Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Prelugire abonament sau portare

[ Editat ]

Salut!

Poti aplica pentru reinnoire chiar de pe site.

Iata un exemplu de  ...reinnoire.Cam asa trebuie sa figureze pe cont.

Vodafone
mt4
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎30-01-2012

Pentru mine raspunsul este portare!

Sunt client Vodafone Gold plus 4 cartele Vdf (familia) pe care le incarc din abonament.Ca orce client onest am prelungit contractul pe doi ani (prin oferta la telefon) sperand sa pot cumpara, pentru unul dintre copii, un telefon la un pret mai bun decat pe piata.

Surpriza ! Nu am reusit! M-am simtit pacalit ,ca toti cei ce au facut prelungirea sau trecerea la un abonament mai scump ,prin oferta la telefon.(vezi postul pe tema asta si frustrarea masiva in randul abonatilor).

Saptamana trecuta am achizitionat un smart dual sim de la Cmte cu cartela . Cel mai bun pret din piata(verificat) +cartela de 5 eur avantaj.La Vdf cu abonament pe 2 ani pretul e mult peste cel mai bun pret la liber!

Ce am mai aflat! La Cmte cartela incarcata cu 4 sau 5 euro e valabila 60 zile.Pentru scolarii mei este un avantaj dublu !(la Org e doar reclama!)Cu optiunea de 2eur lunar vorbesti cu 0E in retea/4centi in alte retele si fix /50MB.

Incarc cu 5 euro si au si 25 minute pentru orice retea. Putem comunica oricand si orcat cu scolarii nostri, si asta e cel mai important ! Si mai au si un pic de net!

Sa trag linie :4 cartele Vdf x 5euro=20 euro lunar, ;4 cartele Cmtex5eur =20 eur/2 luni=10eur lunar. Asa ca am inceput sa inchid cartelele Vdf.

In privinta abonamentului meu noutati vor fi dupa august 2014 ! Deh..oferte la telefon mi-a trebuit! Pe termen scurt a castigat Vdf cu aceasta forma de vanzare in care strecoara si acel .." si va puteti lua un telefon oricand doriti d-vostra " !

Pe termen lung insa...

Membru VIP
0

Eu am renuntat la Cosmote ,pe motiv de calitate slaba a retelei.Inca mai detin un abonament,dar dezamageste.Cand ti-e lumea mai draga nu te auzi sau ,pur si simplu, dispare semnalul.

Vodafone
mt4
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎30-01-2012

Ionut:smileyhappy:

Sunt zone si zone ! La parintii mei (langa Manastirea Viforata) nu se poate practic vorbii pe Orange sau Vodafon din cauza retelei. In schimb este semnal bun Cosmote ! Emoticon care face cu ochiul

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna mariantgv si bine ai venit pe forum!

Te rog sa ma contactezi in privat si sa imi oferi numarul tau de telefon si mai multe detalii privind aceasta solicitare pentru a te putea pune in legatura cu departamentul de loializare.

Imi poti scrie aici apasand pe Trimite un mesaj privat acestui utilizator.

Multumesc!

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna mt4 si bine ai venit in comunitate!

Imi pare rau pentru situatia intampinata. Daca doresti sa o verific si sa o clarificam impreuna, te rog sa ma contactezi in privat.

Imi poti scrie aici apasand pe Trimite un mesaj privat acestui utilizator.

Multumesc!

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎06-07-2012
0

Re: Prelungire abonament sau portare

[ Editat ]

Am apelat "222 si am luat legatura, dupa cateva minute lungi de asteptare, cu un asistent.
Doar doua intrebari am avut pentru dansul care,recunosc,a raspuns destul de repede si frumos la intrebari dar, la fel de repede a scapat de mine.Nu-i port pica, poate nu era de competenta dansului sa imi raspunda la a doua intrebare.
1. O intrebare simpla despre data expirarii abonamentului actual.
Raspunsul scurt si la obiect : pe data cutare luna cutare etc. etc. etc.
2. EEeee, a doua intrebare a fost un pic mai grea.
Daca as dori sa imi prelungesc abonamentul pentru inca doi ani, dar cu optiunea SMART 10 cu extraoptiune(12 euro) +un nokia lumia 520 , cat mai platesc in plus.....?
Din nou raspuns rapid si frumos : daca fac comanda online o sa imi faca legatura cu un alt asisten dar cineva care se ocupa cu asistenta site-lui.
Asteptare lunga(cca. 12 min) siEmoticon trist nimic .
închid cu gandul ca ma vor suna dansii sau imi vor trimite vreo oferta pe contul meu de la myvodafone.Dupa ore de asteptari tot nimic.
intre timp ma uit pe site sa vad ce oferte mai au.Cateva exemple:
abonati vechi                                     vs                    abonati noi                                                                                                                                   Nokia Lumia 520 Negru                                                                              Nokia Lumia 520 Negru
79,36€ Cost lunar de 17 €                                                                            0,00€ Cost lunar de 12 €                                                                  Huawei Ascend G510                                                                                 Huawei Ascend G510
79,36€ Cost lunar de 29 €                                                                           19,00€ Cost lunar de 12 €
Samsung Galaxy Trend                                                                                Samsung Galaxy Trend
69,36€ Cost lunar de 19 €                                                                           9,00€ Cost lunar de 12 €
Cand sunt logat pe myvodafone nu am de unde alege un alt abonament,cuma ar fi smaart 10, decat cele care sunt afisate la abonati vechi.Oare singura optiune este sa ma portez?Se pare ca doriti sa scapati de noi cei vechi cu toate ca, avand ceva ani de vechime in retea am fost si fideli platind la timp.Suteti siguri ca cei noi vor fi la fel?

Membru VIP

Preturile sunt aceleasi ,atat pentru clientii noi, cat si pentru cei existenti.  Emoticon fericit

Daca as dori sa imi prelungesc abonamentul pentru inca doi ani, dar cu optiunea SMART 10 cu extraoptiune(12 euro) +un nokia lumia 520 , cat mai platesc in plus.....?

Achizitia este de 0 euro cu Smart 10+optiune smartphone 200 MB,totul la 12 euro/luna TVA inclus.

Vodafone
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎06-07-2012
0

Scuza-ma ca postez din nou dar,daca as vede o optiune din care sa schmb planul tarifar ,sigur il voi schimba.Problema este ca nu imi arata nici una.Singura optiune este doar cea afisata pe pagina (ex.)vodafone1 - 11_30_2013 , 9_49_35 AM.png

Consultant
Postări: 185
Înregistrat: ‎25-05-2013
0

"LOIALIZARE" sau "A LOIALIZA" nu exista in limba romana.

Mi se pare incredibil ca poti sa fii moderator la o firma serioasa fara sa stapanesti bine limba in care comunici.

Din pacate am mai intalnit si "graduri" pe acest forum, tot de la un moderator, asa ca nu ma mira.

Cum selectionati moderatorii?

Chiar nu citeste nimeni monstruozitatile astea?