Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎04-04-2012

Re: Ce nu vă place la Vodafone?

subscriu si eu la ultima fraza !!!
Înţelept
Postări: 113
Înregistrat: ‎24-07-2012

Re: Ce NU vă place la Vodafone?

Buna seara lnegoiu,

Imi pare rau pentru experienta pe care ai avut-o in urma interactiunii pe care ai avut-o cu colegii nostri. Te rog sa-mi lasi intr-un mesaj privat, numarul de telefon si te voi ajuta cu verificarile necesare.

O seara frumoasa!

Multumesc,

Andra.

Începător

Mersi Andra,ti-am trimis nr .
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012

Da, am păţit şi eu aproximativ aşa ceva anul trecut în august când am reziliat abonamentul Vodafone Acasă. Am înregistrat dezactivarea, urmând să mă mai gândesc, dat fiind faptul că încă nu expirase contractul. Am revenit fiindcă nu mă răzgândisem, dar mi s-a zis că d-na Andreea Ghiţă de la Rezilieri e în concediu. Dumneaei se ocupa de nr. meu şi altcineva nu putea să dezactiveze... (eu nu am luat concediu de 12 ani fiindcă n-am pe cine lăsa în loc, ce ghinion că nu lucrez la Vodafone!). Între timp s-a întors din concediu. Am dat multe telefoane la 0372022222 de pe telefonul Romtelecom fix şi de pe nr. ce trebuia reziliat. De fiecare dată cei de la *222 transmiteau mesaj la d-na Andreea, urmând să aştept să fiu sunat. Fireşte că am aşteptat degeaba doar după primul apel, dar apoi n-am mai aşteptat deloc, iar când am văzut că mi s-a facturat abonamentul din nou, am turbat sunând. Iar d-na Andreea, văzând că nu are încotro, foarte nervoasă, a dezactivat nr. chiar în timpul convorbirii la *222, întrerupând-o.
Mi-a arătat ea mie reziliere!
Cei aprox. 50 cenţi încasaţi pe nedrept nu i-am mai primit înapoi sub formă de ajustare la factură. De ce? Fiindcă am sunat doar o singură dată pe acest motiv... Nici timpul pierdut cu zecile de apeluri nu l-am mai primit înapoi...
Interesant de ce e rentabil pt. Vodafone să plătească angajaţi care răspund la apeluri inutile, apeluri care ar fi putut să lipsească.
Iar la reînnoirea abonamentului de mobil, nu mi s-a dat tot ce mi s-a promis. Am reclamat la *222 şi au trecut vreo 10 zile degeaba, iar după ce am postat pe forum, moderatorii au corectat greşeala în mai puţin de o oră.

A fost a 4-a oară când problemele mele au zăcut baltă zile întregi la cei de la *222, iar moderatorii le-au rezolvat într-o oră!

Începător
0

Bine ca ai ajuns aici.

Eu am nimerit din disperare pentru ca nu mai stiam ce sa fac.

Am avut mare noroc cu Ramona si Andra carora le multumesc din nou.

O seara buna

Începător
0

[ Editat ]

Acest mesaj a fost editat datorita incalcarii regulamentului forumului Vodafone.

Multumesc,

Claudiu

Membru cu acte în regulă
0

Deci din nou moderatorii forumului rezolvă ceea ce s-a lungit zile întregi la *222. „Enorm de interesant” de ce se întâmplă așa!

De ce mai există operatori la *222 oare? Numai pentru nenea Piroșca nepropietar de computer... și pentru tanti Ildiko care se încurcă în ghidul de la *222 și oricum nu reușește să ia legătura cu un operator...

Poate cineva să explice aici ce diferență este între un moderator al forumului și cineva de la *222, în ceea ce privește privilegiile și drepturile de admin ce le au asupra bazei de date cu numerele Vodafone? Dacă am cunoaște aceste amănunte, am ști mai exact cum să procedăm dacă avem probleme, cui să ne adresăm...

Membru cu acte în regulă
0

Văleleuuu... Inegoiu, da ce i-ai scris lui Claudiu, de ți-a răspuns așa? Bineînțeles, dacă consideri că poți posta aici; nu ai vreo obligație să scrii. E prima dată când citesc așa ceva aici pe forum și de aceea mi s-a stârnit curiozitatea!

Începător

[ Editat ]

Nu i-am scris nimic de familie ,numai de companie si fara injuraturi,pacat ca a sters mesajele.Ii era rusine ca s-a facut de ras.Mesajele sunt pe postarea mea "reziliere contract"
So sue me clau and have a nice day.

Highlighted
Începător
0

[ Editat ]