Feedback şi sugestii

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎27-11-2018
0

Viteza LTE

Buna ziua,

Se intampla ceva cu reteaua Vodafone ? Mai exista si alternativa de a ramane la Vodafone si totusi sa se remedieze viteza la internet ?

Sau e doar o limitare de soft pe anumite numere/heavy users ?

De ceva timp..in orice locatie as face testul, LTE/4G/Wd.. Etc, aceleasi viteze dezamagitoare. Atat eu cat si alti useri care fac downloading mai intens.

Vazand ca Telekom are viteze de peste 25 Mb/s, mai are rost sa raman la Vodafone ?

Multumesc (pentru raspunsul tipic de call center)
PS: lucrez in acelasi domeniu, deci as aprecia un raspuns sincer, chiar daca nu e prea profesional.
Moderator
Postări: 687
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Viteza LTE

Buna,

Spune-ne, te rugam, ai incercat sa iei legatura cu noi pentru a putea verifica serviciul 4G? Exista posibilitatea ca acesta sa intampine o intarziere din sistemul nostru.

Ce viteze de internet ai regasit pana acum?

Madalina
Vizitator
0

Buna Madalina,

Am sunat de 2 ori. S-a dat un restart din partea voastra, am dat si eu..degeaba.

0.05 MB/s si rar sare la 1-2 MB/s. Inainte mergea ok. Am testat in diverse locatii: degeaba.

Am rugat un coleg sa testeze pe cartela si obtine peste 40MB/s. Am inteles si ca nu se pun limitări. Sa incerc sa imi schimb cartela, poate s-a deteriorat.

Mai am alte optiuni ?
Moderator
0

Poate fi o chestiune legata de servii ( insa spui ca ai testat si totul e ok ), o chestiune legata de telefon sau de SIM. Poti incerca pentru inceput cartela in alt telefon si daca intampini aceeasi situatie sa faci totusi si o schimbare de SIM.

Madalina
Vizitator
0

Am testat cartela pe un alt telefon: viteze ok.
Am incercat sa scot aplicatii din telefonul meu (LG G4) dar degeaba.
Am scos cardul de memorie (care era plin), am dat restat si vitezele sunt la locul lor.

Poti bloca threadul si poate solutia o sa ajute si pe altii.

Cornel.
Moderator
0

Iti multumim pentru ca ai revenit cu o confirmare!

Madalina