Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎03-02-2012
0

Re: Cand aveti de gand sa ne dati puncte meritate si sa renuntati la tepe

Verifica dupa user si cont si suna,astept......
Vizitator
0

Re: Cand aveti de gand sa ne dati puncte meritate si sa renuntati la tepe

Cartela vodafone 5euro 3000+75+15mb 7euro 3000+100+100mb 9 euro 3000+125+250mb am 2 abonamente total cu tva pe luna 30euro o fi corect? 800+125+250mb si 800+125+500mb internet care nu ajunge deloc.......iar pentru 25 ron detin 2 sticku-ri de internet rds pe luna nu sunteti cam scumpi de la o vreme incoace?
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Re: Propuneri pentru VODAFONE

Salut "florinsirbu",

Multumesc in primul rand pentru parerile postate pe acest forum.

Am vizualizat si intreaga situatie legata de minutele de loialitate, si, daca doresti, trimite-mi un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza pentru a te putea ajuta.

In acelasi timp, doresc sa mentionez ca intre abonamentele din gama Mega si abonamentul Flamingo exista diferente foarte mari din punct de vedere al serviciilor oferite, deci nu putem face nicio comparatie intre ele.

Astept mesajul tau.

Claudiu

Vizitator
0

Problema este alta am trimis mesaj reclamatie la voi prin care am specificat ca nu mai platesc nici un abonament pana nu mi se rezolva problema sunt un client vechi pe cartela din 2001 iar pe abonament din 2003 m-am saturat sa platesc ceva iar la prelungire sa fiu pacalit de parca as fi o persoana care acum isi face abonament pentru prima oara,ar trebui sa se poata renunta la internet pe mobil merge greu si toate abonamentele au obligat fortat in orice oferta net,repet abonamente care ar trebui sa aiba optional nu obligat internet,si legat de punctele pe care le primim sunt bataie de joc in 2 ani 1200 adica 12 euro de ras ati ajuns si am incheiat.......
Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎26-02-2012
0

@mihayash a scris:
Problema este alta am trimis mesaj reclamatie la voi prin care am specificat ca nu mai platesc nici un abonament pana nu mi se rezolva problema sunt un client vechi pe cartela din 2001 iar pe abonament din 2003 m-am saturat sa platesc ceva iar la prelungire sa fiu pacalit de parca as fi o persoana care acum isi face abonament pentru prima oara,ar trebui sa se poata renunta la internet pe mobil merge greu si toate abonamentele au obligat fortat in orice oferta net,repet abonamente care ar trebui sa aiba optional nu obligat internet,si legat de punctele pe care le primim sunt bataie de joc in 2 ani 1200 adica 12 euro de ras ati ajuns si am incheiat.......

Buna,

Observ din postari o stare de suparare. Mi-ar placea sa vad si dorinta de a negocia mai aprig oferta de srvicii a operatorilor dumneavoastra. In acelasi context cand cine imi face o oferta o analizez si in functie de nevoile mele o accept sau o refuz. Me tem ca nu voi posta vreodata mesaje de tipul "oferta x primita a fost teapa" pentru ca voi refuza acea oferta.

Preturile la telefoane cu optiuni diverse incluse sunt de fapt valoarea intreaga achitata in rate si un beneficiu suplimentar respectiva optiune. Cine dispune financiar mai greu de valoarea necesara achitarii telefonului dorit poate utiliza aceasta metoda sau isi adapteaza dorintele dupa buget. Este lipsit de logica sa consum ceva de 3 lei si furnizorul sa ma premieze cu 7 lei. Cum ar fi fara puncte de fidelitate? Am un pret pentru serviciul meu. Daca-l cumperi primesti serviciul si atat. Ca idee lipsa punctelor ar ieftini serviciile.

Vodafone este furnizor de servicii si vanzator de telefoane. Producatorul telefoanelor este altcineva, cere o valoare si cine poate o accepta.

Daca un serviciu este prestat incomplet, are deficiente, provoaca probleme, conform contractului semnat si legislatiei se inchide, suspenda sau ramburseaza perioada de nefunctionare.

marius.malinescu@aps.ro
0720.052.117
Membru de onoare
Postări: 1.486
Înregistrat: ‎02-02-2012

Salut,

Precum am spus si in zilele precedente, doresc sa verific situatia prezentata de Mihayash, insa pentru asta, am nevoie ca utilizatorul sa-mi ofere numarul de telefon in cauza pentru a-l putea ajuta.

Claudiu

Vizitator
0

Revin cu numarul de telefon 0721787599 mai primesc si raspunsuri pe mail de genul     De asemenea, va informam ca incepand din 23.07.2010, odata cu intrarea in vigoare a legii 161/2010 si in conformitate cu aceasta, in cazul incheierii inainte de termen a contractului, Vodafone va solicita o despagubire ce se calculeaza in functie de taxa unica, astfel cum este mentionata in contract, si numarul de luni ramase pana la expirarea perioadei contractuale.    iar in lege se spune    — comerciantul a impus consumatorului, prin contract, clauze referitoare la plata unei sume fixe In cazul denuntarii unilaterale;”.  deci????mie tot mi se spune ceea ce am scris mai sus,dar eu ce fac cu minutele platite pe abonament si nefolosite sau nereturnate,ca pe abonament cu ceva ani in urma erau returnate,acum lipsa platim si iar platim,iar asta nu e tot,primesc ieri un telefon la care se propune sa trec la un card de credit vodafone si parca city bank la care respectiva spune ca am si beneficii in puncte la 1000ron cheltuiti primesc "800"de puncte,daca stau si fac un calcul trebuie sa cheltuiesc cam 40000 ron ca sa iau un telefon in valoare de 320 de euro intrebare ce teapa mai este si asta sa cheltuiesc 400 de milioane ca sa iau un telefon de 1400 ron atat de fraieri am ajuns!!!si cu asta am spus tot

Vizitator
0

Peste 1 an jumate renunt la abonamente pentru ca m-am saturat de asa zisele beneficii la abonament,si renunt si la vechimea de 9 ani in care nu am primit nimic decat telefoane la acelasi pret ca si abonatii noi,oricum nu stau in baza uni nokia c5-03 luat de la voi si am cumparat un Nokia N8 care la o prelungire vodafone as fi dat 169 de euro la abonament de 25 de euro la un simplu calcul as fi dat in 2 ani in total 769 euro fara tva,eu zic sa va mai ganditi la asa zisele oferte pentru clientii deja existenti pe viitor........cu asta am incheiat si nu o sa mai intru pe forum ca oricum nu se face nimic chiar daca scriem aici ceea ce nu ne convine....clienti sunt doar niste FRAIERI CARE PLATESC.

Membru de bază
Postări: 237
Înregistrat: ‎16-01-2012

Buna mihayash.

Solicitarea ta a fost preluata de catre unul dintre colegii mei si imediat ce toate verificarile vor fi efectuate vei primi si un raspuns.  Mai doresc sa precizez si faptul ca toate propunerile, reclamatiile si sugestiile voastre de pe acest forum sunt centralizate si trimise catre Departamentul de Marketing pentru a fi analizate.

Multumesc, Mirela

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Personal,sunt tare curios in viitorul apropiat,care vor fi rezultatele analizelor,asupra propunerilor ,reclamatiilor si sugestiilor,care de ceva timp acopera cu negru, paginile acestui forum. Ionut

Vodafone