Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎07-03-2012
0

Ce imi doresc de la reteaua Vodafone pe viitor?

Fiind un utilizator atat Vodafone cat si Orange si utilizand ambele retele de multi ani voi spune ce imi doresc pe viitor ca Vodafone sa implenteze:

1.EDGE

2.Actualizare automata data si ora (din ce am observat la Vodafone nu exista deloc, la COSMOTE si Orange e implementata de mult timp).

3.Busola pe 3G (De ce pe 3G nu se poate implementa daca pe 2G exista deja - in mare antenele sunt in aceleasi locatii)

Daca va mai ganditi si la alte lucruri bune nu ezitati sa ni le faceti si noua cunoscute. Poate cei de la Vodafone vor tine cont de parerile noastre si vor face ceva in aceasta privinta.

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Re: Ce imi doresc de la reteaua Vodafone pe viitor?

Buna DanMihai.

Multumim pentru sugestii, vom adresa propunerile tale catre departamentul implicat.

Multumesc, Mirela
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

O mare gaura neagra la Vodafone este si faptul ca desi faci plangere la ei ca te deranjeaza vreun copil retardat facut din flori cu sute de apeluri cu numar ascuns, ei o dau intr-una in vrajeli ca nu pot comunica acel numar de telefon!
As vrea sa stiu si eu de ce anume un furnizor de servicii nu poate comunica acel numar de telefon gratuit, dar sunt alte firme care se ocupa cu asa ceva, dar cer bani pentru a afla numarul (de la 50 RON in sus).
Chestia asta mi se pare aiurea, si sincer sa fiu credeti-ma ca numarul nu este ascuns din centrala operatorului ci din telefonul idiotului care deranjeaza.
Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna Razvy,

Vodafone nu are o lista cu apelurile pe care le primesti, doar cu cele pe care le efectuezi (in vederea facturarii). Acesta este motivul pentru care nu iti putem furniza acest numar.

Pentru a nu mai fi deranjat, poti incerca sa iti setezi telefonul sa respinga automat apelurile cu numar ascuns.

Multumesc,

Irina.

Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎14-03-2012
0

Greu de raspuns, numai ca pe zi ce trece sunt tot mai dezamagit de ceea ce mi se ofera si de profesionalismul lor. Nu mai departe de ieri, 13.03.2012, am "semnat" un contract telefonic prin care urma sa primesc un telefon (nu gratis cum se ofera in alte retele, urmand sa platesc 120€ dupa toate calculele lor). Wow, eram fericitul viitor beneficiar al unui telefon cu muuulte aplicatii, in stoc fiind 4. Toate bune si frumoase pana astazi cand, dupa 24 de ore in care trebuia sa primesc aparatul, am fost anuntat ca de fapt nu mai exista pe stoc. Trebuie sa fie foarte complicat sa gestionezi 4 telefoane...

Profesionisti, nimic de zis, ar trebui sa va dau in judecata ca nu respectati partea voastra contractuala, ce ziceti de asta???

Sincer, de abia astept sa se termine perioada contractuala sa renunt la voi!!!

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna LUPUSOARA.

Bine ai venit pe forumul nostru!

Imi poti lasa, te rog, numarul de telefon prelungit si modelul telefonului dorit intr-un mesaj privat astfel incat sa pot cauta o solutie pentru tine?

Multumesc,

Irina.

Începător
0

[ Editat ]

Multumesc Irina, laudabila intiativa.

De ce crezi ca ma poti ajuta tu in conditiile in care Vodafone nu isi poate respecta un contract? Eu daca nu imi respect jumatatea mea de contract, deja am 31 de racheti pe urmele mele, no comment. Puneti-va sistemul la punct si mai vorbim.

Exemplu concret: deschid faimosul site Vodafone, rosu si frumos, si imi sare in ochi o super oferta, LG Optimul me NUMAI 1€, citez  "Preţ valabil pentru abonamentul Mega 8 şi Internet pe mobil 250 MB pe 2 ani, pentru clienţii noi şi pentru cei existenţi."  Dau in gat sa-l cumpar (despre el era vorba dar cu prelungire de 1 an) siiii stupoare este 109.01 € pentru acelasi contract de 2 ani. Despre ce vorbim??? 

Ar trebui sa mi se ceara scuze si sa mi se multumesca pentru ca nu fac plangere in justitie pentru nerespectarea contractului din partea Vodafone. Contractul este inregistrat, se poate verifica oricand! Oricum, vodafone nu mai face doi lei gauriti in fata mea. Inca mai astept un telefon din partea d-rei Barbulescu (raspunde la nr. de tel. 0372.020.202) sa mi se ofere o explicatie... dar asta nu se va intampla niciodata...

O seara minunata sa aveti!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Buna LUPUSOARA!

LG Optimus Me intr-adevar este la 1 euro la  Mega 8 şi Internet pe mobil 250 MB pe 2 ani,dupa cum arata screen-ul de mai jos:

ScreenShot024.jpg

A nu se confunda cu  Mega 8 (şi Internet pe mobil 80 MB )pe 2 ani, la care intr-adevar,telefonul achizitionat costa 109,01 euro

ScreenShot025.jpg

Vodafone
Începător
0

[ Editat ]

Salut micutuljhon,
Contractul a fost pentru prima varianta, 12€ / luna cu prelungire pe 1 an, urma sa platesc diferenta de bani... nu asta este problema. Problema mea este ca am incheiat un CONTRACT care nu s-a respectat.
In plus, nu sunt in stare sa sa gestioneze 4 telefoane existente pe stoc la momentul incheierii contractului si dupa 24 de ore sunt sunat si anunta ca de fapt ele nu erau pe stoc... lasati-ma cu vrajelile astea ca nu merge!
Sunt curios care ar fi reactia ta in acest caz...

O sa va fac antireclama cu orice prilej si o voi face gratuit si cu toata convingerea. Degeaba veniti care mai de care cu argumente contra. Pentru cat am cotizat la Connex si Vodafone meritam macar o explicatie din partea celei cu care am incheiat contractul.

CONTRACTUL A FOST NERESPECTAT! PUNCT!

RUSINE!

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut "Lupusoara",

Am citit cu atentie mesajele tale de pe forum.

Daca doresti sa ne lasi un mesaj privat, mie sau Irinei, asteptam cu placere. Vom face verificarile necesare si vom cauta o solutie.