Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Posibila achizitie RCS-RDS de catre Vodafone

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎09-06-2012

Re: Posibila achizitie RCS-RDS de catre Vodafone

doamne fereste... se duce pe apa sambetei si rds-ul dupa...

eu mai am putin sa imi expire abonamentu` la vomafone si trec pe rds cu 5 euro nelimitat in orice retea si international, + 5 gb trafic net plus internet gratis dupa cei 5 gb...

Consultant
Postări: 185
Înregistrat: ‎25-05-2013

Corect, si eu o sa fac la fel.

Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Este foarte tentanta oferta RCS-RDS.

Si mie imi expira intr-o luna unul din abonamente si o sa il portez, iar la sfarsitul anului o sa-mi expire si celalalt abonament.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎30-12-2012
0

COMUNICATE DE PRESA

08 Mai 2014
Comunicat de presa RCS & RDS cu privire la informatiile postate de Robert Turcescu

Informatiile postate de jurnalistul Robert Turcescu pe contul sau de Facebook privind o presupusa vanzare a operatiunilor de distributie prin cablu, telefonie si internet ale companiei RCS & RDS sunt complet false, neavand nici o baza reala.

Este regretabil faptul ca un jurnalist cu experienta lui Robert Turcescu raspandeste cu atata usurinta si lipsa de responsabilitate zvonuri care ne pot crea importante daune materiale si de imagine, fara a verifica aceste asa-zise informatii şi fara ca macar sa ceara si un punct de vedere din partea companiei RCS & RDS.

Membru VIP
0

"

După comunicatul RCS, Robert Turcescu revine și își susține punctul de vedere:

„Constat ca RCD-RDS sustine ca “nu exista nicio baza reala” privind tranzactia cu Vodafone pe care am anuntat-o ieri. Citeva detalii. Exprimarea mea a fost “Vodafone e la un pas sa achizitioneze de la RCS-RDS distributia de cablu, plus operatiunile de telefonie si date”. N-am vorbit de finalizarea tranzactiei, ci de un precontract. Reprezentantii Vodafone n-au negat informatia, iar RCD-RDS a asteptat vreme de aproape 24 de ore (!) pentru a reactiona printr-un comunicat in care neaga “orice baza reala” a acestor informatii. Deocamdata e cuvintul surselor mele impotriva cuvintelor din comunicatul RCS-RDS. Eu sustin in continuare ca am surse bune. Consiliul Concurentei ce zice?”"

Bate,nu bate campii Turcescu,undeva arde ceva de media s-a abunda de fum.

Vodafone
Membru de bază
Postări: 191
Înregistrat: ‎15-03-2012

Orange a intrat in fibrilatii dupa oferta de la DIGI. Ti se face o oferta speciala la Orange daca aduci in discutie oferta DIGI.

Bunul simt ne spune ca ar fi posibila o achizitie de catre VDF a RDS.

Membru VIP
0

Eu chiar imi doresc sa se intample achizitia.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Highlighted
Membru
Postări: 34
Înregistrat: ‎18-11-2012

Sper sa nu se intample asa ceva.Vodafone numai este de mult o putere asa ca mai bine sa stea in banca ei si sa la RDS-ul in pace.

Oferta RDS 5 euro nelimitat ( apeluri in orice retea + internet ) nu merita sa fie stricata de cei de la vodafone.Din pacate vestea/stirea asta este cam trista...

Sfătuitor
Postări: 126
Înregistrat: ‎10-04-2014

Totul se duce,de rapa in Romania.Daca VDF va cumpara RDS-RCS,nu e bine,pt ca VDF,e cea mai slaba retea mobila din Romania,parerea mea.VDF vinde telefoane stricate!!!!Pe langa asta,ce scriu in contracte,nu se regaseste in abonament!!!!Spun treaba asta,pt ca saptamana trecuta mi s-a intamplat asa ceva,cu abonamentul!!!!!