Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Ce NU vă place la Vodafone?

Salut!

"Deblocarea unui terminal achizitionat cu abonament se poate efectua in service-ul autorizat Vodafone sau prin cod de deblocare, taxa fiind de: 

-52,08 EUR ( TVA inclus) daca se doreste deblocarea pana la mplinirea a 12, respectiv 24 luni de la achizitionarea telefonului (perioada contractuala). 

-10,416 EUR (TVA inclus) daca se doreste deblocarea dupa implinirea a 12, respectiv 24 luni de la achizitionarea telefonului."  Raluca

Ionut

Vodafone
Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎19-05-2012
0

Foarte frumos ..eu stiam ca e gratuit dupa expirarea contractului...mai e putin si cumperi un tel nou...foame mare prin compania asta....bine ca am scapat..

Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012

Este gratuit doar daca il cumperi liber de contract. Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine, dar daca tot raman pe vodafone, nu prea conteaza
Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎19-05-2012
0

Pai la pretul de la ei nu stiu cine ar mai cumpara....e o MARE diferenta pretul la ei fata de cel de pe piata libera....si odata codat nu stiu ce garantii mai ai pe el odata decodat.

Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012

Refuzul garanției în caz de decodare este doar un motiv pur românesc de a nu face garanția. Odată ce nu s-a efectuat nici o intervenție hardware sau software asupra telefonului, ci doar s-a format din taste codul de deblocare, întocmai cum ai tasta un număr de apel, ce motiv ar fi să se refuze garanția?

Acesta e cazul de exemplu al telefoanelor Nokia SL3, care sunt cele mai scumpe la deblocarea în service, și care se deblochează exclusiv cu cod de deblocare.

Membru
Postări: 43
Înregistrat: ‎06-08-2012
0

Nu-mi place faptul ca la cartela nu exista serviciul de redirectionare a apelurilor. Exista vreun plan in acest sens?
Keep your smile on!
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎31-08-2012
0

lipsa unui numar de telefon in care sa intri in legatura cu un operator pentru o problema (de exemplu de facturare)

stau de o ora pe pagina vodafone, am telefonat la toate numerele de acolo, am ascultat toate ghidurile, in special pentru vanzari si inca nu am gasit un operator uman, numai robotei.

Pe pagina personala lipseste informatia despre plata suplimentara.

jenant

Motto:

doi ani trec repede

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut cristiaxis,

Imi pare rau pentru situatia cu care te confrunti. Te rog sa imi lasi intr-un mesaj privat numarul tau de telefon.

O zi frumoasa!

Multumesc,

Cristina

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎31-08-2012
0

am folosit serviciul taxabil - persoane fizice pentru a discuta cu cineva

am fost sunat rapid de un operator vodafone

a ramas sa se lamureasca ce e cu plata suplimentara avind in vedere ca eu am semnat un contract si s-au inregistrat 2 contracte , din care unul imi este necunoscut.Oare de ce imi trebuie 2 contracte in decurs de 2 luni?

Daca nu se rezolva, distractia ma va costa 221 lei

va trimit mesaj privat daca nu se va rezolva

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Salut cristiaxis!

Pentru a intra in legatura cu un operator ,trebuie urmat cu rabdare ghidul 110.De cate ori am dorit sa apelez la *222,de atatea ori am intrat in direct cu unul.

Ionut

Vodafone