Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎02-09-2017
0

Sunat pentru oferte / sondaje ... STOP!!

Buna ziua Vodafone. Nici nu stiu exact cum sa incep, deoarece am atatea de spus, dar voi fi cat mai scurt.
Nu mai stiu cu exactitate de cand sunt abonat la vodafone ( ca ani ) practic de la primul meu telefon de prin liceu si pana in ziua de azi am fost la vodafone, la liber .. niciodata la abonament.
Si pana acu vreo 2 poate 3 ani nu ma deranja nimeni cu nimic .. dar cam incep sa apara apeluri de la dumneavoastra pt. a-mi face fel si fel de oferte, gen incarcati 6 euro si primiti pe langa ce aveti acu la extraoptiune 100 minute in alte retele si nush cate sute de mb net..

Eu cam la toti le-am spus aceeasi chestie, dar nu stiu .. nu comunica intre ei, nu noteaza undeva, ca iar dupa o vreme sunt sunat pt. aceeasi oferta ...
Le-am zis ca eu folosesc telefonul cat mai basic .. adica 
- SMS din cand in cand pentru a mai comunica cu prietenii.
- Sunatul doar in cazuri de urgenta, rareori de placere.
- Netul pe telefon rareori il folosesc doar de acasa si acasa am WI-FI, deci MB pe internet sunt egali cu 0 pt. mine.
- Prieteni / cunostinte in alte tari n-am ca sa imi ofere minute sa ii sun
- Tot timpul incarc la extraoptiunea de 5 euro .. 
Si le-am spus ca nu voi incarca cu mai mult ca nu vad rostul. Dar continua sa ma sune o data la cateva luni sau lunar pt. oferte de genul.

Ieri am fost sunat de un tip (imi pare rau ca tot timpul nu le tin minte numele) care vroia sa imi faca oferta tot de 5euro dar sa ma bag la abonament, i-am zis clar ca nu se poate .. si ca voi ramane la liber, omu a inteles n-a insistat .. nu a fost bai.( 0371 502 013 de la acest nr. am fost sunat )

Acu am fost sunat si nu am raspuns, dar mi-au dat mesaj dupa... am cautat pe net nr. toti ziceau ca e de la vodafone suna pt. fel si fel de sondaje de opinii si ca sunt extrem de sacaitori... Ce vreau eu pe scurt este sa stiu daca este vreo cale sa nu mai fiu sacait cu oferte si tot felul de sondaje si alte cele..

Sondajele sa se faca la cei cu abonament ca ei sunt mai importanti, no astia la liber suntem in alta liga.

"0372 022 222
In fiecare clipa vrem sa fim mai aproape de  tine. Apelul de la 0372 022 222 a fost pt. a afla parerea ta despre noi. Revenim mai tarziu."

Pe scurt, daca as vrea sa incarc cu mai mult as incarca si fara sa mi se faca oferte cu 100 minute in plus si 400 mb internet .. sondajele nu ma intereseaza. Incarc minimul de 5euro si asta daca am bani luna respectiva, nu am un venit stabil si uneori stau 1-2 luni fara sa incarc.
La abonament iarasi nu ma voi muta tot din cauza la bani, acolo vb nu vb, folosesti nu folosesti platesti ...
Tot ce doresc este ca, cumva nr. meu sa fie exclus din baza de date, sa nu mai fiu sunat pt. oferte, mutari la abonament, sondaje si alte chestii.

De multe ori pt. oferte ma suna fete, incerc sa fiu cat mai dragut si nu badaran, de multe ori accept sa reincarc cu 6euro , dar nu stiu daca am incarcat de 2 ori atat.. si asta mai mult de rusine, ca am promis.

Va rog faceti ceva, chiar nu imi doresc sa fiu sunat pt. astfel de chestii. Se poate face ceva?
Stiu ca mesajul este lung ,asa ca imi cer scuze.

Toate cele bune!

Moderator
Postări: 640
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Sunat pentru oferte / sondaje ... STOP!!

Buna, 

In primul rand ne cerem scuze pentru perioada mai mare de raspuns. In acest timp intampinam un numar mai mare de solicitari si din aceasta cauza exista posibilitatea sa raspundem mai greu. Ne pare tare rau si incercam sa remediem aceasta. Emoticon trist

Cu privire la solicitarea ta, te rugam sa ne spui daca ai mai fost contactat. In situatia in care da, iti recomandam sa iei legatura cu noi fie apeland la *222, fie completand formularul de email de aici https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contact/index.htm .

Nu avem posibilitatea de a verifica aici intrucat, pentru a putea vedea despre ce este vorba,  e necesar sa ne oferi numarul de telefon iar, numerele de telefon si datele personale inregistrate pe contul tau sunt informatii protejate de politica de confidentialitate si nu pot fi facute publice.

Multumesc,

Madalina 

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎02-09-2017
0

Buna, Madalina. Nu conteaza ca a fost tarziu, conteaza ca ai raspuns. Emoticon fericit
Din fericire nu am mai fost contactat de cand am pus acest mesaj pe forum, dar daca vor incepe iarasi sa fie ceva lunar sau saptamanal sau ma rog cum or suna, voi incerca sa rezolv la 222 cum mi-ai sugerat.

Multumesc mult pentru raspuns. Sa speram ca nu vor mai fi "probleme" Emoticon fericit
Chiar nu mi-a trecut prin cap sa incerc cu 222. Voi vedea pe viitor cum va fi. Iti multumesc inca o data.

Moderator
Postări: 640
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Cu mult drag si multumim pentru intelegere! Colegii mei de la Relatii Clienti te vor ajuta cu drag! 

Daca iti este mai usor ne poti trimite fie un e-mail aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contact/index.htm, fie ne poti trimite un mesaj privat pe pagina noastra de Facebook.

Multumesc,

Madalina