, de disponibilitatea noastra in vederea solutionarii acestei situatii si te rog sa ai rabdare pentru ca vei avea un raspuns in cel mai scurt timp posibil.

Multumesc,

Valentina

Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎26-02-2012
0

@TRAP1 a scris:
Minutele si sms-urile din extraoptiuni. La ceilalti operatori de telefonie mobila ai, spre exemplu, 100 minute nationale SI 100 sms-uri nationale.Pe cand la Vodafone ai 100 de minute si sms-uri nationale (adica 50 minute si 50 sms-uri).

Buna,

Este "sau". Minute sau SMS. Vom privi numarul de minute ca pe niste unitati. Indiferent ce fac (vorbesc, trimit mesaj) voi consuma o unitate din cele disponibile.

Profit de ocazie sa mentionez ca este irelevant cate astfel de unitati primesc de la un furnizor pentru reteaua lui interna daca persoanele pe care eu le apelez sunt in alte retele. Ex. ce fac cu 10.000 minute Vodafone daca toti prietenii mei sunt in alta retea? Doar le platesc.

marius.malinescu@aps.ro
0720.052.117