Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 28
Înregistrat: ‎19-03-2013
Soluţie acceptată

Matematica si angajatii Vodafone

Poate va intrebati care este legatura intre cele doua entitati...

Costul lunar ar trebui calculat ca o suma intre abonament si rata dispozitivului. Numai ca celor de la Vodafone nu prea le iese calculul. Totul e relativ.

Samsung GALAXY Note 10"
Cost lunar 38.8€ /lună
Abonament Vodafone Internet Tab Turbo la 18 € /lună
Rată card de credit de 21.8 € /lună

Acer Iconia W511
Cost lunar 35.4€ /lună
Abonament Vodafone Internet Tab Turbo la 18 € /lună
Rată card de credit de 25.4 € /lună

Mai multe detalii: https://www.vodafone.ro/personal/servicii-si-tarife/internet/oferte-promotionale/index.htm

Matematica_VDF.png

Highlighted
Începător

Re: Matematica si angajatii Vodafone

[ Editat ]

Vad ca va este greu sa cititi si sa faceti si calcule. Dupa mai bine de 1 luna de cand ati primit acesta sesizare. Pe site exista inca aceste neconcordante care au rolul doar de a PACALI posibilul client de buna credinta care ar observa doar la prima factura ca va platii mai mult decat ar fi crezut ca o va face.

Probabil ca nu aveti copii in scoala generala sau primara. Nu de alta, dar va puteau ajuta ei la calcule.

18 + 21.8 = 39.8  (nu 38.8 cum apare pe site)

18 + 25.4 = 43.4  (nu 35.4 cum apare pe site)

Acum puteti sa trimiteti mai departe sa faca schimbariile si pe site. Nu de alta dar asta constituie deja fapta penala. Va pacaliti eventualii clienti iar cred ca ANPC / OPC nu va trata cu asa mare usurita un astfel de comportament.

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Am trimis sesizarea catre departamentul avizat pentru a vedea daca este intr-adevar o eroare sau exista si alte calcule ce pot fi facute pentru cele doua produse. 

In acelasi timp nu cred ca isi are rostul intrarea intr-o discutie juridica avand in vedere ca nu exista cunostinte in acest aspect. Iti recomand sa ne rezumam la ceea ce cunoastem cu exactitate (in cazul de fata, matematica simpla pentru clasele incepatoare). 

Este cat se poate de previzibil ca un user asemanator tie sa acuze direct de "pacaleala" o astfel de situatie, fara a pune in calcul si alte aspecte pe care probabil, in activitatea paralela nu le-a intampinat niciodata. Presupun ca in acest caz este perfect normal. 

Claudiu

Începător

Ce glumet sunteti domnu' moderator. Desigur mai tine de felul in care fiecare om este educat sa raspunda.

"Este cat se poate de previzibil ca un user asemanator tie sa acuze direct de "pacaleala" o astfel de situatie"

Hai sa dam vina pe altii. Noi suntem curati ca lacrima. Asta e concluzia ta. Mare om. Mare carater. 

Acesta situatie pe care vi-am adus-o la cunostinta acum 1 luna de zile timp in care nu s-a intamplat nimic. Ori din cauza ca cineva (ca dvs) nu isi face datoria ori altii nu vor sa schimbe aceste "erori". Cred ca acuzatia mea are ceva temei. Intreaba un prieten de incredere si vezi ce parere are Emoticon fericit

De cele mai multe ori rezolvariile sunt niste solutii simple, elementare. Matematica este simpla atata timp cat ai o minima inteligenta. Ca si in acest caz solutia era foarte simpla.

Si in cele din urma personalul calificat Vodafone a venit cu solutia corecta:

VDF_solutie_corecta.png

Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Exact cum spuneai si tu, tine si de educatia fiecaruia. Sunt de parere ca o astfel de situatie poate fi formulata si intr-un alt mod, dar, desigur, este foarte simplu sa se aduca acuze (in special cand totul se rezuma doar la simple cunostinte matematice din partea acuzatorului si nimic mai mult - din pacate). 

Da, datorita interventiei mele (ca moderator si reprezentant Vodafone), situatia a fost rapid solutionata. 

Intreaga incursiune intr-o natura care se rezuma doar la "pacaleala" (termenul cel mai bine cunoscut de anumite persoane) a fost - in acest caz - inutila. 

Claudiu