Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎06-02-2012
0

Prelungire abonament sau portare

[ Editat ]

Salutare, am intrat in ultimele luni de contract si ma gandesc daca sa-mi schimb abonamentul cu unul nou, prelungindu-l cu 2 ani sau sa-mi portez numarul. Ma interesez la concurenta si-mi spun ca primesc un discount de 200 ron (45E) la orice telefon cu un abonament de 15 E, acum ma uit la punctele mele de loialitate...discount de 8E.

Prin urmare vin cu intrebarea, ce face Vodafone ca sa-si pastreze actuali clienti ? Din punctul meu de vedere chiar daca am peste 10 ani de abonament la Vodafone, in conditiile de mai sus mi se pare mult mai avantajoasa portarea.

O seara buna.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Prelugire abonament sau portare

[ Editat ]

NU stiu cata experienta ai cu magazinul online,dar pot sa-ti zic ca la ultimul abonament de voce de la VDF,am luat telefon cu 45 euro reducere.Campanie promotionala+voucher au redus telefonul de la 54 de euro la 9 euro,la un Smart 10 . Desigur,la reinnoire poti scadea din pretul de achizitie si punctele de loialitate.

Vodafone a avut anul acesta,in fiecare luna,promotii  cu reduceri la telefoane.

Desigur,conteaza pana la urma cine raspunde,punctual,cel mai bine nevoilor tale de achizitie si comunicare

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 1.027
Înregistrat: ‎21-05-2013

Buna helliomat,

Am rugamintea sa-mi trimiti numarul printr-un mesaj privat pentru a verifica situatia.

Multumesc,
Alexandra

Consultant
Postări: 185
Înregistrat: ‎25-05-2013

Vodafone nu face nimic sa isi pastreze clientii. 

Dimpotriva, ii pacaleste, ii pedepseste si pastreaza moderatorii obraznici care ii jignesc clientii.

Fugi cat vezi cu ochii, mancand pamantul, la orice firma concurenta. 

Eu am fost in prag de portare in luna iulie a.c. si imi pare rau si acum ca nu am facut-o.

De abia astept sfarsitul contractului, ca sa plec. 

Citeste si postarile mele daca nu ma crezi.

Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎01-11-2013
0

Ca sa nu mai deschid un nou topic....

De ce cand ma loghez pe contul meu si urmez pasii de achizitie nu mi se oferta si optiunea de prelungire a actualului abonament (de care sunt foarte multumit) eventual cu posibilitatea de a adauga ceva extraoptiuni ?

Ar mai fii o chestie: de ce daca vreau sa aflu pretul telefonului in cazul portarii se trimite un sms cu un cod pe care trebuie sa-l introduc pentru a afla pretul telefonului in cazul portarii?

sincer nu am vazut in sistem optiunea de pastrare a numarului si schimbare a abonamentului.-Poate nu am fost suficient de atent Emoticon stânjenit

Adica sa zicem ca vreau sa pastrez numarul si sa trec la alt abonament. Ce fac  ?trebuie neaparat sa vorbesc cu un operator ?

Este asa de greu sa pui in sistem si aceste optiuni:

pretul telefonului pentru reinnoirea abonamentului actual este...x euro

adaugi optiunea y, pretul telefonului este z euro ; folosesti punctele de loialitate pretul este....folosesti si voucher-ul pretul este...

sau:

abonament nou pretul telefonului este

te portezi de la un alt operator ai discount de n euro

pret final telefon....

finalizeaza comanda....livrare in...n ore

ura si la gara Emoticon fericit

Concluzie / sfat /sugestie : adaugati mai multe optiuni la cumparare. Eu cred ca aveti oferta buna si sunteti o companie mai buna decat concurenta. Emoticon care face cu ochiul

Membru de onoare
0

Buna valenting79,

Iti multumim frumos pentru feedback-ul acordat. Am rugamintea sa-mi trimiti numarul in cauza printr-un mesaj privat pentru a efectua o serie de verificari.

Multumesc,
Alexandra

Vizitator
Înregistrat: ‎16-02-2012

si eu ca si cei de mai sus am intrat in ultimele luni , si azi , cand am vrut sa-mi prelungesc abonamentul online impreuna cu un telefon nou , stupoare: am doar posibilitatea de a alege din alte tipuri de abonamente, nicidecum sa-l prelungesc pe cel existent . 

de ceva timp sunt contactat de diferiti alti operatori pentru portare , cu oferte destul de tentante . 

cred ca e cea mai buna solutie , tinand cont ca vodafone nu face nimic sa-si pastreze clientii fideli ( am peste 10 ani)

si pana si amaratelea alea de 10 minute bonus dupa 3 ani ti le limteaza 

ura si la gara vodafone

Membru de onoare
0

Buna tonim,

Daca doresti sa te ajut cu verificarile necesare, te rog sa-mi trimiti numarul printr-un mesaj privat.

Multumesc,
Alexandra

Vizitator
Înregistrat: ‎06-02-2012

Ca si concluzie,am fost azi la Vodafone mi-am prelungit abonamentul plus un telefon la un pret excelent (de black friday) sunt un client satisfacut Emoticon fericit

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎29-11-2013
0

Buna ziua. Doresc si eu prelungire de abonament azi. Doresc sa ma sune cineva de la vodafone pentru prelungire de abonament. Multumesc anticipat