Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎14-03-2012
0

Re: Ce imi doresc de la reteaua Vodafone pe viitor?

[ Editat ]

SALUT CLAUDIU,

MA VAD NEVOIT SA REPET: VODAFONE NU ESTE IN STARE SA RESPECTE UN CONTRACT, CE ESTE ASA DE GREU IN A INTELEGE ASTA?

PUTETI VENI SI CU SOLUTIA DE A-MI OFERI UN IPAD GRATUIT, ESTE EGAL CU ZERO, DE ABIA ASTEPT SA SCAP DE VODAFONE SI DACA STAU MAI BINE SA MA GANDESC VOI PLATI PENALIZAREA DE 75€ CA SA RENUNT LA "SERVICIILE" VOASTRE.

MULTUMESC PENTRU INTENTIE.

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna Lupusoara.

Imi pare rau pentru situatia neplacuta in care te-ai aflat, insa doresc sa te anunt ca suplimentam stocul telefoanelor saptamanal. Telefonul se mai poate gasi si online la pretul de 1 Euro la prelungirea contractului pentru o perioada de 2 ani de zile. In cazul in care doresti achizitionarea terminalului pe o perioada de 1 an de zile, asa cum ai spus ca ti s-a promis de la inceput, avem nevoie de numarul tau de telefon pentru a putea verifica toate informatiile necesare si pentru a te contacta.

Multumesc, Mirela
Începător

[ Editat ]

Buna,

Am o vaga senzatie ca sunt intr-un mare film cu prosti care are mari sanse sa castige Zmeura de Aur!!!

Dupa ce ca madam Barbulescu face un contract fara "obiectul contractului"acum doua zile, dupa ce ca sunt sunat la 24 de ore si anuntat ca de fapt nu mai exista nici un aparat din cele 4 existente in momentul in care il achizitionam, dupa ce ca ii spun dobitocului cu care am vorbit ca renunt la a-l mai avea, dupa ce ca sun iar doua zile la rand (14.03 si 15.03) sa vorbesc (fara vreo reusita) cu madam Barbulescu sa fiu sigur ca se anuleaza cererea mea, dupa ce vorbesc cu alti doi operatori (unul mai blond ca altul) in aceste doua zile sa mi se confirme ca a picat intelegerea cu noul abonament, ia ghiciti voi ce mi se intampla azi...

Sub genericul "nici o zi fara prostia de la vodafone" primesc un sms de la numarul 299 prin care sunt informat ca la data de 15.03.2012, ora 12:59 nr .... (adica eu) a cheltuit x puncte din contul 208631321 pentru a cumpara: 1LG P350 Optimus Me Silver. Puncte ramase: 0.

Bai, voi sunteti normali la cap???

Pot sa fac pariu ca maine imi ajunge coletul, va bagati?

Eu va propun, prieteneste vorbind, sa opriti toata sarada asta pentru ca mergeti dintr-o tampenie in alta si tare ma bate gandul sa va cer niste daune si asta la modul cel mai serios! Daca voi va bateti joc de nervii mei, pot sa-mi bat si eu joc de banii vostri.

Pentru cei care tot imi cer numarul de telefon, ma pot gasi in sistemul vdf (am dubii ca ar avea unul la cum merg dintr-o prostie in alta) dupa codul de client de mai sus, titular de contract fiind Lupusoara Gabriel.

Sa ne intelegem, nu imi mai doresc nimic de la vodafone si nu fac decat sa relatez ineptiile pe care le face o firma de talia vodafone si sa vada lumea cat de profi este.

Fara telefon am ramas, punctele mi-ati luat, ce mai urmeaza?! Sa mi se emita si factura pentru noul abonament (care s-a marit si el, normal)! 

Telenovela merge mai departe, ne auzim maine cu ce vraji a mai facut vodafone...

Noapte buna!

Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎03-03-2012
0

Salut.

@ lupusoru.Data fiind vehementa ta in afirmatii, inclin sa cred ca te-ai razgandit prea tarziu si acum te agiti cand ti s-a aprobat abonamentul cu telefon cu tot. Nu stii cum sa mai renunti, hm? Daca crezi ca ai vazut tot, stai sa configurezi la portocalii un telefon pe fidelizare... Emoticon fericit

De la reteaua vodafone imi doresc sa fie la oferte asa cum sunt colegii lor din Germania, de ex. Preturi mai mici la cumparare si fidelizare, chiar daca asta inseamna castiguri mai mici la semnarea contractului pentru VDF.

Probabil asa l-ati impaca si pe lupusor.

Cele bune

Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna Gabriel.

Comanda pentru telefon a fost anulata, iar punctele ti-au fost returnate in contul tau de client.

As vrea sa clarific diferenta de pret pe care ai semnalat-o intr-o postare anterioara. In acest moment beneficiezi de un abonament Mega 8 cu 80 minute/sms nationale, 800 minute/sms in retea si 80 MB trafic de internet la 8 euro cu TVA, fara sa ai o alta optiunea de internet activata pe cont. Pentru acest tip de abonament pretul telefonului LG Optimus Me este 124 euro (acelasi pret la care ti s-a facut comanda) cu prelungirea contractuala pentru 1 an.

Telefonul beneficieaza pe pretul promotional de 1 Euro la abonamentul Mega 8 + optiunea de 250 MB, pachet care costa 12 Euro cu TVA cu perioada contractuala pe 2 ani. Este exact ce ti-a semnalat micutuljhon, caruia ii multumesc pe acesta cale. Deci pentru a putea beneficia de pretul promotional trebuia sa mai platesti lunar inca 4 Euro pentru optiunea cu 250 MB si sa prelungesti perioada contractuala cu 2 ani. In cazul tau nu a fost vorba de o astfel de modificare, ci doar prelungirea contractula pentru telefon la abonamentul existent (fara o optiune de internet) pe 1 an.

Multumesc,

Ramona

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎16-03-2012
0

Deci, s-a bagat cineva la pariul tau? Ai primit coletul astazi? Dar abonamentul tau ca valoare  astazi, cat este?

Începător
0

AOLEOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!

Ma bagati in mormant sa mor ioooooo!!!!!!!! Deci nu mai pot, jur!!!!!

Noul abonament era de 12€ / luna, cu prelungire de 1 an, ce tot imi faceti comparatii, integrale si derivate pe abonamentul ala???

Nu am contestat nici preturile, nici abonamentul, nici cat urma sa platesc, NIMIC ci doar faptul ca trebuia sa primesc un nenorocit de telefon din cele 4 si ca mai apoi sa fiu anunatat ca a venit Hudini si au disparut.

A propos, s-o fi anulat cererea dar punctele tot nu le am in cont, sper sa reapara ca prin minune. Daca voi lucrati cu Hudini, mi-l aduc si eu pe David Copperfield, sic!

Si... pana nu face magia sa reapara punctele,  o sa ma fac si eu ca am uitat sa achit datoriile catre voi.

Nu va mai chinuiti sa raspundeti, va rog, intrati in niste detalii tehinice care nu-si au rostul, pe bune! Si oricat ati incerca sa dregeti mohorul, parerea o am deja formata si va ramane neschimbata!

O seara buna!

Începător
0

[ Editat ]

Salut cornel73,

1. ma numesc Lupusoara, nu lupusor

2. se pare ca nu ai fost chiar foarte atent la toata discutia, asa ca nu imi mai pierd energia...

Numai bine Emoticon fericit

Începător
0

Salut maximrodica,

Sa stii ca nu s-a bagat nimeni si rau au facut Emoticon fericit)

Detalii despre abonametul meu gasesti pe celelalte postari...

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Am facut verificarile necesare si, precum ai fost informat, comanda de anulare a fost facuta, iar restituirea punctelor este in proces de finalizare.
Acestea fiind spuse, nu exista niciun motiv pentru care sa pierzi punctele de loialitate.
Avand in vedere faptul ca nu ai beneficiat de aparat in cadrul acestei prelungiri, se va modifica respectivul contract, astfel incat sa dispara prelungire pe partea de terminal.