Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

Impreuna suntem mai puternici - VODAFONE

[ Editat ]

Un superb videoclip realizat de Vodafone...

Vizionare placuta... click aici

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Consultant
Postări: 94
Înregistrat: ‎25-01-2012

Re: Impreuna suntem mai puternici - VODAFONE

Superb Superb Superb! L-am vazut ieri la televizor ...

O creatie foarte reusita.
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

534189_10150861491234005_135705689004_9959674_353393650_n.jpg

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru de bază
Postări: 188
Înregistrat: ‎24-01-2012

Singura mea problema e ca se asociaza cu toti, deci si cu mine. Eu nu sunt impreuna cu Vodafone, daca imi zice vreun reprezentant Vodafone sa-l ajut sa ii imping masina pe ploaie n-o s-o fac, dar poate ma ud in ploaie ca sa-i desumflu si rotile.

Pentru mine, reclama in discutie, desi mai interesanta decat cele rudimentare dinainte, a trecut la extrema opusa. Se cheama manipulare, contine mesajul subliminal ca tu si Vodafone sunteti o echipa. Reclama, valabila doar pentru actionarii Vodafone LTD, ne e prezentata de parca ar fi reclama la UNESCO sau UNICEF. 

Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Începător
Postări: 18
Înregistrat: ‎28-01-2012
0

Reclama obosita...
Tanaka Senshin
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

Eu le-am vazut in metrou. Sunt puse peste tot acolo. Eu folosesc serviciile Vodafone, nu sunt asociat Vodafone. Asa cum nici forumul de aici n-a reusit sa devina o comunitate - desi i se spune asa - Vodafone ramane o companie privata, cu un target sigur: profitul. Cat priveste alte lucruri, e vorba de campanii publicitare, mai mult sau mai putin reusite. In general, la noi spoturile publicitare sunt in 99% din cazuri penibile.

Chiar daca mesajul este ok, eu nu sunt una cu Vodafone. Nu sunt nici macar angajat al Vodafone, daramite sa adopt vreo "filozofie" Vodafone. Eu sunt un simplu abonat. Si cam atat.
Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Cred ca targetul reclamei este format din persoanele care nu sunt in retea si care nu au avut contacte negative cu aceasta retea. Nu cred ca are o importanta prea mare mesajul (cu toate ca se doreste a fi unul social). In final conteaza ca potentialii clienti sa auda repetat numele Vodafone, indiferent de context. Asa se construieste si se mentine un brand.

Clipul mi s-a parut la prima vizionare emotionant si deosebit. Devine enervant insa dupa un numar de vizionari. Laudabil este ca difera de alte moduri in care se facea evidentierea produselor ce se doreau  a fi vandute.

Nu as trece la vodafone doar fiindca am vazut acest clip, insa.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

In luna mai ,cand am vizionat acest videoclip,primul gand mi-a fugit la Biserica Adventista si cum acest mesaj ar putea fi foarte bine mesajul lor.Mai degraba mi s-a parut mesaj din misiunea lor ,decat din misiunea Vodafone.La timpul acela creasem un topic cu acest subiect,dar apoi l-am sters(mi s-a parut ciudat sa fac o acociere)

Azi dimineata,cand am deschis facebook-ul ,am avut surpriza sa vad cum un pastor al acestei Biserici(am copilarit impreuna,dar nu ne-am mai vazut de 17 ani),l-a asociat cu misiunea adventista ,in contextul Congresului Tinerilor Adventisti.

Vodafone
Sfătuitor
Postări: 37
Înregistrat: ‎12-05-2012

[ Editat ]

vodafone-power-to-you.jpg7302646478_6977a7ff6b.jpghttp://www.youtube.com/embed/NJny0uSasfA

reusita reclama Emoticon cu limbă scoasă mie unu mia placut de prima data cand am vazuto ..

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Ai mai multa putere sa te implici

[ Editat ]

Salutare!

Iata un video ,care mi-a placut!

Ai mai multa putere sa te implici

Ionut

Vodafone