Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 371
Înregistrat: ‎27-02-2012
0

Re: Propuneri pentru VODAFONE

Si eu sunt! Daca, evident, va exista vreun rezultat.
Începător
Postări: 16
Înregistrat: ‎24-01-2012

Emoticon fericit) Mi se pare faza foarte funny cand se spune ca datele sunt adunate si centralizate catre departamentul de marketing. Auzi ce exprimare de savant dar daca te gandesti sunt trimise dar sunt luate in considerare? Vom avea oferte mai bune? Sau un program mai bun de fidelizare a clientilor? Nu cred Emoticon cu limbă scoasă Emoticon care face cu ochiul

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Salutare!

O propunere ,la care ma gandesc de ceva timp,este ca Vodafone sa ofere pentru utilizare, terminale necodate.

Eu folosesc SIM-ul de la Vodafone pe un Nokia 5230,achizitionat de la Cosmote.De ce sa nu pot folosi ,cand am nevoie si SIM-ul de la Cosmote pe un terminal de la Vodafone.

Pentru ca am prelungit abonamentul de net la Orange,cel de la Vodafone ramane sa il folosesc pe un smartphone nou achizitionat.Semnalul indoor inexistent ,imposibilitatea de a achizitiona un smartphone,cu o continuare a abonamentului,codarea lor in retea si preturile cam mari ale telefoanelor  la Vodafone,ma obliga sa achizitionez un asemenea terminal tot la Cosmote.SIM-ul de la Cosmote,va fi folosit pe nokia 5230,iar cel de net ,de la Vodafone, isi va gasi locul ,tot pe un terminal Cosmote.

Ionut

Vodafone
Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎26-02-2012
0

Telefoane deblocate si Dual-Sim. Poate vreau sa am o cartela si un abonament.

marius.malinescu@aps.ro
0720.052.117
Membru de bază
0

[ Editat ]

@Filozofatu a scris:

Emoticon fericit) Mi se pare faza foarte funny cand se spune ca datele sunt adunate si centralizate catre departamentul de marketing. Auzi ce exprimare de savant dar daca te gandesti sunt trimise dar sunt luate in considerare? Vom avea oferte mai bune? Sau un program mai bun de fidelizare a clientilor? Nu cred Emoticon cu limbă scoasă Emoticon care face cu ochiul

Intr-adevar, si mie incepe sa mi se para funny. Eu astept de 2 zile un raspuns. E drept, e weekend, asadar, nu iau in calcul weekendul, ceea ce nu ma deranjeaza prea tare. Insa sunt curios daca se fac analize si care e rezultatul lor.

Membru de bază

[ Editat ]

Dupa cum am precizat si in alta parte revin spunand ca am fost sunat pentru o oferta de la vodafone care, avand in vedere ce am primit pana acum e mai ok, dar tot ramane sub cea mai buna oferta de pe piata, care e la concurenta, la cartela, cu exact aceleasi costuri si la trafic de internet dublu fata de ce mi se oferea. Concluzia e simpla. Insa nu am inteles de ce la un client vechi pentru achizitionarea unui smartphone trebuie sa iei din oferta de pe site? Ma rog, politica firmei. Asadar, prefer abonamentul pe care-l am, voi refuza oferta, voi lua probabil telefonul la liber, cartela de la concurenta si am astfel posibilitatea de a renunta absolut oricand la serviciile Vodafone. E cel mai bine asa.

P.S. Nu mai pomenesc de faptul ca exista posibilitatea unei a treia oferte, la un pret derizoriu cu trafic nelimitat...

Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎26-02-2012

@ClausInRo a scris:

Dupa cum am precizat si in alta parte revin spunand ca am fost sunat pentru o oferta de la vodafone care, avand in vedere ce am primit pana acum e mai ok, dar tot ramane sub cea mai buna oferta de pe piata, care e la concurenta, la cartela, cu exact aceleasi costuri si la trafic de internet dublu fata de ce mi se oferea. Concluzia e simpla. Insa nu am inteles de ce la un client vechi pentru achizitionarea unui smartphone trebuie sa iei din oferta de pe site? Ma rog, politica firmei. Asadar, prefer abonamentul pe care-l am, voi refuza oferta, voi lua probabil telefonul la liber, cartela de la concurenta si am astfel posibilitatea de a renunta absolut oricand la serviciile Vodafone. E cel mai bine asa.

P.S. Nu mai pomenesc de faptul ca exista posibilitatea unei a treia oferte, la un pret derizoriu cu trafic nelimitat...

Excelent. Felicitari. Primul pas de eliberare din monopol, dependenta si dominatie. Indiferent ce oferta are operatorul utilizat pana acum ori negociaza ori aleg alte variante. Asta este unul din efectele concurentei. Eu, beneficiarul, aleg ce este bun si placut pentru mine. Rational sau emotional este alegerea mea fara sa fiu fortat de lipsa diversificarii. Doar sub presiunea clientilor o companie se adapteaza. 

marius.malinescu@aps.ro
0720.052.117
Highlighted
Membru de bază
0

Am trimis nemultumirile mele moderatorilor forumului. Sper ca ele sa ajunga mai departe. Pe langa niste multumiri oficiale, si nu formale, astept si un raspuns la feedback-ul oferit.