Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎16-12-2013
0

Spamat de vodafone pe email

Buna ziua, 

Primesc nenumarate mailuri de resetare de parola desi numerele de telefon nu imi apartin. Cum poate o persoana sa adauge la un cont on adresa de email pe care nu o detine? Nu e o incalcare de privacy? Sunt curios daca lucrurile astea nu sunt amendate de noua legislatie GDPR. 

In plus in mailul primit nu exista nici o optiune ca eu sa pot face opt-out, trebuie sa petrect mereu 10 minute pe telefon la support pentru a modifica cineva manual. E o lipsa de respect pentru timpul meu.

Va rog sa-mi spuneti cum pot scapa de acest email pe care il primesc o data la doua zile de vreo 2-3 saptamini. Daca dau reply mailul se duce la "no-reply" !!

Salut, Solomonia!

"

Salut,

Ai solicitat schimbarea parolei pentru contul tău 072493XXXX. 

Dacă ai cerut resetarea de pe telefonul mobil, completează codul direct în formularul din aplicaţie. "

-- 

Multumesc, 

Moderator
Postări: 617
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Spamat de vodafone pe email

Buna,

Pentru a putea verifica si noi aceasta situatie, te rugam sa iei legatura cu noi. Ai posibilitatea sa faci aceasta fie apeland la *222, fie completand acest formular: https://goo.gl/cZe1gP. De asemenea, daca iti este mai usor sa comunici cu noi asa, in scris, pe langa e-mail, mai ai posibilitatea sa ne trimiti un mesaj privat pe pagina noastra de Facebook.

Nu recomandam sa ne oferi numarul de telefon aici intrucat numerele de telefon si datele personale inregistrate pe codul de client sunt informatii protejate de politica de confidentialitate si nu pot fi facute publice.

Multumim pentru intelegere,

Madalina

Vizitator
0

Buna ziua, v-am completat formularul de contact. Va informez ca azi am primit factura si dlui "Alexandru Stefan".
Vizitator
0

Vizitator
0

Buna ziua,

Au trecut 10 zile de cand am completat formularul si mi s-a raspuns ca sesizarea mea a fost trimisa departamentului potrivit. Intre timp am mai primit 14 emailuri din care 11 din categoria "Salut Solomonia" si doua de "bine ati venit". Ultimele 3 au venit azi dimineata.

Chiar nu se poate face nimic?
Highlighted
Moderator
Postări: 617
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

De pe ce adresa de e-mail ai trimis acea solicitare? Dorim sa verificam si noi cele semnalate.

Madalina