Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012
0

Promotii si oferte noi - de ce nu pot toti abonatii sa beneficieze de ele.

Buna ziua.

As vrea sa va intreb si eu de ce nu pot beneficia toti abonatii de promotiile si ofertele noi? Aici ma refer la doua promotii (nu stiu daca asta este exact cuvantul) legate de factura electronica. Prima a fost parca prin martie: abonatii care isi activau factura electronica pana la o anumita data si isi mentineau aceasta optiune participau la o tragere le sorti si cea de-a doua este legata tot de factura electronica cea cu tiparitul a 4 pagini dintr-o carte de poveste, la care iarasi cei care au activata factura electronica nu pot beneficia de promotie.

Deci intrebarea mea este: de ce nu pot toti abonatii sa beneficieze de aceste promotii sau de cele care vor mai urma?

Multumesc.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru veteran
Postări: 536
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Promotii si oferte noi - de ce nu pot toti abonatii sa beneficieze de ele.

Buna andyground,

Fiecare promotie sau concurs are regulamatul ei. Am avut consursuri sau promotii care s-au adresat si clientilor existenti. Aici pot aminti Clubul premiilor, 100 zile castigatoare, PixelMania. De exemplu in acest moment avem in desfasurare un astfel de concurs.

Multumesc frumos,

Ramona

Membru veteran
0

Multumesc de raspuns Ramona, dar pe mine nu ma intereseaza sa pot participa la concursuri, ci sa pot beneficia de cele mai noi servicii si optiuni (minute nationale, internationale, in retea, sms-uri nationale/in retea, MB de trafic, etc) chiar si pentru o perioada determinata, elentual pentru a le testa. Deoarece la abonamente nu este la la cartela sa renunt la o optiune pentru alta. Stiu ca exista si extraoptiuni pentru abonamente, dar nu inteleg de ce sunt neglijati abonatii mai vechi, iar  cei noi sunt favorizati cu mai multe optiuni si facilitati.

Multumesc.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012
0

Salut,

Orice extraoptiune existenta in portofoliul de abonamente, poate fi activata atat pe un numar de telefon nou cat si pentru un abonat vechi.

Exista extraoptiuni pentru perioade determinate, pentru perioade nelimitate, cu perioade de activare minime, etc.

In afara de exemplu din prima ta postare, pentru care colega mea, Ramona, ti-a oferit un raspuns, imi poti exemplifica o alta optiune care sa contina minute nationale sau in retea, trafic de internet, sms-uri, unitati internationale, de care sa nu poti beneficia?

Membru veteran
0

Salut. Pai de exemplu este promotia (desi nu cred ca asta este cuvantul potrivit) prin care daca nu abonat care isi activeaza factura electronica contribuie la tiparirea a 4 pagini dintr-o carte de poveste si primeste 250MB trafic valabili 3 luni.

Mersi.

HTC One 32 GB Black
Membru de onoare
0

Salut,

Precum spunea si Ramona, exemplul amintit de tine este un concurs care a avut un anumit tip de regulament, precum si altele din perioada precedenta.

Nu are nicio legatura cu extraoptiunile din portofoliul de abonamente. Aceste extraoptiuni sunt deschise pentru orice tip de abonat.

Membru veteran
0

Salut. Corect, dar acela nu este nu concurs. Beneficiaza toti abonatii care isi activeaza factura electronica.

HTC One 32 GB Black
Membru cu acte în regulă
Postări: 259
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

Cred ca intrebarea (pe care Claudiu se face ca nu o intelege) este: de ce exista asemenea concursuri doar pentru cei care nu au activata (de exemplu) factura electronica in acest moment? De ce eu care o am activata nu am voie sa particip si de ce nu se face un asemenea concurs si pentru ce care au activata deja (de ex) factura electronica?

Si raspunsul pe care ar fi trebuit sa-l ofere cred ca este: Vodafone doreste sa atraga noi clienti (prin anumite promotii/concursuri) sau doreste sa orienteze comportamentul consumatorilor (de exemplu doreste sa nu mai aiba clienti care sa primeasca factura in format tiparit).

Sunt sigur ca nu si-a pus problema ca in acest mod s-ar putea ca unii clienti ar putea simti dorinta sa renunte la factura electronica, pentru a se putea inscrie si ei pe viitor la un asemenea concurs.

Anunţ
Emoticon LOL

Membru veteran
0

Mersi pentru intelegere sirtius. Parerea mea este ca orice companie indiferent de domeniul de activitate trebuie sa isi motiveze si angajatii (clientii) vechi, nu numai pe cei noi.

HTC One 32 GB Black
Membru de onoare
0

Salut Sirtius,

Din postarile anterioare in niciun caz nu se intelege faptul ca nu doresc sa inteleg intrebarea. Am inteles foarte clar postarea lui Andyground si, daca ai bunavointa sa citesti din nou mesajele mele, vei observa ca am venit cu cateva informatii pentru clarificarea unei situatii care cuprindea mai multe categorii.

Raspunsul nu a fost evitat.

Precum poti observa acesta a fost concis spus in postarea Ramonei, precum si eu am mentionat, evitand astfel o repetare a unei informatii identice.