Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Consultant
Postări: 185
Înregistrat: ‎25-05-2013
0

Re: DESPRE SUSPENDAREA - ABUZIVA - A SERVICIULUI

1. Cica tu ai fi altcineva decat cine pretinzi ca esti. Mi-a soptit o pasarica.

2. De ce sa nu deschid paranteza?

3. Eu citez ce scrie in contract, poate ne spune un moderator care este procedura.

4. Cu siguranta o sa intreb si daca sunt in Preventel, dupa ce primesc raspunsul la intrebarea "de ce mi-a fost suspendat telefonul". 

Consultant
Postări: 77
Înregistrat: ‎15-04-2012
0

1) Eu?! Emoticon surprins

2) Nu deschizi paranteza pentru o enumerare. ai pus douapuncte e suficient Emoticon care face cu ochiul

3) N-am citit niciodata TGG, desi am destul de multe abonamente la Vodafone

4) Ok.

Consultant
0

Paranteza e deschisa intentionat, nu e o greseala, de aia am si scris "deschid paranteza, inchid paranteza" si am pus si semnele de punctuatie, ca sa fie mai clar.

Esti profesor de limba romana?

In postarea astea nu vorbim despre punctuatie, ci despre faptul ca nu am fost notificat la suspendarea serviciului, asa cum scrie in contract.

Consultant
0

Nu sunt profesor de limba romana. Deci tu asta ai vrut sa scrii :  Oare, desi Vodafone a recunoscut ca am fost inscris in sistemul Preventel ?! Emoticon surprins Nu ti se pare ca lipseste ceva? Finalul intrebarii?!

Stiu despre ce este topicul. Dar am considerat ca meriti sa ti se atraga atentia asupra exprimarii atata timp cat si tu dai lectii altora (vezi graduri ). Emoticon care face cu ochiul

Numa' bine. 

P.S. Tot nu mi-ai spus ce ti-a soptit pasarica aia ca as fi. 

Consultant
0

[ Editat ]

Oare, am fost inscris in sistemul Preventel?, desi Vodafone a recunoscut ca....ce este intre paranteze. 

Tocmai pentru ca mi s-a parut ca lipseste ceva si e greu de inteles fraza am pus "inchis/deschis".

Nu ti se pare ca suna monstruos "graduri"?

Pasarica mi-a soptit ca esti diriginte.

Consultant
0

Oare, am fost inscris in sistemul Preventel?, desi Vodafone a recunoscut ca.. " DA!! Daca scrii asa capata sens. Iarasi parantezele nu se pun atunci cand enumeri. Douapuncte sunt sufuciente. Nu subliniezi nimic cu parantezele alea. 

Nu sunt diriginte. Nu sunt profesor. Ma acuzi cumva ca as fi Matei ?!?!? Emoticon fericit 

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

@Raszvan a scris:

Oare, am fost inscris in sistemul Preventel?, desi Vodafone a recunoscut ca.. " DA!! Daca scrii asa capata sens. Iarasi parantezele nu se pun atunci cand enumeri. Douapuncte sunt sufuciente. Nu subliniezi nimic cu parantezele alea. 

Nu sunt diriginte. Nu sunt profesor. Ma acuzi cumva ca as fi Matei ?!?!? Emoticon fericit 

Interesant!  Pentru un incepator,cam bagatoare de seama la retina o asemenea intrebare.  Emoticon fericit)

Vodafone
Consultant
0

@Ionut : Stiu ca Matei este profesor, automat si diriginte. Stiu ca cei doi s-au contrat la un moment dat pe seama a 10 roni. Din cauza asta am crezut ca ma acuza ca as fi Matei. 

Nu-mi spune ca si tu crezi tot ce spun pasarelele Emoticon foarte fericit

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Era doar o observatie.  Ideea este ca subiectul are conotatie evidenta de "Acces Direct",fara relevanta pentru o finalizare in contextul serviciilor Vodafone.

Daca este sa spun ce cred...cred ca dialogul in aceasta directie este inutil.

Vodafone
Consultant

@Ionut : Ok, ai dreptate. Discutia a deviat putin. Mergem mai departe Emoticon care face cu ochiul