Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012

Re: Ce NU vă place la Vodafone?

[ Editat ]

Ce înseamnă „externalizarea CC”? Call Center a fost dat altei firme decât Mobifon S.A.? Asta înseamnă?

Dacă ai bani din destul, este foarte comod să nu mai miști un deget, ci doar faci un contract sau dai un telefon. Te absolvi de orice grijă. Logic, nu? Emoticon trist

De-al casei
Postări: 52
Înregistrat: ‎26-04-2012

Pe chat nu se rezolva nimic ...o sa fii sunat bla bla bla ...la telefon doar timp pierdut trebuie sa vb 3 ore sa nu ajungi oricum nicaieri....CONCLUZIA stiu f clar ce drepturi si obligatii am si incepind cu luna septembrie ma voi porta

Ps: voi accepta o oferta noua doar daca este in termenii mei

Ps2: la prima minciuna inchid tel ca nu mai suport inselaciunea
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎18-12-2013
0

Ce nu imi place la Vodafone?

Acesta este doar unul din motive. Nu imi place Vodafone pentru ca nu are un program gen [ Early upgrade | Orange ].

Pana si la banca poti renegocia contractul de credit mai usor decat la vodafone, oare de ce? E mai simplu sa nu faceti nimic si sa pierdeti clienti care merg la concurenta decat sa faceti ceva in acest sens.

Sper ca acest feedback sa ajunga si la urechile celor care ar trebui sa faca ceva in acest sens.
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Habar nu aveam de Orange Early Upgrade. Acum am citit și eu ce este. Mie nu mi se pare avantajos deoarece:

- plătești despăgubire pentru încetarea prematură a contractului, chiar dacă la această despăgubire se aplică o așa-zisă reducere de 60%;

- atât Vodafone cât și Orange vând telefoanele la prețuri destul de mari, uneori mai mari decât al unor magazine on-line, prețurile lor fiind mai avantajoase doar la abonamentele mari; în plus de asta telefoanele sunt blocate în rețea.

Din cauza acestor prețuri mari și a blocării în rețea eu sunt adeptul cumpărării telefoanelor de la alți vânzători și a abonamentelor Vodafone fără telefon.  

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

A avut si Vodafone ceva similar Orange Early Upgrade,dar nu a rezistat,La operatori,achizitia telefoanelor este justificata de anumite conditii la reinnoire.

Vodafone
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎18-12-2013

Este avantajos pentru cei care din diferite motive raman fara telefon si nu isi permit unul "la liber" (Ex. se strica telefonul si garantia nu acopera reparatia iar cei de la Vodafone nu ti-au zis cand ti-au prelungit abonamentul ca ai 30 zile sa mergi in magazin sa iti activezi asigurarea mobila altfel o pierzi) sau pur si simplu nu iti mai permiti sa platesti acel abonament. Este oricum o posibilitate pe care o ai de ati schimba abonamentul/oferta. La Vodafone in schimb ti se spune ca trebuie sa astepti sa treaca cele 18 luni si pana atunci nu poti sa schimbi nimic. Cu cat oferi mai multa flexibilitate clientului cu atat ai mai multe sanse de al pastra in retea, parerea mea.

Începător
Postări: 18
Înregistrat: ‎22-04-2013
0

Am crezut va celor de la vdf le-a venit mintea la cap in urma plecarilor din retea ,eu personal timp de peste 7 ani am incarcat lunar cate 2 cartele cu peste 6 euro si in urma unor "neintelegeri le-am portat la digi ,platesc pe ambele fix 6 euro si nu am nimic de comentat,dar sa revin la ultima teapa vdf.Ptr ca aveam nevoie de mai mult net am sunat la rel clienti si surpriza mi-au oferit 250 mb pe 6 luni.Eu am inteles ca lunar cate 250 ptr ca altfel ce dracu sa mai faci cu 250/6 adica cam 40 mb in plus pe luna dar cei aproape 2 euro in plus la factura ma contrazic .M-au facut de data asta dar cat de curand am sa ma lipsesc de vdf cu toate ca am in telefon cartela verde si scrie connex pe ea ,am sa ma lipsesc si de numar si de tot si plec si eu la digi la fel cum am facut cu celelalte 2 cartele pe care le am de acolo din toamna si nu am avut nicio problema

De-al casei
0

Inca ceva nu imi place de Catalina_C cu chatul ei repetat cind doar daca spicuiesti mesajele CLIENTILOR ar fii la mintea oricui ca chatul nu ajuta

Nu imi place ca nu exista si un subiect CE VA PLACE LA VDF ( sunt curios doar de nr de pagini)

Nu imi place ca nu sunt sinceri , spunindu-mi ca oferta are un termen limitat

Nu imi place ca ab de Copii costa fix cit alocatia( ar trebuii marit acumEmoticon fericit)))

Nu imi place ca se inearca neaparT maximizarea profitului si nu loializarea profituli(doar economisti stiu asta sper)

IMI PLACE ca a refacut ( zugraveala) la centru donare singe bucuresti dr felix
De-al casei
0

Apropo de oferta cu termen limitat cred ca dn Petianu nu a inteles de unde a plecat negocierea si anume de la PORTARE ...sunt convins (vb cu mai multi angajati vodafone orange si telekom +digi ...lumea e mica) ca nu am cerut ceva exagerat si nici nu mi sa oferit ultima oferta ....deci din punctul meu de vedere AM FOST FOARTE CORECT ....
............ASTEPT ACEASI ATITUDINE
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎11-12-2015
0

Re: Ce nu vă place la Vodafone?

[ Editat ]

1. Ofertele de prelungire contractuală pe care un pufarez în ale Connex-Vodafone ar înghiți-o. Nu se respectă vechimea în rețea. Se pare că vodafone preferă clienți noi - eventual țepari decât să respecte pe cei vechi care n-au întârziat cu plata nici măcar o dată. 

2. Oferta slabă de telefoane (sunt ori telefoane prea bune ori prea proaste și mărci să le numeri pe degetele de la o mână). De ce nu sunt și telefoane românești gen allview, eu am experiențe bune cu ei. Ceilalți evolio și qtok nu îi știu dar am auzit chestii bune despre ei.

HAI să dăm o pâine și românilor!

Pe de altă parte sunt telefoane chinezești care dau clasă aifonurilor și samsungilor. Văzut cu ochii mei nu pe youtube sau asemenea. Celor care zic „Vaaai china” să știe c si samsungile si htc și alte de top sunt tot în china făcute.

3. Oferta la abonamente este cel puțin necomercială. Nu știu cine se ocupă de asta dar abonamentele VDF sunt fie prea asemănătoare fie cu deferențe de la cer la pământ. Se pare că nu VDF ca și companie nu e conștientă de nevoile și necesitățile oamenilor.